Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Angela Merkel: Od czasu drugiej wojny światowej nie było takiego wyzwania

184

Pandemia koronawirusa to olbrzymie wyzwanie dla całego świata. - Od czasu zjednoczenia Niemiec, właściwie od drugiej wojny światowej, nigdy nie było dla naszego kraju wyzwania, w którym solidarność była tak bardzo ważna - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas telewizyjnego orędzia do narodu.

Koronawirus ogromnym wyzwaniem dla Niemiec
Koronawirus ogromnym wyzwaniem dla Niemiec (PAP, Steffen Kugler)

W trakcie przemówienia kanclerz apelowała do narodu niemieckiego. Angela Merkel prosiła obywateli, by przestrzegali zasad. Dotyczą one między innymi zamknięcia szkół i przedszkoli do świąt wielkanocnych i zawieszenia działalności sklepów z wyjątkiem sklepów spożywczych, piekarni, aptek i banków.

Takie ograniczenia jeszcze nigdy nie obowiązywały w Niemczech. - Proszę przestrzegać zasad, które obowiązują przez najbliższy czas. Jako rząd będziemy na bieżąco sprawdzać, co można poprawić, ale także, co może być jeszcze konieczne - mówiła Angela Merkel, cytowana przez wprost.pl.

Obostrzenia w przemieszczaniu się są problematyczne dla Niemców. Kanclerz Niemiec zaznaczyła jednak, że tylko w ten sposób można uniknąć nadmiernego obciążania szpitali. Ewentualne przeludnienie w placówkach medycznych byłoby bardzo niebezpieczne dla całego społeczeństwa.

Zobacz także: Kraje Europy Zachodniej pytają nas, jak postępować

Merkel: Mamy doskonały system opieki zdrowotnej

- Być może nasz system opieki zdrowotnej jest jednym z najlepszych na świecie. To może dać nam pewność. Ale także nasze szpitale byłyby całkowicie przeciążone, gdyby w krótkim czasie przyjęły za dużo pacjentów o ciężkich objawach infekcji koronawirusem - dodała Merkel.

W Niemczech potwierdzono już ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem. Podczas pandemii zmarło tam 28 osób. Według danych Johns Hopkins CSSE, w Niemczech wyzdrowiało 105 zainfekowanych wirusem z Wuhan.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić