Jan Muller| 

Korea Północna wysadzi kolejną bombę atomową. Te zdjęcia to dowód

104

Nowe zdjęcia satelitarne pokazują wzmożoną aktywność w tajnym kompleksie badań jądrowych. Eksperci twierdzą, że prowadzone m.in. prace ziemne mogą zwiastować rychłą próbę z bombą atomową.

Korea Północna wysadzi kolejną bombę atomową. Te zdjęcia to dowód
(Woohae Cho /Getty Images)

Obrazy pozyskane przez serwis 38North dotyczą ośrodka w Punggye-ri. Podziemna baza wykopana w litej skale była miejscem przeprowadzenia poprzednich 5 prób atomowych. Budowa nowych tuneli wskazuje na przygotowania do kolejnego podziemnego testu - informuje portal.

Prace górnicze prowadzone były od połowy grudnia, z tuneli wywieziono olbrzymie ilości materiałów, skał i ziemi. 28 grudnia w 7 różnych lokacjach dookoła bazy dostrzeżono od 100 do 200 pracujących osób. Ta aktywność potwierdza utrzymywanie przez Koreę Północną gotowości do następnych prób jądrowych - donosi news.com.au.

Zdjęcia ilustrujące zmiany wokół ośrodka w Punggye-ri wykonano 2 i 28 grudnia zeszłego roku. 10 października doszło do zawalenia się jednego z drążonych w skałach tuneli. Zginąć w nim miało ok. 200 osób. Przeprowadzony wcześniej wewnątrz masywu górskiego test broni atomowej miał osłabić skały i doprowadzić do tragedii.

Na skutek eksplozji ładunków jądrowych rozpaść się może kompletnie cała góra Mantap. Media w Korei Południowej ostrzegają, że znad gruzów wzniosłaby się wówczas radioaktywna chmura pyłu, która pokryłaby i skaziła cały region.

Zobacz także: Zobacz także: Rakiety Kima dziesiątkują siły USA. Nowe propagandowe wideo

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić