o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koronawirus. Ekspert ze Szwecji krytykuje ograniczenia w Wielkiej Brytanii

177
Podziel się

Anders Tegnell, główny epidemiolog w Szwecji, krytykuje Wielką Brytanię. Twierdzi, że tamtejszy rząd posunął się za daleko, jeśli chodzi o wprowadzane ograniczenia i powinien trzymać się swojej pierwotnej strategii.

Anders Tegnell jest szefem zespołu epidemiologów w Agencji ds. Zdrowia Publicznego w Szwecji.
Anders Tegnell jest szefem zespołu epidemiologów w Agencji ds. Zdrowia Publicznego w Szwecji. (East News, Janerik Henriksson)
bEpxwsJN

63-letni Anders Tegnell jest szefem zespołu epidemiologów w Agencji ds. Zdrowia Publicznego w Szwecji. Prowadzi codziennie konferencje prasowe, podczas których przedstawia strategię walki z koronawirusem.

Pod jego kierownictwem szkoły, restauracje i firmy w Szwecji pozostają otwarte. Ludziom nakazuje się zachować dystans społeczny i odpowiednią higienę. Epidemiolog przyznał, że Szwecja postępuje zgodnie z pierwotną strategią Wielkiej Brytanii. Dodał, że "rozczarował się", gdy Boris Johnson zmienił taktykę walki z koronawirusem.

Jestem bardzo sceptyczny wobec blokad, ale jeśli je zrobisz, powinieneś je zrobić na wczesnym etapie. Sądzę, że w określonym czasie mogą być przydatne, jeśli jesteś nieprzygotowany i na przykład potrzebujesz więcej placówek intensywnej opieki, ale tak naprawdę przedkładasz problem przed siebie - powiedział Anders Tegnell w rozmowie z "The Mail on Sunday".

bEpxwsJP

Zobacz także: "Przerażające". Ratownik mówi o okłamywaniu medyków

Koronawirus w Szwecji i Wielkiej Brytanii

Do tej pory Szwecja odnotowała 6,8 tys. przypadków koronawirusa i 400 zgonów. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii stwierdzono ponad 48 tys. zachorowań i niemal 5 tys. ofiar śmiertelnych.

Włożyliśmy wiele wysiłku, aby zapobiec przedostaniu się choroby do Szwecji. Przeprowadziliśmy również wiele testów i śledzenia kontaktów. To dało nam czas na przygotowanie służby zdrowia - skomentował dr Tegnell.

bEpxwsJV

Nadal chodzę do restauracji. Nie możemy zabić wszystkich naszych usług. A bezrobotni stanowią wielkie zagrożenie dla zdrowia publicznego. To czynnik, o którym należy pomyśleć - dodał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEpxwsKq
KOMENTARZE
(177)
Baxter
rok temu
Brawo Szwecja
żeglarz
rok temu
Prawda jest tak, że o skali epidemii decyduje kontakt. Im więcej spotkań i miejsc, gdzie spotykają się ludzie z nosicielami, tym gwaltowniejsza epidemia.O czym świadczą szczególnie duże skupiska ludzi jak miasta czy statki. Kultura i geografia sprzyja Szwecji, a nie polityka epidiomolgiczna. Przeciwieństwie do krajów południowych, gdzie ludzie są otwarci i ciepli, no i zbagatelizowali zagrożenie włącznie z władzami. Potwierdzeniem jest opóźniona polityka, wszczgolnosci UK i Francji. Ogromna rzesza ludzi myśli że to nie dotyczy, do momentu jak otrze się pośrednio lub bezpośrednio z wirusem. Prawdą jest że żadne państwo nie jest przygotowane na tak dużą ilością chorych , żadne! Ale światem rządzi pieniądz i on decyduje, jak rządy mają postąpić i kalkulują ile ludzi umrze. Społeczeństwa nierozlicza za śmierć np. 100tys ludzi w 80 milionowym kraju, bo to i tak mniejszość, ważniejsze są inne dobra i potrzeby. Gdzie w tym moralności i czlowcznistwo? Wszystkie rządy manipulują informacjami w zależności od potrzeb, ale żadna władza czy to w USA , UK Francji nie omijając Polski nie przyzna się błędów, a będzie w drobiazgach szukać wielkich sukcesów. Prawde powiedzą tylko osoby, które brały udział w prawdziwych dramatach ludzkich, tak jak Włosi, Hiszpanie i inni.
uglylass
rok temu
Polecam... YouTube profesor Simon ... Ordynator zakaźnego we Wrocławiu i konsultant epidemiologiczny dolnośląskiego... Przestańcie oglądać TV włączycie mózgi , to nie boli
bEpxwsKr
Norman
rok temu
W Szwecji choruje (ujawniono wirusa) 0,06% populacji. Państwo działa normalnie... Nas bardziej wykończy gospodarka niż wirus... W Polsce choruje 0,12% populacji, a gospodarka chyli się ku upadkowi... To jakaś paranoja!!! Komu na tym zależy???
Janas
rok temu
W domach zostańcie i spokojnie wyzdychajcie. Mnie to już niedługo czeka za kilka dni nie będę miał na jedzenie. Właśnie tak odbieram program rządowy łże-tarczy. Brawo Szwedzi. Przynajmniej na razie nie dajecie się podpuścić histerykom.
myślący
rok temu
pod przykrywką kwarantanny wprowadza się nam tylnymi drzwiami Państwo policyjne, żołnierze z długą bronią na ulicach, zakaz wejścia do lasów (a polować wolno), zakaz wstępu na cmentarze, zakaz wychodzenia z domów - wszystko to bezprawne i nieskuteczne - przynajmniej przeciwko wirusowi bo gospodarkę zabije szybko - ilości samobójstw na tle ekonomicznym nikt wam jednak nie poda - dołącz do grupy "Stop szaleństwu kwarantanny" na FB
jola
rok temu
Szwedom udaję sie to kontrolować, ponieważ gęstośc zaludnienia jest dużo mniejsza niż w innych krajach,gdyby mieli tak dużą jak Niemcy,nie wiem czy radziliby sobie tak dobrze.
anne
rok temu
To właśnie u nas,w Polsce,po długiej kwarantannie,która tylko kupuje nam trochę czasu (kosztem gospodarki) przeżyje ten,kto mocniejszy,kto ma lepsze wykształcenie i zasoby finansowe. To,co mówi ten człowiek ma sens. Kwarantanna i co. Koniec? Znów kwarantanna? W Szwecji jest plan,który jest Szwedom przedstawiany. W Polsce plany się zmieniają co 2 tygodnie.
potopszwedzki
rok temu
Trzeba najpierw najechać i zagrabić połowę Europy ( Kto zna trochę historię to wie o co chodzi) później dobrze te pieniądze zainwestować i na samym końcu można się wymądrzać gadając takie rzeczy
bolo
rok temu
NAWIEDZONY czy FACHOWIEC ?
tekla
rok temu
Przy takiej ilości muzułmanów Szwedzi i tak nie daliby rady nic zrobić, a jeszcze to im by groziły zamieszki i niepokoje na ulicach. No to robią dobrą minę do złej gry a ten profesor dobrze opłacony mówi to co mu rząd każe.
a jajka z
rok temu
Bo oni tam w Szwecji i na tym całym osławionym zachodzie żyją na niby , oderwani od rzeczywistości i myślą pewnie,że mięso rośnie na sklepowych półkach ,jajka spadają z nieba a ziemniaki na drzewach, trzeba tylko nazrywać /zrobi to tzw. tania siła robocza ,Polacy ,Ukraińcy,imigranci / a oni tylko pójdą do sklepu żeby kupić.
MIRO
rok temu
CHORY CZLOWIEK
bEpxwsKj
Gluś
rok temu
mądry facet, który wie co mówi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić