REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 27 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski11.01.19 (16:42)

Kanada przyjmie ponad milion imigrantów

Decyzję podjął parlament w Ottawie. Kanada otwiera granice dla ogromnej liczby imigrantów.
GEORGI LICOVSKI / PAP/EPA

Plan Kanadyjczyków obliczony jest na 3 lata. W 2019 roku chcą przyjąć 350 tysięcy imigrantów. W przyszłym liczba ta ma być większa o 10 tysięcy, a w 2021 roku do Kanady ma przyjechać na stałe 370 tysięcy ludzi szukających lepszego życia i uciekających przed wojnami.

W sumie w Kanadzie przybędzie 1 080 000 imigrantów. Oznacza to, że co roku liczba ludności tego kraju zwiększy się o około 1 proc. W 2017 roku władze w Ottawie przyjęły 286 tysięcy takich osób - informuje "The Daily Star".

REKLAMA

W dużej mierze dzięki nowym przybyszom, których przyjęliśmy z radością w całej naszej historii, Kanada rozwinęła się w silny i żywy kraj, który wszyscy lubimy - powiedział minister do spraw imigracji i uchodźców, Ahmed Hussen.

Minister dodał, że przybysze odmłodzą starzejące się społeczeństwo. Ma to niebagatelne znaczenie dla gospodarki cierpiącej na niedobór rąk do pracy. Ahmed Hussen sam niegdyś przyjechał do Kanady z Somalii.

Kanadyjczycy idą w poprzek polityki swojego sąsiada z południa. Podczas gdy Donald Trump upiera się przy budowie ogrodzenia na granicy z Meksykiem, władze w Ottawie zapraszają coraz więcej imigrantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij