Krzysztof Narewski| 

ISIS wzywa kobiety do ataku. "Muszą wypełnić swój obowiązek"

183

Terroryści stracili już praktycznie całe terytorium w Syrii i Iraku, więc szukają nowych sposobów na szerzenie swojej nienawiści.

ISIS wzywa kobiety do ataku. "Muszą wypełnić swój obowiązek"
(ISIS)

Wezwanie kobiet do ataku pojawiło się w arabskiej gazecie ISIS. Nakazano im przejąć schedę po ich mężach i wspomożenie wysiłków w dalszym zabijaniu.

Dzisiaj, w kontekście walki przeciwko Państwu Islamskiemu, konieczne stało się, aby muzułmańskie kobiety wypełniły swoje obowiązki na wszystkich frontach wspomagając mudżahedinów w ich walce. Szykujcie się na obronę religii przez poświęcenie się Allahowi – cytuje gazetę "Independent".

To duża zmiana w działaniu ISIS. Do tej pory zabraniano kobietom jakiejkolwiek walki. Ich zadaniem było wychodzenie za mąż za bojowników, szerzenie propagandy, opieka nad dziećmi, ich indoktrynacja czy egzekwowanie prawa.

Charlie Winter z Międzynarodowego Centrum Nauki o Radykalizacji i Przemocy nie ma wątpliwości. W rozmowie z brytyjskim "Independent" twierdzi, że teraz ISIS przeszło z dżihadu ofensywnego do defensywnego. Jego zdaniem to ogromna i bardzo istotna zmiana. Pokazuje, że bojownicy już nie czują się tak pewnie jak kiedyś.

*Na wezwanie kobiet do walki muszą przygotować się też międzynarodowe służby. *Do tej pory to bowiem mężczyźni byli brani pod uwagę jako terroryści i to ich lepiej sprawdzano. Kobiety były przez ten czas nieco bardziej poza radarem służb. Teraz już wiadomo, że także one będą aktywnie wspierać dżihad.

Zobacz także: Zobacz też: Tak ISIS werbuje nowych żołnierzy

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić