REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 8 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla22.07.19 (11:07)

Iran złapał "szpiegów CIA". Dostaną karę śmierci

Irańskie władze ogłosiły, że rozpracowały amerykańską siatkę szpiegowską. Aresztowano 17 podejrzanych, niektórzy z nich usłyszeli już wyrok śmierci.
ABEDIN TAHERKENAREH / PAP

Podejrzani mieli pracować dla CIA. Irańska telewizja państwowa poinformowała, że ministerstwo wywiadu rozpracowało amerykańską siatkę szpiegowską działającą w całym kraju. W sumie aresztowano 17 osób podejrzanych o zdradę stanu.

Nie wiadomo, ilu dokładnie skazano na śmierć. Irański urzędnik cytowany przez państwowe media powiedział jedynie, że "niektórzy" z aresztowanych dostali najwyższy wymiar kary.

REKLAMA

Zdemaskowani szpiedzy byli zatrudnieni w ważnych ośrodkach sektora prywatnego w obszarach związanych z energetyką jądrową, infrastrukturą, wojskiem i bezpieczeństwem cybernetycznym. Gromadzili informacje niejawne - powiedział urzędnik cytowany przez agencję Reuters.

W czerwcu Iran ogłosił zlikwidowanie siatki szpiegowskiej CIA. Tamtejsze media podały wtedy, że chodzi o dużą grupę cyberszpiegów, a irańskie służby aresztowały kilku amerykańskich agentów. Nie poinformowano, czy sprawa sprzed miesiąca jest powiązana z obecnymi zatrzymaniami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: FaceApp na celowniku ministerstwa cyfryzacji. "Wykryliśmy nieprawidłowości"

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij