Beata Kruk| 

Kolejny kraj w Unii chce zakazać noszenia burek

1

Władze Holandii rozważają uniemożliwienie muzułmankom noszenia burek i nikabów w szkołach, szpitalach czy środkach publicznego transportu.

Kolejny kraj w Unii chce zakazać noszenia burek
(Wikimedia Commons CC0)

Holenderski rząd zamierza być jednak tak surowy, jak francuski czy belgijski. Zakaz miałby zatem dotyczyć tylko wybranych miejsc, w których zdaniem premiera Ronalda Plasterka ludzie "powinni nawzajem widzieć swoje twarze" - informuje "Daily Mail". Jednocześnie polityk podkreślił, że Holandia jest wolnym krajem, który nie chce ingerować w kwestie religijne.

Pomysł na wprowadzenie przepisu nie wszystkim przypadł do gustu. Posłanka Fatma Koser Kaya z centrowej partii D66 przekonywała, że jest on zupełnie zbędny, ponieważ wiele indywidualnych placówek ma w tej kwestii własne przepisy zakazujące zakrywania twarzy na ich terenie. Zdaniem holenderskiej polityk nowe prawo byłoby wyłącznie symboliczne.

Na holenderskich ulicach burki i nikaby to rzadki widok. Według zachodnich mediów nosi je zaledwie kilkaset kobiet. Przypomnijmy, że w Belgii i Francji obowiązuje całkowity zakaz ich noszenia w miejscach publicznych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić