Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Jest odpowiedź Korei Południowej na rakietę Północy

73
Podziel się

Korea Południowa wysłała cztery myśliwce F-15 z ośmioma bombami na pokładzie w odpowiedzi na wystrzelenie rakiety przez Koreę Północną, która przeleciała nad Japonią.

Jest odpowiedź Korei Południowej na rakietę Północy
(PAP/EPA, FRANCK ROBICHON)
bEUMeMuZ

Bomby spadły na poligonie niedaleko wschodniego wybrzeża Korei Południowej. Każda z nich ważyła tonę – podała telewizja Fox News powołując się na wypowiedź rzecznika prezydenta tego kraju. Powiedział też, że w trybie pilnym spotkają się doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Korei Południowej i USA.

Te manewry to odpowiedź na prowokację Korei Północnej. O godzinie 5:58 reżim wystrzelił pocisk rakietowy, który kilka minut później przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido. Następnie rozpadł się i wpadł do Oceanu Spokojnego. Mieszkańcy zostali ostrzeżeni, ale nie podjęto prób przechwycenia rakiety. To jak na razie najgroźniejszy incydent z wykorzystaniem broni Korei Północnej.

- Wystrzeliwując pocisk w kierunku Japonii, KRLD stworzyła niezwykle poważne, niemające precedensu zagrożenie dla bezpieczeństwa Japonii – powiedział rzecznik rządu Japonii, Yoshihide Suga.

bEUMeMvb

Rakieta Kim Dzong Una miała być reakcją na ćwiczenia odbywające się na Półwyspie Koreańskim. Międzynarodowe manewry trwają tam od kilku dni. Odbywają się co roku i za każdym razem powodują napięcia. Zdaniem ekspertów teraz reakcja Korei Północnej była bardziej zdecydowana ze względu na słowa Trumpa o tym, że w razie ataku, Kim Dzong Un poczuje gniew i furię, jakiej świat jeszcze nie widział.

Zobacz także: Zobacz też: Balonowy nalot informacyjny na Kim Dzong Una

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUMeMvh
bEUMeMvC
KOMENTARZE
(73)
Piotr
4 lata temu
Słyszałem , że gdzieś dają rozum . Prędziutko do kolejki może się załapiesz biedaku
mmm
4 lata temu
Kim rzuca kamieniami, a OPL w wykonaniu USA to kpina. Rosja górą w tej kwestii.
n
4 lata temu
biedne USA boi się ogromnej Korei (Korea ma prawie połowe mniej ludzi niż Polska) i zmiecie cały świat z powierzcni ziemi, no i USA jak zawsze musi obronić i nas i demokrację
bEUMeMvD
dałaciała
4 lata temu
'Następnie rozpadł się i wpadł do Oceanu Spokojnego' czyli niedoleciała hahaha
mar
4 lata temu
Powinno być: "odpowiedzi na wystrzelenie przez Koreę Północną rakiety, która przeleciała nad Japonią." Kiedy na lekcjach języka polskiego była mowa o składni, autor tego artykułu chyba spał...
Wogo
4 lata temu
Trzeba było przechwycić pocisk i zawrócić do właściciela
komentator
4 lata temu
Koreańskie rakiety są be, amerykańskie są cacy
chaM
4 lata temu
no to pyza pewnie popuściła w pory takie bomby poszły w piach... powinni jeszcze raz powtórzyć taki atak szału
goliciel
4 lata temu
Ja mam tesz pare uzywanych kondonow moge je wyslac z mela do korei
Julia Goldman
4 lata temu
Czy to prawda, że Ryszard Petru został wskazany przez Leszka Balcerowicza jako mediator pomiędzy synajskimi i koreańskimi grupami biznesowymi jak donoszą media szwedzkie?
Siorb
4 lata temu
Obama nigdy nie zadeklarował co może spotkać wrogie Państwo, z resztą nie kojarzę, żeby któryś prezydent powiedział coś takiego jak Trump, że "Korę spotka furia i ogień, jakiej świat nie widział". Obawiam, że w ten sposób Trump zadeklarował swoją determinację i ciężko mu będzie już z tej pozycji się wycofać. Myślę, że Trump może być doprowadzony do sytuacji, że będzie musiał zaatakować Koreę i prawdopodobnie to zrobi.
były czł. S 8...
4 lata temu
Bandyci POlitycy mają się coraz lepiej?! Ciekawe, dokąd tym razem będą uciekać?!!!!
J23
4 lata temu
Gruby Kim dostanie po łapach tak że będzie piszczał. To wyraźny znak dla kaczafiego że mali autokraci kończą boleśnie.....
bEUMeMvv
j
4 lata temu
kim wystrzeli swoja bron biologiczna i bedziemy mieli katar
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić