aktualizacja 

Kolejny handlarz ukarany. Sprzedał powypadkowe auto z przekręconym licznikiem

42

Kolejny handlarz samochodów dostał właśnie nauczkę, że nie może bezkarnie zatajać powypadkowej przeszłości auta i korygować przebiegu. Sąd nakazał mu zwrot całej kwoty za auto i pokrycie niemałych kosztów procesu.

Kolejny handlarz ukarany. Sprzedał powypadkowe auto z przekręconym licznikiem
(o2.pl/Mateusz Pietruszka)

*Ponad 32 tys. zł będzie musiał zapłacić handlarz, który sprzedał samochód z poważnymi wadami. *Wszystko przez to, że Mercedes Klasy A z 2005 roku zakupiony pod koniec 2014 roku przez kobietę okazał się powypadkowy i miał cofnięty licznik. Jak podaje serwis autoprawo.pl, sprzedawca nie chciał załatwić sprawy polubownie i został pozwany.

W uzasadnieniu wyroku nie znalazło się nic, co mogłoby usprawiedliwić handlarza. Sąd wytknął mu, że dobrze znał przeszłość auta, a mimo to zataił ją. Nakazał zabranie pojazdu i zwrot wszystkich poniesionych kosztów związanych z zakupem samochodu oraz kosztów procesowych.

Auto zostało przed zakupem sprawdzone na stacji obsługi. Wtedy wykryto jedynie wyciek oleju ze skrzyni biegów i brak zbieżności kół, co trzeba było wyregulować. Po zaledwie kilku dniach od zakupu zauważono kolejne wady. Samochodem nie dało się przekraczać 100 km/h (zbyt duże bicie na kierownicy), koszyk mocowania silnika był skrzywiony, a do tego pojazd nie miał poduszki powietrznej. To i inne objawy wyraźnie wskazywały na to, że auto jest powypadkowe.

*Potwierdził to najpierw rzeczoznawca, a później biegły sądowy. *Ostatecznie koszt naprawy wyceniono na ponad 17 tys. zł. Wydawanie takiej sumy pieniędzy na auto warte 19 tys. zł mijało się jednak z celem.

*Miejmy nadzieję, że będzie to dobra lekcja dla handlarzy, którzy wciskają klientom złom. *To już kolejna historia, kiedy nieuczciwy sprzedawca zostaje ukarany. Niedawno pisaliśmy o wyroku więzienia w zawieszeniu dla oszusta, który celowo chciał wprowadzić klientkę w błąd, zapewniając, że auto ma oryginalny przebieg.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić