Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Natalia Bogucka
|

Kartele wykorzystują pandemię koronawirusa. USA wysyłają okręty wojenne na Karaiby

211
Podziel się:

Podczas briefingu dotyczącego koronawirusa Donald Trump przekazał, że wysyła okręty wojenne na Karaiby, aby powstrzymać przemyt narkotyków. Prezydent USA twierdzi, że kartele wykorzystują pandemię wirusa do osłabienia Amerykanów.

Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald Trump (Getty Images, Tasos Katopodis)

W środę prezydent Donald Trump ogłosił, że USA "rozpoczynają wzmożone operacje antynarkotykowe na zachodniej półkuli". Dodał, że współpracuje z 22 krajami w celu "zwiększenia nadzoru, zakłóceń i konfiskat przesyłek narkotyków".

Nie możemy pozwolić, aby kartele narkotykowe wykorzystywały pandemię koronawirusa, aby zagrozić życiu Amerykanów - powiedział Donald Trump.

Rozmieszczamy dodatkowe niszczyciele Marynarki Wojennej, okręty bojowe, samoloty i śmigłowce, kutry straży przybrzeżnej i samoloty rozpoznawcze Sił Powietrznych, podwajając nasze możliwości w regionie - oświadczył prezydent USA.

Oświadczenie Donalda Trumpa nastąpiło tydzień po tym, jak USA oskarżyły prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro o „narkoterroryzm”. Zarzucono mu, że "zalewa USA kokainą" i używa narkotyków jako broni do osłabienia zdrowia Amerykanów. Prokurator generalny William Barr zaoferował nagrodę w wysokości 15 mln dolarów (ok. 60 mln zł) za dostarczenie informacji, które mogą doprowadzić do aresztowania Maduro.

Konflikt między USA a Wenezuelą

Rozmieszczenie okrętów wojennych może spowodować eskalację napięć między USA i Wenezuelą. Waszyngton od dawna oskarża Nicolasa Maduro o prowadzenie skorumpowanego i brutalnego reżimu. Stany Zjednoczone wspierają lidera wenezuelskiej opozycji Juana Guaidó, który w zeszłym roku ogłosił się tymczasowym prezydentem.

Zobacz także: "Kresy Świata": To raj dla przemytników. Narkotyki płyną tu strumieniami. Władza milczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(211)
eee
2 lata temu
ciekawe usa traktuja prezydenta obcego kraju jak wasala ktorego mozna aresztowac
perła
2 lata temu
a niech ćpa ten durny naród,będą jeszcze głupsi
***
2 lata temu
amerykanie bawili się biologią i widać postęp
maciek
2 lata temu
jankesi narzucają swoje porządki całemu światu ,popełniają zbrodnie gdzie tylko ,ale nie uznają żadnych trybunałów międzynarodowych ani ich wyroków,demokracja made in USA
relokowir
2 lata temu
W jesieni bieżącego roku nastąpi koniec świata,jaki znamy.Powstanie nowe rozdanie w gospodarce i życiu każdej jednostki oraz jej wspólnoty społecznej.
diler
2 lata temu
koka niszczy korono-wirusa maryha tez
Olgard
2 lata temu
1989 USA oskarżyły prezydenta Noriege o handel narkotykami. Kto pamięta inwazje na Panamę ?
Światowid
2 lata temu
Trump rozpoczyna swoją gorącą wojnę przeciwko Kubie, Wenezueli i Nikaragui. ===> Wpisz w google: [USA nakładają sankcje na trzy państwa: „Nikczemna kolebka komunizmu na Zachodniej Półkuli”]. ===> A WSZYSTKO WEDŁUG STAREJ AMERYKAŃSKIEJ ZASADY: "Dobrego kryzysu nigdy nie należy zmarnować".
antek
2 lata temu
Dyktatura USA [państwo chrześcijańskie] szykuje się do morskiej blokady i prawdopodobnie nwazji na Kubę, Wenezuelę i Nikaraguę. - USA to kraj ćpunów, po II w.ś. ok 15 % wojska jakie wróciło to byli zaawansowani narkomani. Po inwazji wietnamskiej USA stało się krajem narkomanów. Dzisiaj mamy XXI wiek i internet, który USA chce wykorzystać do kontroli militarno-ekonomicznej całego świata. Jak kilka lat temu powiedział w Parlamencie brytyjskim słynny angielski poeta, działacz polityczny, dramaturg i reżyser Harold Pinter: „USA i jego klika szykują się po prostu do tego, aby kontrolować cały świat i jego bogactwa naturalne. I mają gdzieś to ilu trzeba będzie zamordować ludzi, aby ten cel osiągnąć......więcej /
Fakt: :
2 lata temu
- uruchomił armię bo boi się koronawirusa ,coś trzeba robić jak brakuje pomysłu na rzeczywistość .
marek
2 lata temu
Skąd to oburzenie postępowaniem USA.Kto się interesuje historią wie iż wszystkie mocarstwa mniej lub bardziej były agresywne aby utrzymać swoją pozycję światowego lub lokalnego lidera.Gdyby Polska była mocarstwem każdy z was byłby dumny iż jest obywatelem takiego kraju.Więc proponuję trochę dystansu i zrozumienia
Ija
2 lata temu
Owszem można wszystko robić jak rok wcześniej o tej porze!!! Nie ma w Polsce ogłoszonego STANU WOJENNEGO, NADZWYCZAJNEGO ani KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ !!! Wszystkie zakazy są nie zgodne z prawem i konstytucja, każdy kto stracił dochody przez kwarantannę albo zakaz przemieszczania się ogłoszony NIELEGALNIE jak to ma miejsce teraz może skarżyć państwo polskie i zadać odszkodowania!!!!
KOD
2 lata temu
JESZCZ NIECH SIE ZAJMIE CHINCZKAMI I DOWIEDZIE PRAWDY SWIATU !!!
polak
2 lata temu
To że walczą z przemytem narkotyków super. To że walczą z rządami innych państw i je obalają już nie fajne.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić