o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Korea Północna: Kim Dzong Un zabijał w szale, ale siostrę oszczędził

541
Podziel się

Siostra Kim Dzong Una uratowała głowę, ale przywódca Korei Północnej zgładził jej współpracowników. Za nieudany szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump w Hanoi zapłaciło życiem 4 wysoko postawionych urzędników. Innych, którzy podpadli, dyktator Korei Północnej wysłał do obozów pracy.

Korea Północna: Kim Dzong Un zabijał w szale, ale siostrę oszczędził
(Getty Images)
bEJLjrxh

Egzekucja odbyła się na wojskowym lotnisku Mirim w Pjongjangu. Na rozkaz Kim Dzong Una rozstrzelano 4 urzędników, którzy byli zaangażowani w przygotowanie spotkania przywódcy komunistycznego reżimu z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem. Zginęli w marcu, ale dopiero teraz potwierdzono wcześniejsze spekulacje na ten temat - podaje południowokoreańska gazeta "The Chosun Ilbo".

Wśród zabitych był Kim Hyok-chol - główny negocjator Korei Północnej. Przygotowywał on wraz z innymi straconymi szczyt z USA w Hanoi, który zakończył się przed czasem bez żadnych ustaleń. Ktoś musiał ponieść karę za fiasko rozmów. Kim Dzong Un oskarżył urzędników o szpiegowanie na rzecz Amerykanów. Kara mogła być tylko jedna.

Czym Kim Dzong Unowi naraziła się siostra?

Dyktator oszczędził swoją siostrę, Kim Yo-jong. Ona również brała udział w przygotowaniach do spotkania Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem. Przyleciała do Hanoi przed swoim bratem, by wszystkiego dopilnować. Dlatego także i ona była zagrożona surową karą.

bEJLjrxj

Kim Yo-jong dostała nakaz, by zniknąć ze sfery publicznej w Korei Północnej. I tak się stało.

Siostry Kim Dzong Una nie widziano od czasu szczytu w Hanoi - mówi źródło w komunistycznym reżimie na Północy.

bEJLjrxp
Zobacz także: Zobacz także: Kiedy twoim szefem jest Kim Dzong Un

Najbliższego współpracownika przywódca Korei Północnej wysłał do łagru. Kim Yong-chol był wcześniej uważany za prawą rękę dyktatora. Teraz przejdzie "reedukację" w ciężkim obozie pracy. W podobne miejsce trafiła nawet tłumaczka Kim Dzong Una na szczycie z Donaldem Trumpem. Shin Hye-yong oskarżono o nadszarpnięcie autorytetu przywódcy i złe tłumaczenie.

bEJLjrxq

Wcześniej były już informacje o egzekucji urzędników. Dopiero jednak teraz z Korei Północnej wyciekły szczegóły czystki. Obserwatorzy sądzą, że egzekucje miały ugasić wewnętrzne niepokoje po nieudanym szczycie ze Stanami Zjednoczonymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJLjrxK
KOMENTARZE
(541)
NicK
2 lata temu
Czy u nas też nie można by takiego zwyczaju choć na parę lat wprowadzić ? Urzędnik ukradł - egzekucja na jakimś wielkim placu, ku uciesze gawiedzi, pod ostrzałem kamer na żywo transmitujących wydarzenie ...
Inter
2 lata temu
Skończy jak Rumun na dachu.
AC
2 lata temu
Tak to jest jak dyktator się spotka z niekompetentnym .... wizerunek nie może ucierpieć, a że kosztem niewinnych.... kogo to
bEJLjrxL
474
2 lata temu
rozumiem ze i zjadał
makl
2 lata temu
przepraszam miało być ;-(
makl
2 lata temu
tak to już jest jak się dopuszcza do dyktatury ;-)
e$$a
2 lata temu
Odstrzelcie to zapasione prosie będzie spokój.
lud
2 lata temu
Dzień bez plucia na Koreę dniem straconym
anna
2 lata temu
boże widzisz i nie grzmisz...to nie człowiek. Że świat mu na to pozwala
sasza
2 lata temu
jak raz zabił cóż stoi na przeszkodzie mordować kolejnych. Reżim Dyktatura i psychopatyczny morderca na czele. Jest inny bardziej potężniejszy ale on ma białe rękawiczki WWP
Mak
2 lata temu
Jak PiS na występie Adamowicza.
Edek
2 lata temu
śmieszne że świat toleruje tego niedorozwoja, dawno trzeb aby mu 1 pocisk pościć prosto w pałacyk i po problemie.
321
2 lata temu
Polacy lubia takie klimaty Wszystkich, ktorzy mysla inaczej powybijac
bEJLjrxD
GWJ
2 lata temu
Zabijał muchy, komary i bąki bo Go kąsały w nocy i spać spokojnie nie mógł z rodziną i podwładnymi. Pomaga rodakom w walce z plagą owadów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić