o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
wb
|

Kiedy nastąpią powroty do szkół? Wicepremier rozwiewa wątpliwości

52
Podziel się

Polska gospodarka powoli zaczyna być "odmrażana" poprzez działania rządu. Jak wyglądają plany wobec placówek oświatowych, a więc przede wszystkim szkół? Wicepremier Jadwiga Emilewicz zabrała w tej sprawie głos.

Kiedy nastąpią powroty do szkół? Wicepremier rozwiewa wątpliwości
(PAP, Leszek Szymański)
bDHHhAmZ

Epidemia koronawirusa spowodowała, że zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone od 12 marca. Od 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania zdalnego. Zawieszenie zajęć stacjonarnych zostało na razie formalnie przedłużone do 26 kwietnia.

Plan "luzowania" polskiej gospodarki został już oficjalnie przedstawiony. Od 20 kwietnia zniesione zostaną restrykcje dotyczące, min. lasów oraz parków. Kiedy możemy spodziewać się zatem wprowadzenia kolejnych etapów?

Etapy muszą mieć co najmniej dwa tygodnie, bo odpowiada to okresowi, w jakim mniej więcej rozwija się wirus. Po jednym tygodniu minister Szumowski dokona ewaluacji i będziemy mogli - bądź nie - przejść do działań związanych z kolejnym etapem - mówi Emilewicz.

bDHHhAnb

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Wicepremier odpowiada

Wciąż nie jest wiadome, kiedy nastąpi powrót do edukacji w szkołach. W dalszych etapach łagodzenia obostrzeń jest mowa o zorganizowanej opiece dla dzieci w szkołach i przedszkolach po to, aby rodzice mogli wrócić do pracy w momencie, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu.

Szkoły w pełnym rytmie nauki najprawdopodobniej w tym roku nie wrócą do swojej działalności - przyznała wicepremier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDHHhAnh

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDHHhAnC
KOMENTARZE
(52)
Wszyscy
10 miesięcy temu
tęsknimy ,kiedy znów dzieci wesoło wybiegną ze szkoły, zapalą papierosy i wyciągną flaszki, chodnik zaplują , ludzi przepędzą , będą siedzieć na ławeczkach i ryczeć do siebie : " wszyscy mamy źle w głowach ,że żyjemy, hej hej nana nana , hej hej hej
Bicz Boży
10 miesięcy temu
Odpuście już sobie tę szkołę. Na świadectwach wystawiać stopnie na podstawie całorocznych ocen. Zdrowie dzieci jest bezcenne. Przynajmniej jeżeli chodzi o podstawówki, gimnazja!
Pamięć
10 miesięcy temu
Powrót do szkół i przedszkoli, dzieci i młodzieży ... w maseczkach?
bDHHhAnD
gość
10 miesięcy temu
ale opieka dla najmłodszych, które zarażają bezobjawowo i potrzebują bezpośredniego kontaktu z nauczycielem juz tak? Zapraszam premiera do pracy w przedszkolu, nawet z połowa grupy czyli 12-13 dzieci na ograniczonej przestrzeni. Mają w maseczkach cały dzień być? Ja jako nauczyciel też? Co z posiłkami i dystansem? Jak mam pomóc dziecku 4 letniemu na odległość 1,5-2 m? A rodzice i opiekunowie? Pracownicy obsługi? Gdzie nasze bezpieczeństwo? Z dzieci jesteśmy po kilka godzin w sali nie 10 min w pocztowym okienku.
Gal Anonim
10 miesięcy temu
Powrót do szkoły nastąpi 1 września 2020 albo 2021 roku. Dokładnie jeszcze nie wiadomo.
Najnowsze komentarze (52)
belfer
10 miesięcy temu
a gdzie bezpieczeństwo nauczycieli i pracowników placówek oświaty?
jaś
10 miesięcy temu
Dzieci pójdą do szkoły pewnie za rok,kiedy zniesie się obowiązek noszenia masek i będą mogły same wyjść z domu
Ana
10 miesięcy temu
Tzw odmrożenie gospodarki- całości nastąpi przed 10 maja bo kulawy brylant z Żoliborza się uparł na głosowanie .... tylko nie wiem po co przecież już drukują karty do głosowania z krzyżykiem przy maliniaku do czego jesteśmy potrzebni karłowi ? .....
Tomasz
10 miesięcy temu
To z gówniakiem mam się męczyć w domu już do końca roku?!?! Aż żałuję, że młody już się nie zmieści do okna życia
Analizuje
10 miesięcy temu
Powiedzcie ludziom, że w tym roku szkolnym dzieci nie wrócą juz do szkoły. Po co trzymacie w niepewność wszystkich.Wystawcie oceny z obecnych zdobytych ocen, a zagrożonym dać szansę i przepchac do następnej klasy.Najgorszy czas zakażeń i zgonów dopiero będzie i trzeba się na to przygotować.
OLO
10 miesięcy temu
TO TEN SZMAT KTORY SIE SPRZEDAL ZA STOLEK ?????
Przekręcenie
10 miesięcy temu
Spokój będzie jak grabarz przywita PiS ale dlapolski i tak za późno.
Proste
10 miesięcy temu
Jak wróci demokracja to wróci normalność.
bDHHhAnv
Poco
10 miesięcy temu
Po co pisowcowi szkoła , no po co.
123
10 miesięcy temu
i co jeszcze nastepny obowizek wszyscy maja chodzic do tylu wtedy oddalamy sie jeden od drugiego i nie zarazamy - mistrz BAREJA sie klania i to nie jest nasze ostatnie slowo
Iip
10 miesięcy temu
Szumowski raz powiedział, że maseczki nie potrzebne a po pewnym czasie już potrzebne
hhhhh
10 miesięcy temu
po co wracać do szkół, skoro obecny system zdaje egzamin, w Australii większość uczy się przez radio, czy internet i nie są gamoniami. A tak samorządy zaoszczędzą na utrzymywaniu budynków i przeznaczą pieniążki dla swoich ludzi z miast i wsi.
weraaa
10 miesięcy temu
hej szukam cyber se,xu po rejestracji szukajcie mnie pod nickiem Werahott30 czekam na wiadomość odezwij się https://ô.cc/konkretne.kobietyy
Bog
10 miesięcy temu
Dzieci nie powinny w tym roku już wrócić do szkoły. To jest chore - 6 latek cały dzień w masecce. Dorosły tego nie wytrzyma. Nauczanie zdalne przynosi efekty.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić