o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Koronawirus. Kartka na szybie piekarni w Poznaniu oburzyła Izbę Lekarską

84
Podziel się

Poznańska piekarnia Pracownia GODny poprosiła personel medyczny o powstrzymanie się od zakupów. Oburzyło to Wielkopolską Izbę Lekarską. Piekarnia chce się zrekompensować i proponuje darmowy chleb.

Koronawirus. Kartka na szybie piekarni w Poznaniu oburzyła Izbę Lekarską
(Agencja Gazeta)
bDnSKogR

"Prosimy personel medyczny o powstrzymanie się od zakupów" – napisano na kartce wywieszonej na szybie piekarni w związku z epidemią koronawirusa. O sprawie napisała poznańska "Gazeta Wyborcza".

Z wiadomego względu wchodzimy po zakupy pojedynczo! Osoby podróżujące za granicę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, osoby spoza Poznania, personel medyczny i osoby zainfekowane prosimy o powstrzymanie się od zakupów. Prosimy o zakładanie maseczek oraz rękawiczek jednorazowych. Nie rozmawiamy – brzmi pełna treść komunikatu.

Kartka oburzyła. W rozmowie z "Wyborczą" Artur de Rosier, szef Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, stwierdził, że piekarnia potraktowała personel medyczny "jak trędowatych".

bDnSKogT

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński o zakrywaniu twarzy

Piekarnia przeprosiła i usunęła kartkę. Na stronie piekarni na Facebooku poinformowano, że od czwartku do końca tygodnia personel medyczny będzie otrzymywać chleb za darmo. Wyjaśniono też, że to nieporozumienie a piekarnia obsługuje "wszystkich, którzy pojawią się w naszych progach".

Czytającym ze zrozumieniem nie trzeba wyjaśniać, że jest to li i jedynie prośba, że wymieniliśmy osoby z grupy ryzyka i że uczyniliśmy to w trosce o naszych klientów – pisze Pracownia GODny.

bDnSKogZ

Dodaje, że wielu jej klientów jest w podeszłym wieku. Koronawirus jest szczególnie groźny dla osób starszych, dlatego poznańska piekarnia prosiła i prosi o "zachowanie większej ostrożności".

Jeśli bowiem można ograniczyć rozprzestrzeniania się zarazy, to chyba zdroworozsądkowo należy to uczynić. Z podobnego powodu straż miejska upomina o konieczności pozostania w domu. Oczywiście jeden zostanie, a drugi nie. Jeden założy maseczkę, drugi powie, że to i tak bez sensu – stwierdziła piekarnia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDnSKohu
KOMENTARZE
(84)
Wars
8 miesięcy temu
Autorzy zapewne mają zakalec zamiast mózgu. Tę piekarnię powinno się obchodzić szerokim łukiem.
Paweł
8 miesięcy temu
Miejsce dla silnych, zdrowych i milczących poznaniaków. Do tego przaśnych i niepodróżujących. Był w podróży, nie mieszka w Poznaniu jasne, że zaraża. Kto zdrowy wyjeżdżałby za granicę? Polska dla Polaków a chleb i bułki tylko dla zdrowych poznaniaków. Ja tam nic nie kupię, zresztą nie mogę bo mieszkam w gminie Kórnik.
wujek wania
8 miesięcy temu
nareszcie wraca Polska normalność. mam już dosyć tego przymilania się do wszystkich. zachowujmy się normalnie. wredota, złośliwość itp. to są nasze najlepsze Polskie cechy.
bDnSKohv
czł
8 miesięcy temu
tak dla żartu: wywieszka w szpitalu: nie przyjmujemy piekarzy hehe, ale to żart
Nonono
8 miesięcy temu
A jakby ktos napisał, przedstawicielom rządów, policji i wojsku? To grupy najmniej przestrzegające zasad, zgromadzenia, brak maseczek, rekawiczek, ostatnio patrzę i nie wierzę wlasnym oczom, policjancji palą jedną faje we trójkę i nic sobie nie robią z wirusów.
Najnowsze komentarze (84)
JaskoMuzykant
8 miesięcy temu
To ze ktos w dobrych intencjach napisal zle chyba nie powinno oznaczac tego ze nalezy go powiesic? Jakosc Wam wszystkie i to nawet ewidentne klamstwa pisu nigdy poprzednio nie przeszkadzaly, i nawet teraz w ostatniej godzinie nie przeszkadzaja! Chwalicie dzialania Pisu super tylko ze to nie koniec tej epidemi a raczej poczatek wiec moze poczekamy zobaczymy ja to sie zaqkonczy?
moli
8 miesięcy temu
żeby biznes wam upadł
Pablo E.
8 miesięcy temu
No i dobrze bo białe pieczywo to śmierć. Nie kupować u tych Państwa. Zdechnął szybciej z głodu niż Ci co u nich nie kupią. Nie ma żadnej epidemii
Got
8 miesięcy temu
Zbojkotować!!!
Roger
8 miesięcy temu
Tłumaczą się jak dzieci. Co napisane to napisane i tyle w temacie. Według nich to po prostu sposób na zmniejszenie kolejek, 60% społeczeństwa i tak nie zostanie obsłużona to lepiej niech nawet w kolejce nie staje i zdycha z głodu. Medycy, ktoś z alergią, ktoś kto w okresie bożonarodzeniowym był za granicą jeść nie musi. To sobie to pieczywo wiecie gdzie włożyć możecie
pap
8 miesięcy temu
Podziękujmy tej piekarni za ich wypieki tym samym
KaKa
8 miesięcy temu
Dość rozsądnie podeszli do tematu. Dotychczasowe dane wyraźnie pokazują, że najwięcej zakażeń wirusem ma miejsce w szpitalach i przychodniach. A lekarze są transmiterem patogenu, przemieszczając się po placówkach.
Luźny Wujek
8 miesięcy temu
Powinni dostać taka samą odpowiedź Ci co to napisali od lekarzy w razie choroby ! Tych co ma szlag trafić i tak trafi nie trzeba covid-19. część społeczeństwa popadła w paranoję. Niedługo w bańkach szklanych będą siedzieć.
bDnSKohn
lova
8 miesięcy temu
Kiedyś chcieli rozstrzelać Żydów i piekarzy, to teraz piekarze pokazali, kto tu rządzi.
Polak
8 miesięcy temu
Poproście piekarzy z tej piekarni, aby powstrzymali się od jakichkolwiek wizyt u lekarzy. Niech sobie zdychają w tym chlebie.
zku
8 miesięcy temu
niestety, jako profesjonaliście medycznemu przykro mi to mówić, ale piekarze w Poznaniu okazali się mądrzejsi do Min Zdrow: zamiast izolować całe społeczeństwo to trzeba grupy ryzyka izolować; oficjalnie się przyznają że 30% zakażonych to personel medyczny, a zgadłbym że z pozostałych 70% koronawirusowo dodatnich, 65% to kontakty z personelem medycznym; a wszystkim zakazuje się do lasu wchodzić
Hfsa
8 miesięcy temu
Piekarnia upadnie. Za glupote sie placi
Mucha
8 miesięcy temu
Personel medyczny powinien być aktualnie obsługiwany poza kolejką i z całym szacunkiem za ich poświęcenie
czł
8 miesięcy temu
tak dla żartu: wywieszka w szpitalu: nie przyjmujemy piekarzy hehe, ale to żart
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić