Wróć na
Aldona Brauła
|

Konflikt na Ukrainie. Prezydent Rosji i Ukrainy spotkają się. Ustalono czas i miejsce

173
Podziel się

Już 9 grudnia odbędzie się specjalny szczyt "normandzkiej czwórki". Spotkają się na nim Władmir Putin, Wołodymyr Zełenski, Emanuel Macron oraz Angela Merkel. Mają rozmawiać o rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie.

Konflikt na Ukrainie. Prezydent Rosji i Ukrainy spotkają się. Ustalono czas i miejsce
(East News)
bCZBnmqJ

Francja zapowiada, że w przyszłym miesiącu odbędzie się szczyt, na którym spotkają się prezydenci Rosji, Ukrainy, Francji oraz kanclerz Niemiec. Rozmowy dotyczyć będą konfliktu na Ukrainie. Spotkanie odbędzie się już 9 grudnia.

Przywódcy tych państw spotkają się po raz pierwszy od ponad trzech lat. Ostatnie rozmowy "normandzkiej czwórki" miały miejsce w 2016 roku.

Jak donoszą media, szczyt ma przyspieszyć pokojowe rozwiązanie konfliktu na wschodniej Ukrainie. Spotkanie będzie także pierwszym w którym jednocześnie wezmą udział Władmir Putin, Wołodymyr Zełenski, Emanuel Macron oraz Angela Merkel.

bCZBnmqL

Zobacz także: #dziejesienazywo: Polka z Donbasu: ciężko było wszystko zostawić, czasem płaczę po nocach

Szczyt odbędzie się po letnich negocjacjach w sprawie rozstrzygnięcia konfliktu na wschodzie Ukrainy, które pozwoliły na usunięcie wojsk z kilku obszarów na linii frontu - czytamy w oświadczeniu Pałacu Elizejskiego.

Napięte stosunki między Ukrainą a Rosją pogorszyły się po aneksji półwyspu Krymskiego w 2014 roku. Doprowadziło to do nałożenia przez zachód licznych sankcji. W konflikcie, który trwa na wschodzie Ukrainy zginęło już ponad 13 tys. osób. Walczą ze sobą prorosyjscy separatyści oraz ukraińskie siły rządowe

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po wygranej w wyborach obiecał zakończyć ten konflikt. W sobotę ukraińskie siły rządowe i wspierani przez Rosję rebelianci zaczęli wycofywać się z części regionu Donbasu.

bCZBnmqR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bCZBnmrm
KOMENTARZE
(173)
Re
11 miesięcy temu
Bardzo dobrze. Może wreszcie zakończą tę niepotrzebną nikomu wojnę.W końcu Rosja dogada się z Ukrainą, a nasi "politycy" zostaną z ręką w nocniku.
mołotow
11 miesięcy temu
A co będą dzielić tort?
jerzy
11 miesięcy temu
chyba mamy szansę odzyskać Lwów ?
bCZBnmrn
asa
11 miesięcy temu
Obawiam się że w tym wszystkim polacy wyjdą na wielkich frajerów. Jak zwykle.
Kruk
11 miesięcy temu
Ale jaja Francja i Niemce zamiast Polski która jest sąsiadem obydwu stron konfliktu? W sumie niema co się dziwić. Tamte państwa są bezstronne. A Polska to szczekający pies na łańcuchu USA.
Najnowsze komentarze (173)
int
3 miesiące temu
Moim zdaniem, Rosja będzie dalej odrywać po kawałku z terytorium Ukrainy i co chwila to pieczętować zmianami w swojej konstytucji.
maciek
10 miesięcy temu
przecież Krym zaanektował Chruszczow w latach 50 20 wieku i przyłączył go do Ukrainy
Wer
10 miesięcy temu
A może referendum w Donbasie,to nie obcy mają się wypowiadać i ustalać prawa
xx
10 miesięcy temu
A co z młodymi ludźmi którzy zginęli, starzy nie walczą tylko wysyłają młodych. Wojen nie powinno być. Problemy rozwiązywać przy pomocy szefów wszystkich państw przez głosowanie. Zabijanie to zawsze bandytyzm, dla niebezpiecznych tylko izolacja. Kary wysokie, powinny rekompensować straty. Rządzących wybierać i odwoływać przez głosowanie. zawsze rozliczać z rządów.
dundas
10 miesięcy temu
Rozmowy w sprawie Ukrainy dadzą taki sam efekt jak rozmowy w sprawie Czechosłowacji między Francją Anglią i Niemcami przed II wojną światową. Następnie będzie jeszcze jeden majdan w Kijowie i będą następne wybory prezydenckie na Ukrainie.
Bankier
11 miesięcy temu
Wreszcie dreszczyk emocji przyjedzie i w końcu to wyjdzie skąd one się biorą, punkty na monitorze, dreszcze na skurze myślę że da się zrozumieć
J 24
11 miesięcy temu
A Niemcy Wrocław pasuje Ci leszcz gimnazjalny
car
11 miesięcy temu
Nie jestem optymistą jak znam ruskich to postawią warunki nie do przyjęcia
bCZBnmrf
Felicjan
11 miesięcy temu
To nie są głupie żarty. Niech to zło się skończy,bo cierpią zwykli ludzie nic nie winni.Niech to nie będzie Jugosławia !!!
sdr
11 miesięcy temu
Dogadajcie sie wreszcie... Niech Ukraincy jada do domu. Pod plaszczykiem pomocy ludziom starszym za (bagatela 2000 zl plus jedzienie, plus mieszkanie) okradaja starszych ludzi. Zginelo duzo rzeczy z mieszkania, a poniewaz zmieniaja sie co pewien czas trudno ustalic, ktora okradla. Ludzie miejcie sie na bacznosci.
Paweł wielki
11 miesięcy temu
Fajnie. Polska jak zwykle najbliżej sprawy... Musimy chyba zacząć się porządnie zbroić.
123smutas
11 miesięcy temu
A , gdzie Polska ????? Pseudo polscy ,, politycy ,, teraz widzicie ,, fasze,, miejsce w szyku . Zostawcie jukrainkę innym i nie mieszajmy się w ich wewnetrzne sprawy , czy ktoś bardzo Nam pomagał w kłopotach ??????? Patrz historia
ski 54
11 miesięcy temu
Ciekawe czy się dogadają zanim pospadają pod ten stół ?
evo-8
11 miesięcy temu
żeby za krym nie dali im małopolski i podkarpacia....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić