Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Korea Północna. Kim Dzong Un wprowadził kwarantannę

29

Korea Północna próbuje się zabezpieczyć przed koronawirusem. Kim Dzong Un wprowadził nadzwyczajne środki, które mają sprawić, że Korea Północna obroni się przed śmiercionośnym wirusem.

Korea Północna. Kim Dzong Un wprowadził kwarantannę
(Getty Images, Mikhail Svetlov)

Rząd Kim Dzong Una zawiesił już możliwość podróży turystycznych do Korei Północnej. Miał istotny powód, by wstrzymać napływ cudzoziemców do swojego państwa. Zgodnie z wynikami raportu "Badanie Zdrowia Publicznego" z 2019 roku Korea Północna nie jest nawet w najmniejszym stopniu gotowa na wybuch epidemii.

Jakie nowe ograniczenia wprowadziła Korea Północna?

Kim Dzong Un wprowadził przymusową kwarantannę dla cudzoziemców. Jak informuje "NK News", będzie ona trwała miesiąc i dotyczy obcokrajowców, którzy wcześniej odwiedzili Chiny.

Wśród zatrzymanych są również dyplomaci oraz pracownicy organizacji pozarządowych. Kwarantanna będzie odbywała się pod nadzorem lekarzy. Cudzoziemcy, którzy dotarli do Korei Północnej drogą powietrzną, zostaną przetransportowani do hotelu Jangsusan w Pjongsong, miejscowości oddalonej od Pjongjangu o 30 kilometrów.

Zobacz też: Popis jeździectwa Kim Dzong Una

Osoby przekraczające granicę pociągiem trafią do innego ośrodka. Swoją miesięczną kwarantannę odbędą w hotelu Amrokgang w Sinuiju. Cudzoziemcy, którzy dostaną się do Korei Północnej w odmienny sposób, zostaną skierowani do najbliższego przygranicznego ośrodka. Rząd Korei zapewnia, że spędzą ten miesiąc w hotelu międzynarodowej klasy.

Swoje poparcie wyraziła ambasada rosyjska. Jej przedstawiciele publicznie zachęcili cudzoziemców do aktywnej współpracy z rządem Korei Północnej.

To nie pierwszy raz, kiedy Kim Dzong Un wprowadził podobne ograniczenia. W 2014 roku w obliczu epidemii wirusa Ebola wszyscy cudzoziemcy musieli przejść obowiązkową, 21-dniową kwarantannę. Jak przyznał dyplomata Thomas Fisler w rozmowie z "NK News", panujące warunki były dalekie od komfortowych. Skarżył się, że przez trzy tygodnie nie miał kontaktu ze światem zewnętrznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić