o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Iran złapał "szpiegów CIA". Dostaną karę śmierci

150
Podziel się

Irańskie władze ogłosiły, że rozpracowały amerykańską siatkę szpiegowską. Aresztowano 17 podejrzanych, niektórzy z nich usłyszeli już wyrok śmierci.

Iran złapał "szpiegów CIA". Dostaną karę śmierci
(PAP, ABEDIN TAHERKENAREH)
bEJSNlfp

Podejrzani mieli pracować dla CIA. Irańska telewizja państwowa poinformowała, że ministerstwo wywiadu rozpracowało amerykańską siatkę szpiegowską działającą w całym kraju. W sumie aresztowano 17 osób podejrzanych o zdradę stanu.

Nie wiadomo, ilu dokładnie skazano na śmierć. Irański urzędnik cytowany przez państwowe media powiedział jedynie, że "niektórzy" z aresztowanych dostali najwyższy wymiar kary.

Zdemaskowani szpiedzy byli zatrudnieni w ważnych ośrodkach sektora prywatnego w obszarach związanych z energetyką jądrową, infrastrukturą, wojskiem i bezpieczeństwem cybernetycznym. Gromadzili informacje niejawne - powiedział urzędnik cytowany przez agencję Reuters.

bEJSNlfr

W czerwcu Iran ogłosił zlikwidowanie siatki szpiegowskiej CIA. Tamtejsze media podały wtedy, że chodzi o dużą grupę cyberszpiegów, a irańskie służby aresztowały kilku amerykańskich agentów. Nie poinformowano, czy sprawa sprzed miesiąca jest powiązana z obecnymi zatrzymaniami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: FaceApp na celowniku ministerstwa cyfryzacji. "Wykryliśmy nieprawidłowości"
bEJSNlfS
KOMENTARZE
(150)
zawislak
rok temu
Unas trzeba by rozstrzelac caly rzad
wacek
2 lata temu
Bo szpiedzy z wymienionych państw stracili pracę albowiem tutaj nie ma co i kogo szpiegować więc nie słali żadnych meldunków. Od tego jest wewnętrzny szpieg "Sowa&Przyjaciele"
libiamo1
2 lata temu
Wykradziono ponad 250 mld w aferze Vat i nikogo nie zatrzymano i nie ujawniono? Czyżby Urząd Skarbowy nie ma danych komu były zwracane te ogromne sumy tytułem Vat? Sa ale początek łańcucha jest w Hajfie a koniec w Jerozolimie
bEJSNlfT
um
2 lata temu
Stalinizm w wydaniu ajatollahów. Może był jakiś szpieg, a może nie. Jednakże zamordują 17 osób, tak dla zastraszenia pozostałych- profilaktycznie by wymusić posłuch.
aa
2 lata temu
Macierewicz powinien zawisnąć za rozwiązanie WSI
ups
2 lata temu
tylko jakiej narodowosci byli ci szpiedzy? w Polsce to byloby nie do wykonania - bo prawie wszyscy to szpiedzy KGB,CIA,MOSSAD itd.,itp.
Patrick K.
2 lata temu
BRAWO! USA to kolonia Izraela , jego zbrojne ramię oraz ośrodek światowej dywersji => wyeliminowanie szpiegów to duży sukces dla wolnego świata.
Marian
2 lata temu
co w wiecie o szpiegach?
Piotr
2 lata temu
Akt desperacji.
usa to bandyc...
2 lata temu
KARA SMIERCI to nie kara......usa trzymaja ludzi DO SMIERCI i TORTURUJA codziennie. (waterboarding, sleep deprivation, forced feeding, dog assaults...etc)
Drukonosz
2 lata temu
Doskonale prawo należy przestrzegać! Wyrok wykonać! Ave Ja!
ANALITYK
2 lata temu
NIESTRAWNE DOLARY REZULTAT KARA SMIERCI NA PEWNO ZASTOWALI W CZASIE SLEDZTWA WARIOMETR ELEKTROTERAPIE WYSOKIEGO NAPIENCIA A NA DESER LOBOTOMIE INWAZYJNA
as
2 lata temu
Tak sie załatwia opozycje.
bEJSNlfL
podaj dalej
2 lata temu
wale konja co rano przy focie tw bola
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić