o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Katastrofa nuklearna w Rosji. Nowe, przerażające fakty

178
Podziel się

W wyniku wybuchu prototypu pocisku o napędzie nuklearnym w Rosji zginęło 5 osób. Jedna z ofiar to nurek wojskowy, który miał zostać napromieniowany dawką tysiąc razy większą od śmiertelnej.

katastrofa nuklearna rosja
katastrofa nuklearna rosja (iStock.com)
bDIkcsyJ

Wybuch pocisku o napędzie nuklearnym miał miejsce 8 sierpnia. Doszło do niego na poligonie doświadczalnym rosyjskiej marynarki wojennej w regionie Archangielska na północy Rosji.

Straszliwa śmierć nurka. Według najnowszych informacji mężczyzna zmarł w ciągu kilku godzin od wybuchu. Miał zostać napromieniowany dawką tysiąc razy większą niż śmiertelna. Dane medyczne większości ofiar prawdopodobnie zniszczyła Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB), która chciała ponoć zatuszować incydent. Przeoczyła jednak dane nurka wojskowego, które wyciekły do mediów – informuje "Daily Mail".

W jego organizmie znaleziono izotopy promieniotwórcze. Mężczyzna miał umrzeć podczas transportu do Moskwy. Wcześniej obejrzeli go lekarze w Archangielsku, którzy skarżyli się potem, że nie poinformowano ich o tym, iż przywiezieni pacjenci są napromieniowani. Mówili, że narażono przez to na niebezpieczeństwo życie ich i pacjentów, w tym ciężarnych kobiet.

bDIkcsyL
Zobacz także: Zobacz też: Rosja: Katastrofa nuklearna zabiła elitę naukową. Kreml potwierdził incydent

Rosja milczy na temat incydentu. Pojawiły się przez to oskarżenia, że próbuje ukryć wybuch, tak jak to miało miejsce w przypadku katastrofy w Czarnobylu. Dwie spośród pięciu ofiar śmiertelnych, w tym nurek, miały zginąć nie bezpośrednio w wyniku wybuchu, tylko na skutek napromieniowania.

bDIkcsyR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDIkcszm
KOMENTARZE
(178)
niko
2 lata temu
jednostka ludzka? to nic nieznaczący numer w statystyce rosji.
Polak obserwa...
2 lata temu
I macie swoją wspaniałą Rassiję!. Kłamstwo, zacofanie i gnębienie ludzi w tym ich wyzysk. A profity zbiera mafia zasiadająca na Kremlu. Ot cała mateczka Rassija. To państwo nigdy się nie zmieni i zawsze będzie w stanie rozkładu. System a w nim bandyci u władzy dokładnie pracuje nad tym oby zrobić ludziom wodę z mózgu. W Rosji najlepiej nic nie widzieć nic nie słyszeć i nic nie mówić. Ot tak ich swojska tradycja demokratyczna. To państwo zbrodni i kary, oszustwa i matactwa oraz wszech ogarniającej propagandy.
Luc22
2 lata temu
Rosja kłamała, kłamie i będzie kłamać ... po wsze czasy !
bDIkcszn
Co zawdzięcza...
2 lata temu
Tetris, komunizm, opad radioaktywny... Trzy rzeczy jakie Rosja dała światu...
ehhh
2 lata temu
i co wy zwykli Rosjanie możecie z tym zrobić? własne władze was niszczą a wy dalej cichutko jak myszki pod miotłą
Najnowsze komentarze (178)
Mirosław Szef...
rok temu
Tak, to tragedia! Ale czy nikogo nie interesuje, że Rosja opracowała silnik napędowy, wykorzystujący energię jądrową do napędu rakiet kosmicznych, bo tym jest przecież Buriewiestnik.
A
2 lata temu
A Państwowa Agencja Atomistyki monitorująca sytuację nie odnotowała wzrostu stężenia pierwiastków radioaktywnych
qwerty
2 lata temu
Film tak amatorski, że aż suchości oczu dostałem. Gdzie są moje krople nawilżające...?
Adel
2 lata temu
I mamy powtórkę jak w latach 80-tych
PIKUS
2 lata temu
AMERYKANIE NIE LEPSI, KAZALI SIĘ GAPIĆ ŻOŁNIERZOM NA WYBUCH ATOMOWY A POTEM OBSERWOWALI CO SIĘ STANIE
adas
2 lata temu
Ten kraj się nigdy nie zmieni jedna ręka drugą myje na granicę (Krasne) zajeżdżasz i musisz zapłacić bo nie przejedziesz sam byłem świadkiem jak ugniatał cały worek kasy na zapleczu a później wysyłka na kreml. Korupcja na szeroką skalę.
dssdsd
2 lata temu
Rosja to dziwny kraj, pokazuje to jak traktują ludzi, powinni ratować tych co przeżyłi w tym nurka a nie tuszować sprawę.
Uran235
2 lata temu
za późno podali gorzałę - stąd organizm nie wytrzymał
bDIkcszf
ja
2 lata temu
Tam komunizm trwa...
jhgfdsdfgh
2 lata temu
putin do nagrody pokojowe nobla,,,,,,,,,,,,zgłasza polska opozycja,,,,,szreko z donkiem podpisuja sie oboma rekoma i nogami,,,,,,,,,to wielki wodz,,,,,,,,,,,
rivol
2 lata temu
U nich to tak jak u nas.Prominenci z PO tez nic nie widzieli,nie słyszeli,i nie pamiętają jak z powodu afer do du@@y im się różne komisje dobieraja....czyżby nauka szła od "sawietów" ???
kamikaz
2 lata temu
Polacy znają system władzy w Rosji! Władza może wszystko! Komuniści są i u nas, którzy tęsknią do władzy absolutnej po trupach! Z tą różnicą że u nas ludzie mają większą świadomość. Żeby to pokonać wprowadzono gender, LGBT, i narkotyki, ,czy im się to uda? przyszłość pokaże!
nori
2 lata temu
Putin ! Opamiętaj się , chłopie . Pobaw się dla odmiany kolejką elektryczną , bo może w dzieciństwie nie miałeś !
helen
2 lata temu
Rosja to zło!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić