Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koronawirus. Około połowa zgonów na COVID-19 dotyczy mieszkańców domów opieki

101
Podziel się:

Według danych z kilku krajów europejskich około połowa zgonów na COVID-19 ma miejsce w domach opieki. Ich mieszkańcy są szczególnie narażeni na koronawirusa.

Mieszkańcy domów opieki są szczególnie narażeni na koronawirusa.
Mieszkańcy domów opieki są szczególnie narażeni na koronawirusa. (Associated Press/East News)

Naukowcy z London School of Economics opublikowali raport, który koncentruje się na epidemii koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Irlandii i Belgii. Dane z tych pięciu europejskich krajów sugerują, że mieszkańcy domów opieki odpowiadają za 42-57 proc. wszystkich zgonów związanych z COVID-19.

Dane z Hiszpanii sugerują, że 57 proc. wszystkich zgonów z powodu koronawirusa dotyczy mieszkańców domów opieki. W Irlandii odsetek ten wynosi ok. 54 proc., we Włoszech 53 proc., we Francji 45 proc., a w Belgii 42 proc.

Jako główny powód tak wysokiego wskaźnika zgonów w domach opieki wskazuje się brak sprzętu ochronnego i niewystarczająca ilość testów. Seniorzy, którzy zamieszkują te placówki, są w największej grupie ryzyka i bardzo często mają osłabiony układ odpornościowy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus na świecie

Na całym świecie stwierdzono już 1,9 mln zakażeń koronawirusem. Niemal 120 tys. osób zmarło.

Zobacz także: Antonow ze sprzętem medycznym wylądował. Największy samolot świata w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(101)
przemoc
2 lata temu
Mnie moja kochana żona też chciała zamknąć w domu opieki lub w hospicjum po ubezwłasnowolnieniu aby sprzedać mieszkanie.
TNT
2 lata temu
Polowa chorych jest w domach opieki, czyli druga polowa jest poza nimi. Nie bardzo wiadomo jak to skomentowac.
M.M.
2 lata temu
Mieszkańcy domów opieki ,,odpowiadają za zgony"??? To znaczy, że mordują współmieszkańcow, a ja myślałem że są ofiarami. Kto to pisze!?
BBB
2 lata temu
Ponieważ izolacja powoduje zmniejszenie ilości ludzi zakażonych i jest to najbardziej efektywna metoda. Ponieważ każdy przypadek musi zostać zarejestrowany, naukowcy często obserwują rozprzestrzenianie się wirusa za pomocą paraboli i szukają wierzchołka i plateau. Rozprzestrzenianie wirusa może być monitorowane i kryje się za tym nauka. Ekonomie zawsze można uruchomić umarłego człowieka nie. W Polsce liczba zmarłych ludzi nie jest tak wielka w porównaniu do innych krajów. Dziękuje wszystkim Polakom którzy trwale wdrążają izolacje. Niektórzy mówią o braku wolności. Podczas pandemii ważne jest by nie zostać zarażonym i by nie zarazić innej osoby, musimy być zdyscyplinowani i odpowiedzialni.Wielkie dzięki dla tych wszystkich którzy są niezbędnymi pracownikami; lekarze, pielęgniarki, pomoc medyczna, strażacy, ratownicy, kierowcy, ..... etc. tym wszystkim którzy muszą pracować w tej chwili.
wiola
2 lata temu
Nie ma co czekać z marzeniami na emeryturze ,bo zegar biologiczny systemowo bije .
moshe
2 lata temu
Przeciez ten zboczeniec B.Gates oficjalnie mowi o eliminacji ludzi w okreslonym wieku a ponadto wszystko jest dokladnie opisane w agenda21 i agenda30 gdzie oficjalnie mowia ,rowniez o metodach i wirusach,ktore notabene celowo rozrzucaja.zbrodniarze.
kosmos
2 lata temu
Przychodzi Anioł śmierci i się umiera.Data zapisana w kosmosie
ehhh ludzie
2 lata temu
Ludzie w domach opieki są po prostu nieszczęśliwi i samotni, polecam koncept TOTALNEJ BIOLOGII...Nie zwalajcie winy na personel czy brak higieny. Na wsi żyje się blisko natury i jakoś to leci. Osobiście nie znam nikogo, kto byłby chory albo znał kogoś chorego... ale to chyba nic dziwnego skoro żyjemy w ok 37 milionowym kraju a niby zarażonych jest ok 7 tys...nie sądzicie
NickMuj
2 lata temu
Niemożliwe, przecież to takie cudowne i bogate kraje..., ale starszych mają w "d...omach opieki". To od nich Polska ma uczyć się praworządności/;)
Anah
2 lata temu
No. To reszta aktywnych zawodowo siedzi w domu, dzieci bez żłobków, przedszkoli i szkoły( za które nadal placimy), niedługo zęby w ścianę. Po epidemii będzie wiecej samobójstw. Cześć się wybije już podczas domowej izolacji. A dziadki jak łazili po sklepach, tak łażą. Rano, bo zawsze szli. W swoich godzinach, bo to czas dla nich, a po południu, żeby sprawdzić ile jest ludzi. Po 2 bułki, bo " jeszcze dzisiaj przyjde". Tylko dzieci to zło. Zamknąć place zabaw, parki lasy,nie wpuszczać do sklepu, nie wypuszczać z domu. I założyć im maski.
proste
2 lata temu
a kto tam przyniósł wirusa? zakład utylizacji społecznej? kto przyniósł niech płaci odszkodowanie.
kazio stary
2 lata temu
W swiecie nie ma sprawiedliwośći Na wojnie giną mlodzi .teraz umierają starzy z normalnej starości.I w czym problem
mhm
2 lata temu
myślałam, że chodzi o Tychy...
Wąchocki
2 lata temu
wirus odmładza ludzkość
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić