Korea Północna. Rośnie rola siostry Kim Dzong Una w sterowaniu państwem

186

Media informują o rosnącej roli Kim Jo Dzong w północnokoreańskim reżimie. Siostra przywódcy Korei Północnej miała ostatnio otrzymać nowe uprawnienia, dzięki którym w wielu sytuacjach zastępuje swojego brata.

Korea Północna. Rośnie rola siostry Kim Dzong Una w sterowaniu państwem
(Getty Images, Korea Summit Press Pool)

Media spekulują na temat rosnących uprawnień siostry przywódcy Korei Północnej. Od dawna wiadomo, że Kim Jo Dzong należy do najwyższych urzędników w państwie. Ostatnio jej rola miała się jeszcze zwiększyć. Siostra Kim Dzong Una zaczęła ponoć wydawać rozkazy w partii.

Kim Jo Dzong coraz częściej zastępuje brata podczas wyjazdów. W czasie nieobecności przywódcy Kim Jo Dzong zajmuje się wszystkimi partyjnymi interesami - donosi "Chosun Ilbo". W ciągu ostatnich tygodni pokazała swoją biegłość w północnokoreańskiej retoryce, wygłaszając gwałtowne przemówienia.

Zobacz także: Korea Północna szyje buty

Kim Jo Dzong ma obecnie rozległe kompetencje. Według południowokoreańskiej gazety siostra Kim Dzong Una jest odpowiedzialna za wszystko oprócz spraw wojskowych. Jej oficjalny tytuł to "pierwszy zastępca dyrektora Komitetu Centralnego".

Jak wiadomo, do tej pory pełniła wysoką funkcję w wydziale odpowiedzialnym za propagandę i agitację. Prawdopodobnie obecnie została przeniesiona do charakteryzującego się większą władzą Wydziału Organizacji i Przewodnictwa, nazywanego "partią w partii". Wydział ten zajmuje się kontrolą personelu w partii i wojsku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić