Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

Internauci wysyłali ją do garów. Odpowiedziała im perfekcyjnie

44

16-letnia Jade Hameister to dziewczyna, która zasłynęła podróżami po Grenlandii i zdobyciem bieguna północnego.

Internauci wysyłali ją do garów. Odpowiedziała im perfekcyjnie
(Facebook.com, Jade Hameister)

*W tym roku nastolatka wybrała się na biegun południowy. * O swoich planach opowiadała wcześniej na konferencji TED. Chciała w ten sposób zachęcać młode dziewczyny do realizacji swoich marzeń.

*Gdy jej prezentacja pojawiła się w portalu YouTube, zaczęły odzywać się internetowe trolle. * W komentarzach zwracali uwagę, że kobiety nie powinny porywać się na takie wyprawy. Używali przy tym stwierdzenia, że lepiej, żeby zrobiła im kanapkę.

Młoda podróżniczka odpowiedziała na internetowe zaczepki. Wrzuciła do sieci zdjęcie na którym trzyma talerz z kanapką. Napisała pod nim "zrobiłam ci kanapkę (z szynką i serem). Teraz przejedź na nartach 600 km i możesz ją zjeść”.

Zobacz także: Zobacz także: Praca lodołamacza z bliska

Podróż Jade na biegun południowy trwała 37 dni. Nastolatka ciągnęła za sobą 100-kilowe sanie - czytamy w portalu CNN. W wyprawie towarzyszył jej ojciec oraz dwuosobowa ekipa National Geographic. Jeszcze w tym roku ma się ukazać dokument o dokonaniu młodej podróżniczki. Australijka jest najmłodszą osobą na świecie, która zdobyła tzw. hat trick polarny.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić