REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski23.09.19 (11:23)

Korea Północna. 100 metrów w 2 tygodnie. Wyciekł sekret Kim Dzong Una

Korea Północna, na czele której stoi Kim Dzong Un, to jeden z najbardziej zamkniętych krajów świata. Udało się jednak pozyskać tajne informacje komunistów. Najświeższe zdjęcia satelitarne obszaru Korei Północnej ukazały postępy w budowie nowego portu, z którego będą wypływać łodzie podwodne.
KCNA / East News

Nowy port w Sinpo widać na amerykańskich zdjęciach satelitarnych. Na zdjęciach z 3 września widnieje co najmniej 13 przypominających filary obiektów, które stoją na nabrzeżu w stoczni w Korei Północnej. Na fotografiach z 19 września widać z kolei, że port pokrywa już niemal całe nabrzeże.

Struktura ma teraz ok. 100 metrów długości i jest dużo dłuższa od tych, które zwykle się buduje dla łodzi podwodnych Korei Północnej – informuje NHK Friday.

REKLAMA

Kim Dzong Un odwiedził stocznię. W lipcu państwowe media Korei Północnej poinformowały o budowie nowej łodzi podwodnej. Inspekcji okrętu osobiście dokonał "Najwyższy Przywódca", jak nazywany jest Kim Dzong Un.

Zobacz też: Nowa podwodna broń Korei

To będzie tajna broń Kim Dzong Una? Po wypłynięciu w morze nowa łódź Korei Północnej najprawdopodobniej będzie w stanie potajemnie wystrzelić pociski balistyczne, które mogą dotrzeć np. do Stanów Zjednoczonych.

Nowa łódź podwodna Korei Północnej będzie mogła dotrzeć na odległość ok. 2000 km od wybrzeża USA, wystrzelić pocisk, a potem wrócić do bazy – powiedział Moon Keun-sik z Korea Defense and Security Forum.

KCNA / East News
Kim Dzong Un podczas lipcowej wizyty w stoczni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij