Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller12.01.18 (16:36)

Korea Północna wysadzi kolejną bombę atomową. Te zdjęcia to dowód

Nowe zdjęcia satelitarne pokazują wzmożoną aktywność w tajnym kompleksie badań jądrowych. Eksperci twierdzą, że prowadzone m.in. prace ziemne mogą zwiastować rychłą próbę z bombą atomową.
Woohae Cho /Getty Images

Obrazy pozyskane przez serwis 38North dotyczą ośrodka w Punggye-ri. Podziemna baza wykopana w litej skale była miejscem przeprowadzenia poprzednich 5 prób atomowych. Budowa nowych tuneli wskazuje na przygotowania do kolejnego podziemnego testu - informuje portal.

Prace górnicze prowadzone były od połowy grudnia, z tuneli wywieziono olbrzymie ilości materiałów, skał i ziemi. 28 grudnia w 7 różnych lokacjach dookoła bazy dostrzeżono od 100 do 200 pracujących osób. Ta aktywność potwierdza utrzymywanie przez Koreę Północną gotowości do następnych prób jądrowych - donosi news.com.au.

REKLAMA

Zdjęcia ilustrujące zmiany wokół ośrodka w Punggye-ri wykonano 2 i 28 grudnia zeszłego roku. 10 października doszło do zawalenia się jednego z drążonych w skałach tuneli. Zginąć w nim miało ok. 200 osób. Przeprowadzony wcześniej wewnątrz masywu górskiego test broni atomowej miał osłabić skały i doprowadzić do tragedii.

Na skutek eksplozji ładunków jądrowych rozpaść się może kompletnie cała góra Mantap. Media w Korei Południowej ostrzegają, że znad gruzów wzniosłaby się wówczas radioaktywna chmura pyłu, która pokryłaby i skaziła cały region.

*Zobacz także: Rakiety Kima dziesiątkują siły USA. Nowe propagandowe wideo *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij