Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
wb
|

Kiedy nastąpią powroty do szkół? Wicepremier rozwiewa wątpliwości

52
Podziel się:

Polska gospodarka powoli zaczyna być "odmrażana" poprzez działania rządu. Jak wyglądają plany wobec placówek oświatowych, a więc przede wszystkim szkół? Wicepremier Jadwiga Emilewicz zabrała w tej sprawie głos.

Kiedy nastąpią powroty do szkół? Wicepremier rozwiewa wątpliwości
(PAP, Leszek Szymański)

Epidemia koronawirusa spowodowała, że zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone od 12 marca. Od 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania zdalnego. Zawieszenie zajęć stacjonarnych zostało na razie formalnie przedłużone do 26 kwietnia.

Plan "luzowania" polskiej gospodarki został już oficjalnie przedstawiony. Od 20 kwietnia zniesione zostaną restrykcje dotyczące, min. lasów oraz parków. Kiedy możemy spodziewać się zatem wprowadzenia kolejnych etapów?

Etapy muszą mieć co najmniej dwa tygodnie, bo odpowiada to okresowi, w jakim mniej więcej rozwija się wirus. Po jednym tygodniu minister Szumowski dokona ewaluacji i będziemy mogli - bądź nie - przejść do działań związanych z kolejnym etapem - mówi Emilewicz.

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Wicepremier odpowiada

Wciąż nie jest wiadome, kiedy nastąpi powrót do edukacji w szkołach. W dalszych etapach łagodzenia obostrzeń jest mowa o zorganizowanej opiece dla dzieci w szkołach i przedszkolach po to, aby rodzice mogli wrócić do pracy w momencie, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu.

Szkoły w pełnym rytmie nauki najprawdopodobniej w tym roku nie wrócą do swojej działalności - przyznała wicepremier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(52)
belfer
2 lata temu
a gdzie bezpieczeństwo nauczycieli i pracowników placówek oświaty?
jaś
2 lata temu
Dzieci pójdą do szkoły pewnie za rok,kiedy zniesie się obowiązek noszenia masek i będą mogły same wyjść z domu
Ana
2 lata temu
Tzw odmrożenie gospodarki- całości nastąpi przed 10 maja bo kulawy brylant z Żoliborza się uparł na głosowanie .... tylko nie wiem po co przecież już drukują karty do głosowania z krzyżykiem przy maliniaku do czego jesteśmy potrzebni karłowi ? .....
Tomasz
2 lata temu
To z gówniakiem mam się męczyć w domu już do końca roku?!?! Aż żałuję, że młody już się nie zmieści do okna życia
Analizuje
2 lata temu
Powiedzcie ludziom, że w tym roku szkolnym dzieci nie wrócą juz do szkoły. Po co trzymacie w niepewność wszystkich.Wystawcie oceny z obecnych zdobytych ocen, a zagrożonym dać szansę i przepchac do następnej klasy.Najgorszy czas zakażeń i zgonów dopiero będzie i trzeba się na to przygotować.
OLO
2 lata temu
TO TEN SZMAT KTORY SIE SPRZEDAL ZA STOLEK ?????
Przekręcenie
2 lata temu
Spokój będzie jak grabarz przywita PiS ale dlapolski i tak za późno.
Proste
2 lata temu
Jak wróci demokracja to wróci normalność.
Poco
2 lata temu
Po co pisowcowi szkoła , no po co.
123
2 lata temu
i co jeszcze nastepny obowizek wszyscy maja chodzic do tylu wtedy oddalamy sie jeden od drugiego i nie zarazamy - mistrz BAREJA sie klania i to nie jest nasze ostatnie slowo
Iip
2 lata temu
Szumowski raz powiedział, że maseczki nie potrzebne a po pewnym czasie już potrzebne
hhhhh
2 lata temu
po co wracać do szkół, skoro obecny system zdaje egzamin, w Australii większość uczy się przez radio, czy internet i nie są gamoniami. A tak samorządy zaoszczędzą na utrzymywaniu budynków i przeznaczą pieniążki dla swoich ludzi z miast i wsi.
weraaa
2 lata temu
hej szukam cyber se,xu po rejestracji szukajcie mnie pod nickiem Werahott30 czekam na wiadomość odezwij się https://ô.cc/konkretne.kobietyy
Bog
2 lata temu
Dzieci nie powinny w tym roku już wrócić do szkoły. To jest chore - 6 latek cały dzień w masecce. Dorosły tego nie wytrzyma. Nauczanie zdalne przynosi efekty.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić