Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Korea Północna przetestuje rakietę, która ma dosięgnąć USA

56

Pocisk wojsk Kim Dzong Una jest już wyposażony w technologię, która pozwoli na bardzo daleki lot – twierdzą Rosjanie.

Korea Północna przetestuje rakietę, która ma dosięgnąć USA
(PAP, newscom)

W zasięgu znalazło się zachodnie wybrzeże USA. Takie rewelacje przynosi rosyjski, antyamerykański polityk Antoni Morozow, który był w Korei Północnej w tym tygodniu z jeszcze dwiema osobami. Polityk powołuje się na przedstawione mu wyliczenia. Jego zdaniem reżim Kim Dzong Una już niedługo przeprowadzi testy nowej broni. Nie był jednak w stanie podać konkretnej daty.

Zdaniem Rosjanina Koreańczycy poczynili duży postęp w ostatnim czasie. Są już w posiadaniu technologii, która umożliwia skonstruowanie pocisku odpornego na bardzo wysokie temperatury – podaje brytyjski "Independent". Rakieta dalekiego zasięgu leci bowiem na tyle wysoko, że w pewnej fazie lotu ponownie wchodzi w atmosferę.

Jak na razie rząd USA nie zareagował na doniesienia o nowej technologii Korei Północnej. Służby wywiadowcze Stanów Zjednoczonych ostrzegały już jednak przed tym, że naukowcy i wojskowi Kim Dzong Una są blisko dopracowania broni dalekiego zasięgu zdolnej do przenoszenia zminiaturyzowanych ładunków nuklearnych.

Informacje o nowej technologii Koreańczyków zbiegają się z ważnym wydarzeniem. Pod koniec września władze Korei Południowej ostrzegały, że Kim Dzong Un szczególnie w październiku będzie prowokować intensywniej niż wcześniej. Wszystko w związku z rocznicami powstania partii komunistycznej Korei Północnej i chińskiego kongresu komunistów przypadającymi na połowę miesiąca.

Reżim koreańskiego władcy nie próżnuje. Przeprowadzono już co najmniej 14 testów różnych rakiet. Sześć z nich to pociski nuklearne. Ostatni taki test miał miejsce we wrześniu. Do tej pory uważano, że rakiety Korei Północnej mogą dosięgnąć jedynie Wysypy Guam – amerykańskiego terytorium na Pacyfiku.

Zobacz także: Zobacz też: Oto co się stanie, jeśli Korea Północna spełni swoje groźby

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić