Wróć na
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Angela Merkel: Od czasu drugiej wojny światowej nie było takiego wyzwania

111
Podziel się

Pandemia koronawirusa to olbrzymie wyzwanie dla całego świata. - Od czasu zjednoczenia Niemiec, właściwie od drugiej wojny światowej, nigdy nie było dla naszego kraju wyzwania, w którym solidarność była tak bardzo ważna - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas telewizyjnego orędzia do narodu.

Koronawirus ogromnym wyzwaniem dla Niemiec
Koronawirus ogromnym wyzwaniem dla Niemiec (PAP, Steffen Kugler)
bCZbBZrF

W trakcie przemówienia kanclerz apelowała do narodu niemieckiego. Angela Merkel prosiła obywateli, by przestrzegali zasad. Dotyczą one między innymi zamknięcia szkół i przedszkoli do świąt wielkanocnych i zawieszenia działalności sklepów z wyjątkiem sklepów spożywczych, piekarni, aptek i banków.

Takie ograniczenia jeszcze nigdy nie obowiązywały w Niemczech. - Proszę przestrzegać zasad, które obowiązują przez najbliższy czas. Jako rząd będziemy na bieżąco sprawdzać, co można poprawić, ale także, co może być jeszcze konieczne - mówiła Angela Merkel, cytowana przez wprost.pl.

Obostrzenia w przemieszczaniu się są problematyczne dla Niemców. Kanclerz Niemiec zaznaczyła jednak, że tylko w ten sposób można uniknąć nadmiernego obciążania szpitali. Ewentualne przeludnienie w placówkach medycznych byłoby bardzo niebezpieczne dla całego społeczeństwa.

bCZbBZrH

Zobacz także: Kraje Europy Zachodniej pytają nas, jak postępować

Merkel: Mamy doskonały system opieki zdrowotnej

- Być może nasz system opieki zdrowotnej jest jednym z najlepszych na świecie. To może dać nam pewność. Ale także nasze szpitale byłyby całkowicie przeciążone, gdyby w krótkim czasie przyjęły za dużo pacjentów o ciężkich objawach infekcji koronawirusem - dodała Merkel.

W Niemczech potwierdzono już ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem. Podczas pandemii zmarło tam 28 osób. Według danych Johns Hopkins CSSE, w Niemczech wyzdrowiało 105 zainfekowanych wirusem z Wuhan.

bCZbBZrN

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCZbBZsi
KOMENTARZE
(111)
oj tam
6 miesięcy temu
Pracuję w prywatnej klinice w Krakowie. Codziennie nasłucham się od Niemców, Anglików, Szwedów jaki to u nich jest "super opieka zdrowotna". Owszem jest super ta prywatna dla milionerów. Ta zwykła jest w takim stanie jak nasza. Anglicy sami opowiadają że w szpitalach językiem urzędowym jest hindu i pakistański. W Niemczech, kolejki do specjalistów na niemiecki-nfz czeka się tak jak u nas miesiącami. W Szwecji jest lepiej ale tam za wszystko się płaci lub dopłaca. Więc nie narzekajcie Rodacy!
Asia
6 miesięcy temu
Za długo zwlekali z ograniczeniami w Niemczech.
don
6 miesięcy temu
Te obostrzenia mają niemcy przestrzegac a turcy i emigranci już nie?
bCZbBZsj
won
6 miesięcy temu
Oto koronawirus Europy w całe okazałości..
KopfAb
6 miesięcy temu
Dla mnie to cos to sprzedajne i zdradzieckie erwo jest.
Najnowsze komentarze (111)
GRETA
6 miesięcy temu
⬅️ PL! POLAND! PRZESTAŃ SIĘ MARTWIĆ O KORONĘ. BAW SIĘ DOBRZE Z DZIEWCZYNAMI W :➡️ ADDSLUT.CoM
Nick
6 miesięcy temu
Nie prawda że w innych krajach jest opieka jak u nas, byłem z szpitalu w Berlinie i szpital jest wyposażony lepiej niż międzynarodowa stacja kosmiczna nie opowiadajcie takich głupot
Zyd
6 miesięcy temu
Tak jak w przyslowiu "Glupi jak Niemiec"😂😁😂
Kupalajna
6 miesięcy temu
klasycznaNiemieckaSwinia
Kicia
6 miesięcy temu
Jedynie co moze ewentualnie P0muc szkopiakom, to AfD
KopfAb
6 miesięcy temu
Dla mnie to cos to sprzedajne i zdradzieckie erwo jest.
LEKARZ
6 miesięcy temu
TAK NIEMIECKA SLUZBA ZDROAWIA JEST NAJLEPSZA W SWIECIE . PO ROZPOZNANIU CHOROBY NATYCHMIAST LECZENIE OPERACJA I TO CO POTRZEBA ROBIA NATYCHMIAST. PACJENTEM BYC TO JEST DOBRZE.. ALE PRACOWAC W SZPITALU TO KAMIENIOLOMY AUSCHWITZ CIEZKO I BARDZO CIEZKO TO MALO POWIEDZIANO. NIKOMU NIE ZYCZE TAK CIEZKIEJ I ODPOWIEDZIALNEJ PRACY. TO PRACA TYLKO DLA FANATYKOW TYRANOW Z POSWIECENIA. A W POLSCE TO LEKARZE MAJA SIELANKIE I SA JAK SWIETE KROWY BEZ ODPOWIEDZIALNOSCI BEZ LITOSCI.
Asior
6 miesięcy temu
Dlaczego unia nie zamkla granic w grudniu zeby powstrzymac epidemie,tylko teraz zamykaja
bCZbBZsb
Ordnung
6 miesięcy temu
U nich prawie wszyscy są zdrowi, tylko jak ktoś od nich przyjedzie do Polski to już na granicy jest chory.
Buten morgen
6 miesięcy temu
J,ja..
Grabarz
6 miesięcy temu
Od czasu drugiej wojny światowej nie było większej tragedii niż SPROWADZENIE przez ANGELĘ MERCEL kilku milionów muzułmanów do Europy . Obie wojny i stalin to drobiazg przy WYCZYNIE ANGELI PYRCEL !!
J-23
6 miesięcy temu
NO TAK, WYZWANIE Z DZIKUSAMI, A TERAZ Z SYFEM, BO SIĘ NIEMRZE NIE CHCIAŁO ZAMKNĄĆ GRANIC, DURNA STARA KLOCOWATA NIEMRA
Kalink
6 miesięcy temu
Jej naród nie obchodzi. Ona ściąga już samolotami kozich synów od Erduana.
kord
6 miesięcy temu
o czym ty gadasz babo!!! rzeczywiście II wojna światowa to było dla twoich krajan wielkie wyzwanie, wyrżnąć tyle miliomów ludzi, myśl babo co mówisz
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić