Olga Wilk| 

Katowali niemowlę wegańską dietą. Było o krok od śmierci

55

Robert Buskey i Julia French z Florydy doprowadzili do skrajnego niedożywienia swojego synka.

Katowali niemowlę wegańską dietą. Było o krok od śmierci
(Brevard County Sheriff's Office)

Para wegan na własną rękę odstawiła zalecane przez lekarza organiczne mleko modyfikowane. 30-latek i 21-latka zaczęli karmić niemowlę ziemniaczaną papką własnej produkcji. Rodzice dziecka zostali oskarżeni o spowodowanie uszczerbku na jego zdrowiu.

Nigdy nie widziałam, żeby jakiekolwiek dziecko było tak blisko śmierci. Mały miał się dobrze i przybierał na wadze, gdy był karmiony organiczną mieszanką, ale oni zmienili ją na własną - mówiła Lauren Watson, śledcza z Titusville.

5-miesięczne niemowlę ważyło 3,9 kg. To tylko o 230 g więcej niż w momencie jego przyjścia na świat. Jak donosi "Fox News", chłopiec był bardzo senny, miał widoczne żebra i zapadnięte oczy. Z powodu niedożywienia i odwodnienia temperatura ciała i poziom cukru we krwi dziecka ulegały gwałtownym zmianom.

Obecnie malec przebywa w szpitalu. Chociaż przybrał na wadze, lekarze podkreślają, że długotrwały głód, jakiego doznał, może mieć konsekwencje w przyszłości. Policja podała, że para nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego zamieniła mleko modyfikowane na stworzoną przez siebie mieszankę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Oglądaj też: Niemowlę prawie umarło przez pocałunek
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić