Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Kim Dzong Un w stanie krytycznym. Tak donosi wywiad USA

912
Podziel się:

Kim Dzong Un przeszedł niedawno operację serca. Stany Zjednoczone monitorują dane wywiadowcze, które sugerują, że przywódca Korei Północnej jest w krytycznym stanie. Jednak źródła z Korei Południowej przeczą tym doniesieniom.

Kim Dzong Un przeszedł operację serca.
Kim Dzong Un przeszedł operację serca. (Getty Images)

15 kwietnia Kim Dzong Un nie uczestniczył w obchodach urodzin swojego dziadka Kim Ir Sena, co wywołało spekulacje na temat jego samopoczucia. Według doniesień dziennika Daily NK z siedzibą w Seulu, prowadzonego głównie przez uciekinierów z Korei Północnej, nieobecność dyktatora na uroczystościach wynikała z faktu, że 12 kwietnia Kim przeszedł operację serca.

Zdrowie przywódcy Korei Północnej miało pogorszyć się z powodu "nadmiernego palenia, otyłości i przepracowania”. Po operacji jest leczony w willi w powiecie Hyangsan. Daily NK podało, że po kilku dniach stan dyktatora poprawił się, dlatego została przy nim tylko część personelu medycznego, która nadzoruje jego powrót do zdrowia.

Pojawiły się doniesienia, że Kim Dzong Un jest w krytycznym stanie

CNN, powołując się na urzędnika USA mającego bezpośrednią wiedzę na ten temat, podaje, że Waszyngton monitoruje dane wywiadowcze, które sugerują, że 36-letni Kim Dzong Un jest w krytycznym stanie po operacji. Inny amerykański urzędnik powiedział, że obawy o zdrowie przywódcy Korei Północnej są wiarygodne, ale trudno oszacować, jak ciężki jest jego stan.

Doniesieniom CNN zaprzecza południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap. Powołuje się na informatora z rządu, który powiedział, że Korea Południowa nie zauważyła żadnych oznak wskazujących na to, by Kim Dzong Un był w poważnym stanie.

Zbieranie danych wywiadowczych z Korei Północnej jest niezwykle trudne, ponieważ kraj ściśle kontroluje wszelkie informacje dotyczące swojego przywódcy. W 2014 r. Kim Dzong Un zniknął na ponad miesiąc z życia publicznego, co również wywołało spekulacje na temat stanu jego zdrowia. Wrócił z laską, a kilka dni później wywiad Korei Południowej ustalił, że dyktator miał zabieg usunięcia torbieli z kostki.

Zobacz także: Dzieciństwo dyktatora Korei Północnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(912)
człowiek
2 lata temu
niech to tłuste bydle wreszcie zdechnie uwolni ten biedny naród
Grzegorz
2 lata temu
Jak śmierć mózgu,jak to,to nie miało mozgu
Kasandra
2 lata temu
Zapewne ma COVIDa a ten fakt skrzętnie ukrywają...
fxy
2 lata temu
UUUUUuuuu
tom
2 lata temu
dobrze, że nasz rodzimy Kim miał remontowane tylko kolano
zzz
2 lata temu
Problemy zdrowotne z przepracowania :D :D dobre sobie.
Rodak
2 lata temu
Tylko słowo przepracowania powinno być w cudzysłowiu
malkontent
2 lata temu
Widocznie "bliskie kontakty " z Donaldem Trampem nie wyszły mu na zdrowie .
Ewa
2 lata temu
Tyle żarł, ze nic dziwnego iż organy nie wytrzymują. Swoją droga jak umrze, najdzie się kolejny pasibrzuch pastwiący die nad ludźmi w tym kraju.
Edek
2 lata temu
Panie Kim. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wszyscy trzymamy kciuki.!
Dandii
2 lata temu
Jedyna otyła osoba w tym kraju
NICK
2 lata temu
Świat: Sepsa - 7 000 000 ludzi rocznie umiera; Wypadki drogowe na świecie - 1 350 000 ludzi rocznie umiera; Malaria – 800 000 ludzi rocznie umiera; Covid ok 600 000 ludzi rocznie umrze (1 kwartał ok 200 000); Grypa sezonowa – 500 000 ludzi rocznie umiera; Polska: Zawały serca – 175 000 ludzi rocznie umiera; Dlaczego nikt o tym nie mówi ?????
bezjaj
2 lata temu
Polin to kraj w którym takiego dyktatora nie będzie . Niewolnicy ukochali swój stan i koniec i kropka .
Andre
2 lata temu
a kiedy nasz dyktatorek
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić