Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

"Kac twarzy" trwa nawet miesiąc. Tak postarza mocne picie

11
Podziel się:

Jedno mocno zakrapiane posiedzenie przy stole czy jedna impreza świąteczna z kolegami z pracy mogą przydać wielu lat.

"Kac twarzy" trwa nawet miesiąc. Tak postarza mocne picie
(CC BY-SA Flickr.com/kboneva)

Pod koniec grudnia i na początku stycznia wiele jest okazji, by świętować przy alkoholu. Pomijając kwestie "marynowania" wątroby czy krótkotrwałej dolegliwości - kaca, wiele osób zapomina o trudnym do ukrycia zmęczeniu skóry. Twoja skóra będzie miała większego kaca, jeżeli pijąc alkohol miałaś na twarzy mocny makijaż, "Daily Mail" ostrzega czytelniczki .

Ból głowy i mdłości mogą dawno przeminąć, ale obwisłe policzki, zmarszczki wywołane odwodnieniem i ciemne kręgi wokół oczu zostaną nawet na cztery tygodnie. Wszystko zależy od wieku - donosi dziennik.

Badania, na które gazeta się powołuje, pochodzą od ludzi produkujących odmładzające kremy do twarzy. Trzeba mieć to zawsze z tyłu głowy, choć lepiej nie ignorować kompletnie ich odkryć. Laboratoria koncernu CACI International przeanalizowały wpływ zwiększonego spożycia alkoholu na stan skóry.

U kobiet mający 40 lat po jednym mocno zakrapianym wieczorze toksyczne składniki z alkoholu pozostają w skórze nawet 28 dni. W przypadku młodszych, 20- i 30-letnich pań zły stan skóry utrzymać się może i dwa tygodnie - przekonują naukowcy.

Panowie mają w tym względzie znacznie łatwiej. Męski organizm lepiej radzi sobie z syntezą alkoholu i ich skóra wraca do normy szybciej. Choć nadal po upojnym spotkaniu może to trwać nawet tydzień. Jak dużo alkoholu to dużo dla autorów badań? Eksperci CACI posłużyli się miarą sugerowanej przez brytyjskich lekarzy. Chodzi o tygodniową dawkę dla mężczyzn i kobiet, czyli 140 ml czystego alkoholu 37,5 proc. Tyle jest w 7 jasnych piwach typu lager o mocy 4 proc., ok. 10 kieliszkach wina o pojemności 125 ml i mocy 12 proc. lub 7 kieliszkach o pojemności 175 ml takiego samego wina.

Zobacz także: Zobacz także: Por i jego drogocenne właściwości

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
Renia
5 lata temu
Dlatego ja jednak do drinków staram się podchodzić bardzo ostrożnie, dodatkowo, skóra o wiele lepiej znosi takie imprezy po profesjonalnych zabiegach i ja zawsze chętnie do Dermediki w Krakowie właśnie przed takim okresem świąteczno-sylwestrowym się wybieram
Dzudzaber
5 lata temu
Znowu bzdura! Ludzie ja nie namawiam do picia i palenia! Co komu pisane! Mam 34 lata i jestem alkoholikiem. Twarz dziecka, naprawdę to moje fatum. Wyglądam jak dzisiejsze 17 sto latki. Nie kupie harnasia bez dowódu. Idę walnąć, muszę. W listopadzie pochowałem przyjaciela, freek zdrowotny. Basen, dieta, ciało Apolla. Rak trzustki
Co widzę ?
5 lata temu
Typowa twarz beneficjenta 500+
sa
5 lata temu
Po twarzy poznać pijaka/pijaczkę po zaburzeniach limfatycznych.
purysta
5 lata temu
"Trzeba mieć to zawsze z tyłu głowy"A coz to za germanizm z Hinterkopfem w tle. Polacy takiej czesci ciala nie maja
~~
5 lata temu
...czystego alkoholu 37,5 proc... co to za bełkot? czysty alkohol ma 100%
dxr
5 lata temu
Zapomniano napisać o zmianie głosu z normalnego na zachrypnięty i syczący. U niekórych konsumujących ta dolegliwość może jest nieodwracalna trwa do...końca życia !
Did
5 lata temu
"obwisłe policzki, zmarszczki wywołane odwodnieniem i ciemne kręgi wokół oczu" - brzmi jak (całe szczęście) była
Stiff
5 lata temu
obwisłe policzki, zmarszczki wywołane odwodnieniem i ciemne kręgi wokół oczu - idealny opis opoja biskupa dwojga imion, flachy Głódzia.
JUDEOISLAMIZM
5 lata temu
Judeoislamizm- Soros, Rokefeler chcą zniszczyć państwa narodowe i Kościół Rzymskokatolicki. Islam to odmiana judaizmu
WARTO ZOBACZY...
5 lata temu
Wódka - technologia rozpijania ludzi you tube
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić