Imigranci z Syrii uratowali życie liderowi neonazistowskiej partii

36

Ta niecodzienna sytuacja wydarzyła się w Niemczech. Kierujący pojazdem Stefan Jagsch stracił kontrolę nad samochodem i uderzył w drzewo. Z pomocą przyszli mu natychmiast uchodźcy z Syrii. To ci sami ludzie, których na co dzień Jagsch i jego koledzy z NPD zwalczają.

Imigranci z Syrii uratowali życie liderowi neonazistowskiej partii
(Facebook.com, Stefan Jagsch)

Wypadek miał miejsce na drodze z Altenstadt do Büdingen. Po uderzeniu w przydrożne drzewo, Jagsch zaklinował się w środku auta. Na szczęście, w pobliżu byli Syryjczycy, którzy natychmiast wyciągnęli go na zewnątrz i udzielili pierwszej pomocy. Nie wiadomo, czy polityk przeżyłby bez pomocy do momentu przyjazdu karetki pogotowia - podaje brytyjski dziennik "The Guardian". Wszystko działo się 16 marca. Teraz Jagsch wrócił do sprawy na Facebooku.

Potwierdzam, że uratowali mnie syryjscy uchodźcy. Nie będę opisywał tego zdarzenia, bo wszystkiego na ten temat dowiedzieliście się już z mediów. Wracając do sedna, chciałbym podziękować tym ludziom, którzy byli akurat na miejscu i zechcieli udzielić mi pomocy - napisał Jagsch.

Poszkodowany jest członkiem neonazistowskiej partii NPD. W ostatnich wyborach lokalnych był liderem listy w Hesji. Głównymi celami, które NPD chce osiągnąć na scenie politycznej to rehabilitacja osiągnięć III Rzeszy i radykalna zmiana polityki imigracyjnej. Wśród ich postulatów jest min. odsyłanie uchodźców do Syrii. Nie jeden raz słychać było też z szeregów tego ugrupowania nawoływania do przemocy wobec przybyszów.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić