Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Koronawirus w USA. Policja znalazła 17 ciał w domu opieki

73
Podziel się:

Policja znalazła 17 ciał w kostnicy należącej do domu opieki w New Jersey. Kostnica była w stanie pomieścić zaledwie 4 ciała jednocześnie. W całej placówce kilka dni temu wykryto ponad 20 przypadków zakażenia koronawirusem.

Koronawirus w USA. Policja znalazła 17 ciał w domu opieki
(Getty Images)

Policja została wezwana do domu opieki w poniedziałek. Mieszczące się w Andover w stanie New Jersey centrum rehabilitacji i opieki zamówiło w ostatnim czasie 25 worków na ciała. To zaniepokoiło dostawcę, który zawiadomił odpowiednie służby.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że w kostnicy należącej do placówki jest 17 ciał. Maksymalna liczba zmarłych, która może być tam przetrzymywana to 4. Ponadto jedno ciało znajdowało się w okolicznej szopie, dopiero później je stamtąd przeniesiono.

Jak donosi "New York Times" zgony są powiązane z epidemią koronawirusa. W ostatnim czasie w domu opieki zmarło 68 osób, z czego 26 z nich było wcześniej zakażonych koronawirusem. Istnieją podejrzenia, że śmierć pozostałych pensjonariuszy także była spowodowana wirusem. Brakowało jednak testów, aby wykonać je na każdym. Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Konstanty Radziwiłł: pracownicy medyczni masową idą na zwolnienia lekarskie

Domy opieki w całym USA są bardzo zagrożone. Brakuje personelu, testów i leków. Wiele z takich placówek jest pozostawionych samych sobie bez kontroli, nie prowadzi się tam statystyk. Informacje udało się pozyskać tylko z 19 stanów. Urzędnicy powiedzieli, że łącznie zakażonych koronawirusem jest 35 tys. seniorów i pracowników, a 5,7 tys. zmarło.

USA odnotowało już ponad 650 tys. przypadków koronawirusa. Zmarło już 33 tys. osób. Najgorsza sytuacja wciąż panuje w stanie Nowy Jork. Tam zakażonych jest 218 tys. osób a 16 tys. zmarło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(73)
SASA
3 lata temu
I DWA ROWERY BEZ POWIETRZA
Hej
3 lata temu
Dziwnym zbiegiem okolicznosci wirus trafia w doy opieki w kazdym kraju.Przeciez posopieczni nie wychodza poza ogrodzenie.
Szwedinho
3 lata temu
Zależy w którym. Rzeczyweiście w niektórych były na początku zaniedbania (brak srodków ochronnych) i z tego wynika większość zgonów w Szwecji. Natomiast nieopodal mojego brata ciotecznego w domu opieki dyrektor dużego ośrodka zamówiła środki i wprowadzila od razu srogie regulacje (które teraz funkcjonują w innych ośrodkach) i ani jednego przypadku. W każdym kraju były jakieś błedy popełnione, ale za to, teraz przy braku zamkniecia gospodarki Szwecja trzyma się mocno.
Twardziel55
3 lata temu
Mieszkam obok miasta Oświęcim, niech otworzą Ausztwic i Birkenał, tam w bzie sie sporo zmieści, w obozie koncentracyjnym , czas to uruchomić bo bo co to utrzymuwują od 2 wojny światowej, to dla ludzi , palić i tyle
nnn
3 lata temu
U nas Rząd działa w sposób przemyślany. Dąży do zorganizowania wyborów.W tym celu nie pozwala robić obowiązkowych testów pracownikom służby zdrowia.Powód? By nie zawyżyć statystyk zachorowalności.To są działania śmiercionośne.Ktoś ich kiedyś za to rozliczy.
SGHRH
3 lata temu
opiekowali się nimi aż do śmierci, na papierze wszystko spoko:/
wezyr
3 lata temu
a sprawdzili czy akurat tam nie ma anten5g????????
don
3 lata temu
A czemu nie piszą że 70 procent zmarłych w USA to murzyni
zenek
3 lata temu
Światem rządzą szataniści obudźcie się ludzie,w macgdonaldach podają zatrute mięso.
pikuś
3 lata temu
Całkowicie się zgadzam "Robal2020" dlatego cytuję dosłownie "Pewnie w USA tak jak i u nas mamy ogromne rzesze bezproduktywnych pracowników w administracji, urzędach, zusach, krusach, fundacjach, agencjach, łącznie z tymi do budowy elektrowni atomowych … spokojnie można tych ludzi skierować do domów opieki i szpitali. W końcu wtedy ich praca będzie komuś potrzebna." Nic dodać nic ująć. Pozdro. Robal 2020
Terenia
3 lata temu
A podobno jeszcze te biedne ciała staruszków były zgwałcone !
serio
3 lata temu
To niezły bajzel mają w tych stanach. Nawet władze tego domu nie zgłosiły zgonów.Bur del na kółkach w wydaniu trampkowego przywódcy.
oburzona
3 lata temu
nasi rządzących powinni pierwsi stanąć w szranki pomocy ludziom potrzebującym , a nie budować obóz reżimu i cwanego wlepiania kar od 5 do 30 tysięcy złoty (za co się pytam).
bbb
3 lata temu
ładnie się doliczyli, aż głowa mała
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić