o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Angela Merkel: Od czasu drugiej wojny światowej nie było takiego wyzwania

111
Podziel się

Pandemia koronawirusa to olbrzymie wyzwanie dla całego świata. - Od czasu zjednoczenia Niemiec, właściwie od drugiej wojny światowej, nigdy nie było dla naszego kraju wyzwania, w którym solidarność była tak bardzo ważna - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas telewizyjnego orędzia do narodu.

Koronawirus ogromnym wyzwaniem dla Niemiec
Koronawirus ogromnym wyzwaniem dla Niemiec (PAP, Steffen Kugler)
bDRZAzFh

W trakcie przemówienia kanclerz apelowała do narodu niemieckiego. Angela Merkel prosiła obywateli, by przestrzegali zasad. Dotyczą one między innymi zamknięcia szkół i przedszkoli do świąt wielkanocnych i zawieszenia działalności sklepów z wyjątkiem sklepów spożywczych, piekarni, aptek i banków.

Takie ograniczenia jeszcze nigdy nie obowiązywały w Niemczech. - Proszę przestrzegać zasad, które obowiązują przez najbliższy czas. Jako rząd będziemy na bieżąco sprawdzać, co można poprawić, ale także, co może być jeszcze konieczne - mówiła Angela Merkel, cytowana przez wprost.pl.

Obostrzenia w przemieszczaniu się są problematyczne dla Niemców. Kanclerz Niemiec zaznaczyła jednak, że tylko w ten sposób można uniknąć nadmiernego obciążania szpitali. Ewentualne przeludnienie w placówkach medycznych byłoby bardzo niebezpieczne dla całego społeczeństwa.

bDRZAzFj

Zobacz także: Kraje Europy Zachodniej pytają nas, jak postępować

Merkel: Mamy doskonały system opieki zdrowotnej

- Być może nasz system opieki zdrowotnej jest jednym z najlepszych na świecie. To może dać nam pewność. Ale także nasze szpitale byłyby całkowicie przeciążone, gdyby w krótkim czasie przyjęły za dużo pacjentów o ciężkich objawach infekcji koronawirusem - dodała Merkel.

W Niemczech potwierdzono już ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem. Podczas pandemii zmarło tam 28 osób. Według danych Johns Hopkins CSSE, w Niemczech wyzdrowiało 105 zainfekowanych wirusem z Wuhan.

bDRZAzFp

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDRZAzFK
KOMENTARZE
(111)
oj tam
rok temu
Pracuję w prywatnej klinice w Krakowie. Codziennie nasłucham się od Niemców, Anglików, Szwedów jaki to u nich jest "super opieka zdrowotna". Owszem jest super ta prywatna dla milionerów. Ta zwykła jest w takim stanie jak nasza. Anglicy sami opowiadają że w szpitalach językiem urzędowym jest hindu i pakistański. W Niemczech, kolejki do specjalistów na niemiecki-nfz czeka się tak jak u nas miesiącami. W Szwecji jest lepiej ale tam za wszystko się płaci lub dopłaca. Więc nie narzekajcie Rodacy!
Asia
rok temu
Za długo zwlekali z ograniczeniami w Niemczech.
don
rok temu
Te obostrzenia mają niemcy przestrzegac a turcy i emigranci już nie?
bDRZAzFL
won
rok temu
Oto koronawirus Europy w całe okazałości..
KopfAb
rok temu
Dla mnie to cos to sprzedajne i zdradzieckie erwo jest.
Najnowsze komentarze (111)
GRETA
rok temu
⬅️ PL! POLAND! PRZESTAŃ SIĘ MARTWIĆ O KORONĘ. BAW SIĘ DOBRZE Z DZIEWCZYNAMI W :➡️ ADDSLUT.CoM
Nick
rok temu
Nie prawda że w innych krajach jest opieka jak u nas, byłem z szpitalu w Berlinie i szpital jest wyposażony lepiej niż międzynarodowa stacja kosmiczna nie opowiadajcie takich głupot
Zyd
rok temu
Tak jak w przyslowiu "Glupi jak Niemiec"😂😁😂
Kupalajna
rok temu
klasycznaNiemieckaSwinia
Kicia
rok temu
Jedynie co moze ewentualnie P0muc szkopiakom, to AfD
KopfAb
rok temu
Dla mnie to cos to sprzedajne i zdradzieckie erwo jest.
LEKARZ
rok temu
TAK NIEMIECKA SLUZBA ZDROAWIA JEST NAJLEPSZA W SWIECIE . PO ROZPOZNANIU CHOROBY NATYCHMIAST LECZENIE OPERACJA I TO CO POTRZEBA ROBIA NATYCHMIAST. PACJENTEM BYC TO JEST DOBRZE.. ALE PRACOWAC W SZPITALU TO KAMIENIOLOMY AUSCHWITZ CIEZKO I BARDZO CIEZKO TO MALO POWIEDZIANO. NIKOMU NIE ZYCZE TAK CIEZKIEJ I ODPOWIEDZIALNEJ PRACY. TO PRACA TYLKO DLA FANATYKOW TYRANOW Z POSWIECENIA. A W POLSCE TO LEKARZE MAJA SIELANKIE I SA JAK SWIETE KROWY BEZ ODPOWIEDZIALNOSCI BEZ LITOSCI.
Asior
rok temu
Dlaczego unia nie zamkla granic w grudniu zeby powstrzymac epidemie,tylko teraz zamykaja
bDRZAzFD
Ordnung
rok temu
U nich prawie wszyscy są zdrowi, tylko jak ktoś od nich przyjedzie do Polski to już na granicy jest chory.
Buten morgen
rok temu
J,ja..
Grabarz
rok temu
Od czasu drugiej wojny światowej nie było większej tragedii niż SPROWADZENIE przez ANGELĘ MERCEL kilku milionów muzułmanów do Europy . Obie wojny i stalin to drobiazg przy WYCZYNIE ANGELI PYRCEL !!
J-23
rok temu
NO TAK, WYZWANIE Z DZIKUSAMI, A TERAZ Z SYFEM, BO SIĘ NIEMRZE NIE CHCIAŁO ZAMKNĄĆ GRANIC, DURNA STARA KLOCOWATA NIEMRA
Kalink
rok temu
Jej naród nie obchodzi. Ona ściąga już samolotami kozich synów od Erduana.
kord
rok temu
o czym ty gadasz babo!!! rzeczywiście II wojna światowa to było dla twoich krajan wielkie wyzwanie, wyrżnąć tyle miliomów ludzi, myśl babo co mówisz
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić