Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Odmówili leczenia chorych na COVID-19. Pielęgniarze zawieszeni

7
Podziel się:

Do zdarzenia doszło w Stanach Zjednoczonych. Aż dziesięcioro pielęgniarek i pielęgniarzy zostało zawieszonych przez kierownictwo po tym, jak nie chcieli przystąpić do leczenia pacjentów zarażonych koronawirusem. Mieli ważny powód, by odmówić.

Koronawirus. Odmówili leczenia chorych na COVID-19. Pielęgniarze zawieszeni
(Getty Images, DeFodi Images , Contributor)

Pielęgniarze pracują w Centrum Medycznym św. Jana w Providence w Santa Monica. Nie wolno im przychodzić do pracy, dopóki nie zakończy się wewnętrzne dochodzenie w ich sprawie. Mimo tego nadal otrzymują wynagrodzenie.

Koronawirus: dlaczego pielęgniarki odmówiły leczenia pacjentów z COVID-19?

Pracownicy odmówili wypełniania swoich obowiązków, ponieważ nie otrzymali maseczek ochronnych. Zażądali sprzętu po tym, jak u jednego z członków personelu medycznego potwierdzono zarażenie koronawirusem.

Pielęgniarki i pielęgniarze domagali się udostępnienia im maseczek z filtrem węglowym N95. Jego skuteczność w ochronie przed zarażeniem oszacowano na aż 95 proc. Jednak odmówiono im z powodu niedoboru sprzętu ochronnego, a kiedy nie chcieli przystąpić do pracy, zostali zawieszeni.

Zobacz także: Zobacz też: Jednak więcej niż dwa metry. Zasięg zarażania koronawirusem

Sprawę opisał lokalny dziennik "Los Angeles Times". Zawieszeni pracownicy wyjaśnili w rozmowie z gazetą, że odmówili pracy w obawie o zdrowie swoje i bliskich. Mike Gulick argumentował, że nie chciał zarazić koronawirusem swojej żony i 2-letniej córeczki.

Wyznaje: "Od wybuchu pandemii myję się w hotelu, zanim wrócę do domu". Jack Cline, inny pielęgniarz, choruje na cukrzycę i ma obniżoną odporność, co czyni go jeszcze bardziej podatnym na COVID-19.

Władze szpitala broniły się, że pracownikom wystarczą maski chirurgiczne. Jednak pielęgniarki i pielęgniarze pozostają przy stanowisku, że nie chronią ich wystarczająco skutecznie. Niedobór sprzętu to problem wielu placówek medycznych w Stanach Zjednoczonych. W jednym z nowojorskich szpitali z braku fartuchów pracownicy byli zmuszeni wykorzystywać worki na śmieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Julka
2 lata temu
No gdzie ta potęga USA ????? Takie same dziadostwo jak i u nas.
Pisi0r@lez
2 lata temu
Nie odmówili pracy, tylko środków do jej wykonania nie ma
michal
2 lata temu
dyscyplinarke i zwolnienie
Natka
2 lata temu
Bali się o zarażenie koronawirusem to zrozumiałe jednak pomoc dla pacjentów i to w dzisiejszych czasach zarazy jest trudna i ciężka .nie dziwię się temu że bali się podjąć pielęgniarki i pięlęgniarze takiego ryzyka jaką jest pandemia COVID-19
Krzyś/ Kris/
2 lata temu
Pracowałem w USA 20 lat. Zawsze , bez względu na okoliczności , czy to likwidacja firmy , czy strajk , czy brak pracy / lay off / zawsze otrzymywałem zapłatę.Miałem ubezpieczenie pracownicze , nie płaciłem za leczenie , leki . Dentystyka płatna , ale można mieć ubezpieczenie . Było super . Teraz mieszkam w Polsce od kilku lat i tęsknie za USA. Kto pracuje dobrze , ma dobre zapłaty i jest poważany. Lenie i pijaki sami wypadają na ulicę.Mam emeryturę USA i jestem bardzo zadowolony. Powróciłem do Polski z powodu sytuacji w rodzinie / matka stara osoba , sama po śmierci ojca / i jestem sam już po 65 - ce.Pamiętajcie o jednym , że jak USA by straciła pozycję w świecie lub zbankrutuje to cały świat rozleci się . USA to jest taki strażnik i kontroluje sytuację w świecie.
hameryka
2 lata temu
Oto Ameryka jeden wielki slams ludzie tracą w kilka godzin domy auta firmy i na ulice jesteś bezdomnym żebrakiem tylko płać
awa
2 lata temu
Tam zawieszeni a u nas pielęgniarkę zwolniono
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić