wb| 

Kiedy matury? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Premier podał nowy termin. Uczniowie oburzeni

398

Uczniowie szkół podstawowych oraz szkół średnich mogą mieć już powoli dość. Informacje dotyczące ich egzaminów końcowych z tygodnia na tydzień są inne. Tym razem, premier Mateusz Morawiecki podczas specjalnego streamu na Facebooku znów podał nowy termin przeprowadzenia egzaminów.

Kiedy matury? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Premier podał nowy termin
Kiedy matury? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Premier podał nowy termin (PAP, Mateusz Marek)

We wtorek o godzinie 20:00 na profilu Mateusza Morawieckiego na Facebooku zorganizowano specjalny stream. Miał on charakter "Q&A", a więc w komentarzach każdy mógł zadać premierowi pytanie, do których w trakcie trwania transmisji Morawiecki się ustosunkowywał.

Jedno z pytań dotyczyło terminu egzaminów maturalnych i ósmoklasistów. Okazało się, że po raz kolejny rząd przedstawia nowy scenariusz w kwestii ich terminu.

Egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Kiedy się odbędą?

Początkowo planowano przeprowadzenie egzaminów w maju. Później, przy okazji przedłużania obostrzeń pandemicznych, premier poinformował, że zostaną one przełożone na połowę czerwca. Z odpowiedzi udzielonej przez Morawieckiego w trakcie streamu wynika już jednak coś zupełnie innego.

Egzaminy ósmoklasisty, zawodowe i dojrzałości prawdopodobnie odbędą się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Dokładne daty zostaną podane na 3-4 tygodnie wcześniej – zapowiedział premier.

Ciężko przewidywać czy jest to ostateczna data. Na pewno duży wpływ na decyzję ma obecna sytuacja gospodarcza w Polsce, jednak uczniowie nie bez powodów zaczynają mieć dość. Nowe przewidywane terminy podawane do informacji publicznej co kilkanaście dni są w stanie negatywnie wpłynąć na stres związany z egzaminami oraz przygotowanie się do nich.

Możecie przestać co chwilę zmieniać daty tych egzaminów? Jak nie wiecie, kiedy się one odbędą to po prostu siedźcie cicho, a nie non stop podajecie inne terminy - pisał wyraźnie zmęczony całą sytuacją uczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić