Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
wb
|

Kiedy matury? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Premier podał nowy termin. Uczniowie oburzeni

188
Podziel się:

Uczniowie szkół podstawowych oraz szkół średnich mogą mieć już powoli dość. Informacje dotyczące ich egzaminów końcowych z tygodnia na tydzień są inne. Tym razem, premier Mateusz Morawiecki podczas specjalnego streamu na Facebooku znów podał nowy termin przeprowadzenia egzaminów.

Kiedy matury? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Premier podał nowy termin
Kiedy matury? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Premier podał nowy termin (PAP, Mateusz Marek)

We wtorek o godzinie 20:00 na profilu Mateusza Morawieckiego na Facebooku zorganizowano specjalny stream. Miał on charakter "Q&A", a więc w komentarzach każdy mógł zadać premierowi pytanie, do których w trakcie trwania transmisji Morawiecki się ustosunkowywał.

Jedno z pytań dotyczyło terminu egzaminów maturalnych i ósmoklasistów. Okazało się, że po raz kolejny rząd przedstawia nowy scenariusz w kwestii ich terminu.

Egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Kiedy się odbędą?

Początkowo planowano przeprowadzenie egzaminów w maju. Później, przy okazji przedłużania obostrzeń pandemicznych, premier poinformował, że zostaną one przełożone na połowę czerwca. Z odpowiedzi udzielonej przez Morawieckiego w trakcie streamu wynika już jednak coś zupełnie innego.

Egzaminy ósmoklasisty, zawodowe i dojrzałości prawdopodobnie odbędą się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Dokładne daty zostaną podane na 3-4 tygodnie wcześniej – zapowiedział premier.

Ciężko przewidywać czy jest to ostateczna data. Na pewno duży wpływ na decyzję ma obecna sytuacja gospodarcza w Polsce, jednak uczniowie nie bez powodów zaczynają mieć dość. Nowe przewidywane terminy podawane do informacji publicznej co kilkanaście dni są w stanie negatywnie wpłynąć na stres związany z egzaminami oraz przygotowanie się do nich.

Możecie przestać co chwilę zmieniać daty tych egzaminów? Jak nie wiecie, kiedy się one odbędą to po prostu siedźcie cicho, a nie non stop podajecie inne terminy - pisał wyraźnie zmęczony całą sytuacją uczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(188)
jasio
2 lata temu
W kulturze islamskiej zycie dziecka nie ma zadnego znaczenia. Tak mysla i tak sa wychowani. Proces islamizacji spoleczenstwa przebiega wiec normalnie i nie wtracajcie sie.
bubu
2 lata temu
Powinien zostać wprowadzony zakaz obwieszania się przez polityków barwami narodowymi poza świętem narodowym...
belfer
2 lata temu
Wszyscy, jak widać, się tutaj mądrują, chociaż wiedzą, że sprawa nie jest prosta, nie jest przewidywalna, tylko nadzwyczajna. Już widzę, jak poradziliby z nią sobie przedstawiciele opozycji, którzy nie radzili sobie nie mając takich problemów. Winszuję wszystkim poziomu LOGIKI.
radzioo
2 lata temu
Korespondencyjnie nie ma zabezpieczenia na nasze dane ,nr dowodu osobistego,pesel..nie ma mowy.Nie głosuję by te dane nie poszły Bóg wie gdzie.
the_marcin
2 lata temu
Korespondencyjnie mogliby zrobić jak wybory? To państwo z kartony, więc wybory i egzaminy też można zrobić pro forma.
Maturzysta
2 lata temu
Bez zrobienia dobrych ściąg nie ma co liczyć na zdanie matury oraz na przyzwolenie ściągania przełożonych czyli Komisji Egzaminacyjnej...
Człowiek
2 lata temu
Oto rząd i dobro dziecka w wykonaniu partii rządzącej.Rodzice tacy cisi jesteście???
kleska pis
2 lata temu
morawiecki chce solidarnosci społecznej - ok, ale każdy z rzadu niech zarabia 2.500 pln miesiecznie - glapinski tez musi oddac ponad 55.000 miesiecznie w przeciwnym wypadku ta solidarność społeczna to złodziejski poziom jak powolanie nowego rzecznika dyscypliny finansów
lulu
2 lata temu
odwołać matury są świadectwa i ok
kos
2 lata temu
Egzaminy z matury rozumiemy, ale do czego potrzebne są egzaminy dla ósmoklasisty, jakieś chore.
Zbyszek
2 lata temu
Profanuje gnojek barwy Narodowe!
nona
2 lata temu
ty co do szkoły chcesz posłać dzieci w maseczkach, będziesz je pilnował czy klejem im przykleisz?
Lord Vader
2 lata temu
No, to młodzi już wiedzą, że PiSS musi odejść.
Lord Vader
2 lata temu
Premier europejskiego kraju komunikuje się ze społeczeństwem na facebooku.... Jakie to niepoważne. Aż przykre.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić