o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Jak będzie wyglądać majówka w czasie koronawirusa? Stopniowe odmrażanie gospodarki

3
Podziel się

Choć rząd złagodził część obostrzeń i rozpoczęło się odmrażanie gospodarki, to jednak nie ma szans, by majówka w czasie koronawirusa wyglądała tak, jak do tej pory. Na wyjazdy lepiej się jeszcze nie nastawiać.

Jeśli planowaliśmy dalsze wyjazdy na majówkę, plany będziemy musieli nieco zmienić.
Jeśli planowaliśmy dalsze wyjazdy na majówkę, plany będziemy musieli nieco zmienić. (Getty Images)
bDZSEsTF

Miejsca noclegowe nadal są zamknięte do odwołania. Rzecznik rządu Piotr Müller mówi, że hotele powinny zostać otwarte w pierwszej połowie maja. Na pewno nie będzie to jednak okres majówki.

"Pierwsza połowa maja to data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu" – zaznaczył Piotr Müller w rozmowie z TVP. Ostateczna decyzja będzie uzależniona jednak od liczby nowych zakażeń koronawirusem. Jeśli ta drastycznie nie wzrośnie, możemy liczyć na otwarcie niektórych instytucji kultury (biblioteki, muzea, galerie), sklepów budowlanych w weekendy, a także hoteli, pensjonatów i innych miejsc noclegowych, oczywiście z pewnymi ograniczeniami.

bDZSEsTH

Majówka 2020 - co możemy robić?

*20 kwietnia częściowo zniesiono ograniczenia i rozpoczął się stopniowy powrót do tzw. nowej normalności. *Choć konieczne jest zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych, zachowanie 2-metrowej odległości oraz przestrzeganie zasad sanitarnych, to jednak pewne restrykcje zniesiono. Można już np. spacerować po parkach i lasach, biegać i jeździć na rowerze. Prawdopodobnie na takich aktywnościach i minie nam tegoroczna majówka.

*Niemniej widać już światełko w tunelu dla branży turystycznej. *Jak informuje Kamila Miciuła z Nocowanie.pl, od ostatniego weekendu jest coraz więcej zapytań. Można się więc spodziewać, że gdy rozpocznie się drugi etap odmrażania gospodarki, otwarte hotele i pensjonaty na pewno będą mieć ruch w interesie.

bDZSEsUi
KOMENTARZE
(3)
Roksana
rok temu
Pogoda mocno nie dopisuje w tę majówkę, dziaisaj wieczorem ma mnie siostra i szwagier odwiedzić może jakiegoś grilla byśmy w altance rozpalili jak nie będzie padało. Od środy wzięłam się z roombą za porządki i piecznie.. Bo moja starsza siostra jak do mnie przyjeżdża to robi test białej rękawiczki.. Wie, że ja nie znoszesprzatać, ale będzie zaskoczona jak ani grama kurzu nie znjadzie. :)
Mała firma
rok temu
Czy PiS tak naprawdę chce nam pomóc? czy jest to robione wszystko pod publiczke? pod wybory? Ciężki orzech do zgryzienia. Jedno jest pewne jest coś nie tak z tym wszystkim.
Hotelarz
rok temu
I co jeszcze? A po wyborach dokrecicie nam śrubę ty kochany rządzie?
bDZSEsUj
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić