o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Koronawirus. Kartka na szybie piekarni w Poznaniu oburzyła Izbę Lekarską

84
Podziel się

Poznańska piekarnia Pracownia GODny poprosiła personel medyczny o powstrzymanie się od zakupów. Oburzyło to Wielkopolską Izbę Lekarską. Piekarnia chce się zrekompensować i proponuje darmowy chleb.

Koronawirus. Kartka na szybie piekarni w Poznaniu oburzyła Izbę Lekarską
(Agencja Gazeta)
bEaevxzF

"Prosimy personel medyczny o powstrzymanie się od zakupów" – napisano na kartce wywieszonej na szybie piekarni w związku z epidemią koronawirusa. O sprawie napisała poznańska "Gazeta Wyborcza".

Z wiadomego względu wchodzimy po zakupy pojedynczo! Osoby podróżujące za granicę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, osoby spoza Poznania, personel medyczny i osoby zainfekowane prosimy o powstrzymanie się od zakupów. Prosimy o zakładanie maseczek oraz rękawiczek jednorazowych. Nie rozmawiamy – brzmi pełna treść komunikatu.

Kartka oburzyła. W rozmowie z "Wyborczą" Artur de Rosier, szef Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, stwierdził, że piekarnia potraktowała personel medyczny "jak trędowatych".

bEaevxzH

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński o zakrywaniu twarzy

Piekarnia przeprosiła i usunęła kartkę. Na stronie piekarni na Facebooku poinformowano, że od czwartku do końca tygodnia personel medyczny będzie otrzymywać chleb za darmo. Wyjaśniono też, że to nieporozumienie a piekarnia obsługuje "wszystkich, którzy pojawią się w naszych progach".

Czytającym ze zrozumieniem nie trzeba wyjaśniać, że jest to li i jedynie prośba, że wymieniliśmy osoby z grupy ryzyka i że uczyniliśmy to w trosce o naszych klientów – pisze Pracownia GODny.

bEaevxzN

Dodaje, że wielu jej klientów jest w podeszłym wieku. Koronawirus jest szczególnie groźny dla osób starszych, dlatego poznańska piekarnia prosiła i prosi o "zachowanie większej ostrożności".

Jeśli bowiem można ograniczyć rozprzestrzeniania się zarazy, to chyba zdroworozsądkowo należy to uczynić. Z podobnego powodu straż miejska upomina o konieczności pozostania w domu. Oczywiście jeden zostanie, a drugi nie. Jeden założy maseczkę, drugi powie, że to i tak bez sensu – stwierdziła piekarnia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEaevxAi
KOMENTARZE
(84)
JaskoMuzykant
rok temu
To ze ktos w dobrych intencjach napisal zle chyba nie powinno oznaczac tego ze nalezy go powiesic? Jakosc Wam wszystkie i to nawet ewidentne klamstwa pisu nigdy poprzednio nie przeszkadzaly, i nawet teraz w ostatniej godzinie nie przeszkadzaja! Chwalicie dzialania Pisu super tylko ze to nie koniec tej epidemi a raczej poczatek wiec moze poczekamy zobaczymy ja to sie zaqkonczy?
moli
rok temu
żeby biznes wam upadł
Pablo E.
rok temu
No i dobrze bo białe pieczywo to śmierć. Nie kupować u tych Państwa. Zdechnął szybciej z głodu niż Ci co u nich nie kupią. Nie ma żadnej epidemii
bEaevxAj
Got
rok temu
Zbojkotować!!!
Roger
rok temu
Tłumaczą się jak dzieci. Co napisane to napisane i tyle w temacie. Według nich to po prostu sposób na zmniejszenie kolejek, 60% społeczeństwa i tak nie zostanie obsłużona to lepiej niech nawet w kolejce nie staje i zdycha z głodu. Medycy, ktoś z alergią, ktoś kto w okresie bożonarodzeniowym był za granicą jeść nie musi. To sobie to pieczywo wiecie gdzie włożyć możecie
pap
rok temu
Podziękujmy tej piekarni za ich wypieki tym samym
KaKa
rok temu
Dość rozsądnie podeszli do tematu. Dotychczasowe dane wyraźnie pokazują, że najwięcej zakażeń wirusem ma miejsce w szpitalach i przychodniach. A lekarze są transmiterem patogenu, przemieszczając się po placówkach.
Luźny Wujek
rok temu
Powinni dostać taka samą odpowiedź Ci co to napisali od lekarzy w razie choroby ! Tych co ma szlag trafić i tak trafi nie trzeba covid-19. część społeczeństwa popadła w paranoję. Niedługo w bańkach szklanych będą siedzieć.
lova
rok temu
Kiedyś chcieli rozstrzelać Żydów i piekarzy, to teraz piekarze pokazali, kto tu rządzi.
Polak
rok temu
Poproście piekarzy z tej piekarni, aby powstrzymali się od jakichkolwiek wizyt u lekarzy. Niech sobie zdychają w tym chlebie.
zku
rok temu
niestety, jako profesjonaliście medycznemu przykro mi to mówić, ale piekarze w Poznaniu okazali się mądrzejsi do Min Zdrow: zamiast izolować całe społeczeństwo to trzeba grupy ryzyka izolować; oficjalnie się przyznają że 30% zakażonych to personel medyczny, a zgadłbym że z pozostałych 70% koronawirusowo dodatnich, 65% to kontakty z personelem medycznym; a wszystkim zakazuje się do lasu wchodzić
Hfsa
rok temu
Piekarnia upadnie. Za glupote sie placi
Mucha
rok temu
Personel medyczny powinien być aktualnie obsługiwany poza kolejką i z całym szacunkiem za ich poświęcenie
bEaevxAb
czł
rok temu
tak dla żartu: wywieszka w szpitalu: nie przyjmujemy piekarzy hehe, ale to żart
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić