Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Kobiety Kim Dzong Una. Tajemnice dyktatora Korei Północnej

16
Podziel się:

Życie prywatne Kim Dzong Una stanowi pilnie strzeżoną tajemnicę. Korea Północna kontroluje wszelkie informacje dotyczące swojego przywódcy. Wiadomo jednak, że w życiu Kim Dzong Una ważną rolę odgrywają bliskie mu kobiety. Kim jest jego matka, siostra, żona i... kochanka?

Kim Dzong Un i jego żona, Ri Sol Ju.
Kim Dzong Un i jego żona, Ri Sol Ju. (Getty Images)

Matka Kim Dzong Una

Pierwszą kobietą, która pojawiła się w życiu Kim Dzong Una, była oczywiście jego matka. Ko Yong Hui urodziła się w 1953 r. w Osace w Japonii. W wieku 11 lat przeprowadziła się do Korei Północnej. Z zawodu była tancerką. Kim Dzong Ila miała poznać w 1973 r. Choć przywódca Korei Północnej był już żonaty, to między parą wywiązał się romans. Kobieta urodziła przywódcy dwóch synów: Kim Dzong Czola i Kim Dzong Una oraz córkę Kim Jo Dzong.

Ko Yong Hui zmarła w 2004 r. w Paryżu na raka piersi. Gdy w 2011 r. Kim Dzong Un stał się przywódcą Korei Północnej, prasa zaczęła przedstawiać jego matkę jako "Uszanowaną Matkę", czy "Matkę Wielkiej Wojskowej Korei".

Siostra Kim Dzong Una

Młodsza siostra przywódcy Korei Północnej, Kim Jo Dzong, urodziła się w 1987 r. w Pjongjangu. Zgodnie z przekazami medialnymi, od dziecka miała dobry kontakt z bratem. Ich relacje stały się jeszcze bliższe, gdy pod koniec lat 90. mieszkali w Szwajcarii, gdzie się kształcili.

Obecnie Kim Jo Dzong jest uznawana za drugą najważniejszą postać w reżimie. Szefowa Departamentu Propagandy i Agitacji ma cieszyć się dużym zaufaniem swojego brata. Ma również odgrywać znaczną rolę w ociepleniu wizerunku Kim Dzong Una na arenie międzynarodowej. Brała udział m.in. w kontaktach dyplomatycznych z Waszyngtonem i Seulem. Media spekulują, że gdyby przywódca Korei Północnej nie mógł sprawować władzy, przejęłaby ją właśnie jego siostra.

Żona Kim Dzong Una

Ważną rolę w życiu Kim Dzong Una odgrywa również jego żona Ri Sol Ju. Kobieta ma 30 lat i była utalentowaną piosenkarką z wpływowej rodziny. Państwowe media oficjalnie poinformowały o małżeństwie pary w 2012 r., jednak według niektórych źródeł, ich ślub miał miejsce 3 lata wcześniej. Uważa się, że Kim Dzong Un i jego żona mają dwoje lub troje dzieci.

Ri Sol Ju dosyć często pojawia się publicznie w towarzystwie męża. Kobieta cieszy się dużą popularnością w Korei Północnej. Często jest uznawana za wzór do naśladowania dla młodych kobiet.

Kochanka Kim Dzong Una

Romans z Kim Dzong Unem przypisywano piosenkarce Hyon Song-wol. Kobieta jest członkinią grupy artystycznej Moranbong często nazywanej "północnokoreańskimi Spice Girls". W romans z Kim Dzong Unem miała wdać się na początku XXI wieku. Związek nie podobał się jednak ojcu Kim Dzong Una, dlatego para musiała się rozstać.

Południowokoreańskie źródła twierdziły, że zakochani wrócili do siebie w 2011 r., po śmierci Kim Dzong Ila. Dwa lata później pojawiły się informacje o tym, że kobieta została rozstrzelana za rzekome rozpowszechnianie filmów pornograficznych. Te doniesienia okazały się jednak nieprawdziwe. W 2018 r. Hyon Song-wol pojawiła się w Korei Południowej. Kim Dzong Un wysłał ją tam, by sprawdziła, jak idą przygotowania do zimowych igrzyska olimpijskich.

Zobacz także: Dzieciństwo dyktatora Korei Północnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
wdzivny
2 lata temu
kobiety kiedy chcą, albo muszą zawsze sobie poradzą
✍️✍️✍️
2 lata temu
koń kuleje
ciekawski
2 lata temu
Dużo zdrowia życzymy jak i naszemu przywódcy.
Elle
2 lata temu
Co za belkot .
Czy ma?
2 lata temu
Dziwne żadnym dzieckiem sie nie pochwalił...
Baba
2 lata temu
Takiego zobaczyć gołego to musi być koszmar. Tlusty i paskudny. Fuj.
widz
2 lata temu
Facet cierpi na lustrzycę 3 stopnia.
srim
2 lata temu
trza było zadusić w kołysce ta rodzina winna zniknąć może wtedy byłoby lepiej i bezpieczniej ten koleś to totalny lunatyk oderwany od rzeczywistości chory sadysta...
raff
2 lata temu
....a teraz ręka matką, żoną i kochanką... BFF niech żyją!!!
Hehee hii
2 lata temu
Departament Propagandy i Agitacji. W Polsce odpowiednikiem jest PO.
Kim
2 lata temu
A moze 5 albo 6 dzieci. Takie informacje to ja o kazdym moge pisac 😀
.robo
2 lata temu
A tak ma z jakieś 25mln...
arcii
2 lata temu
Polska gospodarka się sypie a wy piszecie jakieś bzdety o tłuściochy z drugiego końca świata. Co nas to?
hahaha
2 lata temu
Wzruszyła mnie jego historia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić