Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus. Szwecja zaczyna się bać? "Nieprzestrzeganie oficjalnych zaleceń będzie karane"

164
Podziel się

John Carlson, szef szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego zapowiedział, że należy zrobić wszystko, żeby zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Szwecja coraz poważniej podchodzi do sprawy koronawirusa. Wprowadzono więcej zakazów, a złamanie ich grozi wysoką karą.
Szwecja coraz poważniej podchodzi do sprawy koronawirusa. Wprowadzono więcej zakazów, a złamanie ich grozi wysoką karą. (East News)

Mimo 4435 przypadków zakażenia koronawirusem, jeszcze niedawno życie w Szwecji toczyło się bez zmian. Bary, restauracje i kluby były otwarte, a zakazów było mniej niż zaleceń. Zamknięto wszystkie szkoły dla dorosłych, zalecono pracę zdalną i nałożono zakaz na gromadzenie się powyżej 500 osób. Teraz wszystko ma się zmienić.

Koronawirus. Szwecja zaczyna się bać? "Nieprzestrzeganie oficjalnych zaleceń będzie karane"

Minister zdrowia i spraw społecznych Lena Hallengren oraz dyrektor generalny szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego Johan Carlson powiedzieli, że "każdy powinien się starać, żeby uniemożliwić rozprzestrzenianie koronawirusa". Zalecono zatem niekorzystanie z komunikacji miejskiej w godzinach szczytu i ograniczenie kontaktów społecznych.

W transporcie publicznym mają być ograniczenia dotyczące ilości osób, które poruszają się komunikacją. W sklepach wprowadzane będą ograniczenia dotyczące liczby klientów. "Nieprzestrzeganie oficjalnych zaleceń będzie karane" - dodał dyrektor generalny szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego.

Na zamknięcie szkół jeszcze się nie zdecydowano, nie ograniczono także możliwości opuszczania domu tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. W Szwecji w wyniku Covid-19 zmarło już 180 osób, a 16 uznano za wyleczonych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(164)
Kowalski
2 miesiące temu
Dla tych wszystkich co podziwiaja podejscie szweckie do epidemii...to dopiero poczatek.
maras
2 miesiące temu
Mówcie co chcecie, ale ja się cieszę, że mamy Szumowskiego. Nie wyobrażam sobie w obecnym kryzysie Kopacz bądź Arłukowicza kierujących służba zdrowia.
Lens
2 miesiące temu
U nas najgorsze to to,że polityką zatruła walkē z koronawirusem.Oby Minister Zdrowia to wytrzymałi nie uległ presji.
Kdkf
2 miesiące temu
Szwecji już nie ma jest Islamszwed.
STOP
2 miesiące temu
Mieszkam w Szwecji, to co tutaj się dzieje to lekceważenie problemu i bezmyślności przez władzę, służbę zdrowia i zwykłych ludzi. Będzie ciężko...
Najnowsze komentarze (164)
rosoł
2 miesiące temu
A koles Bill w 2018 r. w kwietniu miał swietny wykład w Massachussets / widziałem filmik na youtube ale szybko został zdjety / . Tytuł " epidemy "lub cos takiego i gdzie ten koles przedstawił piekną wizualizację jak niedługo grozny wirus , który zanim da objawy bedzie zarazał przez kilka dni wszystkich wkoło . Epidemia rozpoczyna sie we wschodnich Chinach /!!!/ i przenosi sie sukcesywnie przez Europę do USA. Idelnie przewidział w tym " swoim widzeniu" jak ten wirus się roznosi po swiecie. Ciekawy wizjoner ?
kilon
2 miesiące temu
Ciekawe jak stawią opór setkom muslimów walących w piątki do meczetów w Szwecji . Będa jaja ! Bedą pałowac jak w Indiach ? Wątpie bo tam rządzą juz ciapate.
Olof
2 miesiące temu
Journal of Vorology/J Virol. 2013 Jun; 87(11): 6150–6160/ Opatentowano w 2007 PATENT US7220852B1. 2019 cwiczenia w NY Event 201. Podziekujcie M&B gaates
STHLM
2 miesiące temu
401 do dzisiaj.Nadal nie ma masek dla personelu szpitali.Nie lecza tych po 50.Ci rakiem,PochP,cukrzyca,otylosc nie sa leczeni.
san
2 miesiące temu
szwedzi wyzdychają jak stonka po azotoksie i na własną prośbę zrobią miejsce islamowi
adere
2 miesiące temu
to zdjecie to ma byc przyklad Panicznego strachu ?
tak albo tak
2 miesiące temu
Możliwości są dwie. Jedna to ta, że Szwedzi faktycznie wystraszyli się pandemii, a druga, to taka, że "ktoś"nakazał im zmiany w wizerunku kraju. aby inne narody nie zobaczyły, że panika i zamordyzm, to nie konieczność w obliczu zagrożenia, tylko część wielkiego planu.
zocha
2 miesiące temu
Ale i tak w Szwecji wirus nie postępuje szybko biorąc pod uwagę, że nie było takich obostrzeń jak w Polsce. Zyczę wszystkim zdrowia.
Chris
2 miesiące temu
Przyznacie że za Tuska nie było koronawirusa i piłeczkę sobie kopali w godzinach pracy.
Ahmed Olsson
2 miesiące temu
Hahahaha. Nas to nie tyczy.
krzysiek
2 miesiące temu
już widzę jak szwed w mundurze karze araba-muzułmanina który łazi po mieście i prycha na białasów
ja52
2 miesiące temu
Gdyby Kopacz albo Arłukowicz byli ministrami zdrowia, wyglądalibyśmy dzisiaj jak Włochy czy Hiszpania!!
marysia
2 miesiące temu
A w Polsce młodzież omija przepis zgromadzeń.....spotykają się w samochodach !
zyga
2 miesiące temu
niech żyje Jarosław...wodzu prowadź !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić