Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Minister edukacji o maturach. Przekonuje, że odroczenie egzaminów to szansa dla uczniów

4
Podziel się:

Minister edukacji Dariusz Piontkowski przekonuje, że odroczenie matur może być dla uczniów szansą na lepsze przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. Szkoły organizują specjalne konsultacje, które w obecnych warunkach odbędą się indywidualnie.

Minister edukacji o maturach. Przekonuje, że odroczenie egzaminów to szansa dla uczniów
(Newspix)

Szkoły mają zorganizować specjalne konsultacje tylko dla maturzystów. Według ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, jest to dla uczniów okazja aby lepiej przygotować się do egzaminu.

Rozporządzenie nakłada na dyrektorów szkół ustalenie terminów konsultacji dla uczniów. Rozumiemy ten przepis tak, że także ustalenie terminów dla uczniów klas maturalnych. Wydaje mi się oczywiste, że nauczyciel danego przedmiotu, dla uczniów zainteresowanych tym przedmiotem, będzie w stanie poświęcić kilka godzin w tygodniu, by przeprowadzić konsultacje, wskazać dodatkowe materiały, które pomogą maturzystom przygotować się do egzaminu – powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski w rozmowie z PAP.

Tegoroczne matury nie odbędą się w zwyczajowy, majowym terminie. Zostały przeniesione na „bliżej nieokreśloną przyszłość”. Według przyjętej przez Sejm uchwały, muszą zostać ogłoszone najpóźniej 21 dni przed ich planowanym przeprowadzeniem.

Zobacz także: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Łukasz Szumowski wyjaśnia pojęcie "wyjścia w celach rekreacyjnych"

Minister dodał, że maturzyści ukończą szkołę w normalnym trybie. Będą mogli odebrać świadectwa ukończenia szkoły w dowolnym terminie. Te powinny na nich czekać gotowe w sekretariacie.

Dyrektor szkoły może przygotować harmonogram odbioru świadectw tak, by nie doszło do spotkania wielu uczniów w tym samym czasie, w tym samym miejscu – dodał Piontkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
matematyk
2 lata temu
Właśnie otrzymaliśmy od dyrekcji polecenie zaplanowania konsultacji. Na pytanie do kiedy? dyrekcja nie potrafi odpowiedzieć.
Nauczyciel
2 lata temu
Kto to jest? Jakie konsultacje? Maturzyści kończą rok w kwietniu i żegnamy. Nie zamierzam nic robić z nimi tym bardziej że żadnych matur nie będzie. Żenujący gość ten minister
Maka
2 lata temu
Ale czy te konsultacje będą w czynię społecznym?
Polonista
2 lata temu
Jak nauczyciel ma 3 klasy po 30 uczniów, w sumie 90 maturzystów. Dla każdego ma znaleźć kilka godzin w tygodniu. Zakładam minimum 2. To jest 180 godzin tygodniowo. Super.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić