o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Kim Dzong Un spełnił groźby. Odpalił nową rakietę

123
Podziel się

Pierwsze informacje przekazały południowokoreańskie media.

Kim Dzong Un spełnił groźby. Odpalił nową rakietę
(Getty Images)
bEIPRFeJ

Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną z rejonu na północ od Pjongjangu - pierwsza podała południowokoreańska agencja Yonhap.

Departament Obrony USA kilkanaście minut później podał swój komunikat. Wstępnie potwierdzono, że Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny. Teraz wiadomo już, że była to rakieta międzykontynentalna.

Wykryliśmy i śledziliśmy rakietę wystrzeloną ok. godziny 13.17 (19.17 czasu polskiego) - powiedział rzecznik Pentagonu, dr Robert Manning.

bEIPRFeL

Rakieta pokonała około tysiąca kilometrów i spadła do morza już strefie ekonomicznej Japonii. To trzecia próba z pociskiem dalekiego zasięgu. Poprzednie dwie miały miejsce w lipcu.

Zobacz także: Zobacz także: ONZ publikuje wideo z ucieczki żołnierza z Korei Północnej

Zaledwie kilkanaście godzin wcześniej pojawiły się ostrzeżenia o możliwej próbie rakietowej. Miały o tym świadczyć sygnały radiowe przechwycone przez wywiad Japonii.

bEIPRFeR

Ostatnia próba rakietowa Korei Północnej odbyła się 15 września. Komuniści wystrzelili wtedy pocisk balistyczny średniego zasięgu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEIPRFfm
KOMENTARZE
(123)
Alus
4 lata temu
No i co wy na to mocarze z USA?
lesnik
4 lata temu
Historia kołem się toczy ,znowu się tylko przyglądają jak za czasów Hitlera.Ale może o to chodzi na wojnie można zbić kokosy.
Kosmita posła...
4 lata temu
No cóz jeden z szatanów na świecie chce zmusic amerykanów i świat do padnięcia przed nim na kolana i doprowadzić do rozmów z nim i oczekuje wsparcia jego władzy.
bEIPRFfn
X-?
4 lata temu
Przez te wybryki Amerykanów giną tysiące niewinnych ludzi (dzieci) Konflikty pogłębiają się i w rezultacie kazde państwo jest wrogiem dla drugiego
X-?
4 lata temu
Myśle ze Trump powinien dać spokój KotePolnocna nie chce wojny robi to tylko w ramach ochrony wiec niech sobie tam żyją umierają i cierpią nas to nie powinno obchodzić Po co nam jeszcze jedna wojna skoro mamy ich już tyle i żadna nie jest zakończona
Gosc Specjaln...
4 lata temu
ZA NIEDŁUGO NIE BĘDZIE JUŻ Z KIM WALCZYĆ. WSZYSCY SIĘ POZABIJAJĄ, TYLKO TAK NAPRAWDĘ CZY WIEDZA PRZYNAJMNIEJ O CO WALCZĄ I ZA JAKA CENĘ.
Olo
4 lata temu
To niech yankesi przestaną ostrzyć sobie ząbki na złoża znajdujące się w Korei. Osaczyli ich bazami jak ruskich. Gdyby nie Chiny, Rosja i Korea północna, yankesi paniwaliby wszędzie. Brawo Kim
huan ho
4 lata temu
ten pajac coraz bardziej podskakuje ,oby nie było za póżno na interwencję.
hlh
4 lata temu
Mógł petardę i fugasa, ale jego stać na więcej
ciekawy ?
4 lata temu
Rakieta międzykontynentalna , zaiste nie wiadomo gdzie się skieruje no chyba że poleci w kosmos , aby przebić się przez niebo , ryzykant ten Kim-dzwonek .
gosc
4 lata temu
wszystko wina tuska
Andrzej
4 lata temu
To tak jakby kilkaset wagonów z mąką wywalił do oceanu
Jaś Niepan
4 lata temu
Kimie wal w Żoliborz.Później podam dokładny adres.
bEIPRFff
kermit
4 lata temu
a gdzie te słynne tarcze antyrakietowe i przeciwrakiety,coś takiego latającego nad morzem japońskim nie ma prawa bytu i to chyba jasne
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić