Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus. Donald Trump apeluje do Amerykanów

82

Rząd Stanów Zjednoczonych zmaga się z pandemią koronawirusa. Donald Trump zdecydował się po raz kolejny zabrać głos na temat sytuacji panującej w kraju. Prezydent zwrócił się do mieszkańców USA ze szczególnym apelem.

Koronawirus. Donald Trump apeluje do Amerykanów
(Getty Images, DREW ANGERER)

Apel prezydenta Stanów Zjednoczonych miał miejsce na konferencji w Białym Domu. Donald Trump przedstawił dziennikarzom najnowsze dane na temat pandemii koronawiursa w kraju oraz opowiedział o wysiłkach, jakie podejmuje rząd w celu ochrony zdrowia obywateli.

Koronawius: o co Donald Trump prosi Amerykanów?

Donald Trump poprosił Amerykanów, aby powstrzymali się od nadmiernych zakupów. Prezydent zareagował na ostatnie przypadki, kiedy mieszkańcy Stanów Zjednoczonych masowo wykupowali artykuły spożywcze i środki higieniczne.

Mieszkańcy USA przygotowywali zapasy na wypadek przymusowego pobytu w domach. Jednym z zaleceń rządu w przypadku pandemii jest powstrzymywanie się od wychodzenia i spotykania z innymi ludźmi.

Zobacz także: Zobacz też: Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Najważniejsze informacje

Spokojnie, nie musicie tyle kupować. Zrelaksujcie się – cytuje Donalda Trumpa agencja "AP".

Apel Donalda Trumpa poparł doktor Anthony Fauci. Doradca rządu do spraw ochrony zdrowia poradził Amerykanom, aby skupili swoje wysiłki na ochronie siebie i bliskich przed zarażeniem koronawirusem.

Najgorsze jeszcze przed nami. To, w jaki sposób teraz odpowiemy na wyzwanie, zadecyduje, jaki będzie ostateczny koniec – powiedział Anthony Fauci na konferencji prasowej ("AP").

Donald Trump przyznał, że wskaźnik zachorowań w USA jest obecnie bardzo wysoki. Prezydent zapewnił jednak, że rząd sprawuje kontrolę nad sytuacją. Sklepy spożywcze na razie pozostaną otwarte. Wiceprezydent Mike Pence wezwał Amerykanów, aby kupili wyłącznie produkty, których będą potrzebowali w najbliższym tygodniu.

Zgodnie z ustaleniami portalu "Worldometers.com" do 16 marca 2020 roku w Stanach Zjednoczonych odnotowano 3782 przypadki zarażeń i 69 zgonów z powodu koronawirusa COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić