o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Premier Japonii posunął się do radykalnych metod

75
Podziel się

Shinzo Abe zabrał głos na temat koronawirusa. Premier Japonii zapowiedział, że rząd zdecydował się na zastosowanie zdecydowanych metod, by zapobiec epidemii. Władze Kraju Kwitnącej Wiśni zwrócą się do szkół z prośbą o zawieszenie lekcji od 2 marca. Termin nie został wybrany przypadkowo.

Koronawirus. Premier Japonii posunął się do radykalnych metod
(Getty Images, Carl Court)
bDTVgYAB

Premier Japonii zapowiedział, że następne tygodnie będą kluczowe w walce z koronawirusem. Shinzo Abe traktuje zdrowie dzieci i młodzieży priorytetowo i obawia się, że w szkołach może dojść do kolejnych zarażeń.

Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci powinno być traktowane priorytetowo, a my – przygotowani na ryzyko infekcji na szeroką skalę – cytuje premiera Japonii portal China.org.

Shinzo Abe zaproponował, aby szkoły zostały zamknięte tymczasowo od 2 marca. Kilka tygodni później w Japonii zaczną się ferie wiosenne, więc uczniowie będą mieli dłuższą przerwę od nauki. W ten sposób dzieci i nastolatkowie mogliby pozostać w domach i uniknąć kontaktu z zarażonymi rówieśnikami czy nauczycielami.

bDTVgYAD

Zobacz też: Koronawirus blokuje ćwiczenia. Korea Południowa obawia się epidemii wśród żołnierzy

Czy w Japonii wystąpiły przypadki koronawirusa?

Według ustaleń "The Guardian" w Japonii odnotowano ponad 200 przypadków zarażenia koronawirusem. W tych statystykach nie uwzględniono 704 pasażerów statku wycieczkowego Diamond Princess, którzy zostali poddani kwarantannie w Jokohamie.

Zamknięcie szkół podstawowych i średnich to nie jedyny środek bezpieczeństwa. Shinzo Abe polecił członkom rządu, aby wprowadzili nowe rozporządzenia, które zapewnią mieszkańcom Japonii bezpieczeństwo i zminimalizują negatywny wpływ epidemii na gospodarkę. Zdecydowano także o odwołaniu lub przełożeniu wydarzeń sportowych i kulturalnych.

bDTVgYAJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTVgYBe
KOMENTARZE
(75)
Captiva
rok temu
Proszę tak powinno być zero wycieczek i zajęć
pol
rok temu
wirus nas nie atakuje bo w Polsce jest dość duże spożycie antidotum na w przeliczeniu na mieszkańca :)
edi
rok temu
ja dzis napije sie antidotum
bDTVgYBf
Pijak
rok temu
BBC podało że antidotum na wirusa jest alkohol.
zeb
rok temu
koronawirus mnie nie dopadnie tyko ile wytrzyma wątroba
Najnowsze komentarze (75)
nore
rok temu
Na jeden miesiąc, dwa, powinno się ograniczyć migrację, wydarzenia, zwłaszcza w miejscach zagrożonych. Przynajmniej do wiosny, kiedy zrobi się ciepło. Trochę za późno na to, bo Chiny zwlekały z informacją dla Świata.
Marek
rok temu
Wirusa nie ma w krajach chrześcijańskich. Nie skojarzyliście tego ?
staszek
rok temu
w gardło z którego wionie gadzina nie wejdzie
1234
rok temu
U nas to się szybciej rozprzestrzeni niż w chinach. Ponoć u nas nie ma wirusa nie było i nie będzie, tak twierdzi PiS, oni nas obronią, ewentualnie modlitwa w kościołach pomoże w rozprzestrzenieniu się wirusa, tak ludzie, zachęcał taki jeden z PiSu żeby ludzie się gromadzili w kościołach i się modlili, bo tylko to im zostało.
...
rok temu
Lekcje można prowadzić przez internet, żeby dzieci nie miały zaległości i nie musiały nadrabiać latem.
Hard
rok temu
Korona boi się gorszego wirusa- tego z nowogrodzkiej
Kamyk
rok temu
Wszyscy wiemy ,ze za wirusem korona stoja zydy tak jak za 9/11.
KOD
rok temu
Biedroń organizuje tanią wycieczkę do Chin dla totalnej opozycji. Zapisy przyjmuje K. Śmieszek.
bDTVgYAX
bobbb
rok temu
W kościołach wyciągną relikwie, kraj odda się w opiekę Matce Boskiej i Chrystusa Króla i nie straszny nam wirus. Pomogą również modlitwy Kółek Różańcowych.
I na pewno
rok temu
będą ten czas wolny od zajęć szkolnych spędzać zamknięci w domach... To jakaś nieuzasadniona nadzieja...
hbjgkj
rok temu
burza w szklance wody za sianie paniki powinna być czapa - bo sporo osób jest podatnych n propagandę
kumaty
rok temu
Z niepokojem obserwujemy nieodpowiedzialne wzbudzanie nieuzasadnionej paniki, której szkody mogą być znacznie większe niż skutki samego wirusa. Koronawirus Covid-19 nie różni się zbytnio od sezonowych wirusów grypy. W skali globalnej co roku wirus grypy atakuje od 5 do 15% dorosłej populacji każdego roku. Według WHO od 3 do 5 milionów zgłaszanych przypadków grypy kończy się powikłaniami i w ok. 10% przypadków zgonami. Zwłaszcza w grupie ryzyka – dzieci poniżej 5 roku życia, osoby w podeszłym wieku i chorobami przewlekłymi.W przypadku Covid-19 to mniej niż 1% w porównaniu z roczną śmiertelnością grypy sezonowej. Zatem koronawirus nie jest bardziej groźny niż inne w przeszłości. Mimo możliwych powikłań płucnych, przyjęte nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, nieuzasadniony alarm i zbiorowa psychoza są dla nas niewytłumaczalne. [..] Jeśli w efekcie dzisiejsza sytuacja okaże się podobna do fałszywych pandemii związanych z SARS (2002), ptasią (2005) i świńską grypą (2009), ktoś będzie musiał ponieść odpowiedzialność za szkody spowodowane fałszywym alarmem.
Dorota
rok temu
"Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje." Matka Boża, Fatima 13 lipca 1917r. TRZEBA ZACZĄĆ PRAKTYKOWAĆ PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA! MATKA BOŻA MÓWI, ŻE TO JEST LEKARSTWO NA NASZE CZASY - CZAS APOKALIPTYCZNE, KTÓRE TRWAJĄ TERAZ! Zachowujemy się jak gotowana żaba! Wrzuć żabę do wrzątku, a ona wyskoczy. Natomiast wrzuć żabę do zimnej wody i podgrzewaj wodę, a ona się nie zorientuje, że umiera! CZAS UCIEKA! ŻYJEMY W CZASACH OSTATECZNYCH. OBUDŹMY SIĘ Z TEGO SZTUCZNIE PODKRĘCANEGO PĘDU ŻYCIA, KTÓRE ZARAZ MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ, JEŻELI BĘDZIEMY ŚLEPI NA PRAWDĘ! POKUTA, POKUTA, POKUTA! PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA. CZAS POWSTAĆ NARODZIE DO NAJWAŻNIEJSZEJ WALKI, BO O ŻYCIE NIE TYLKO DOCZESNE! WSZYSTKO DLA NASZYCH DZIECI I PRZYSZŁOŚCI! Kochasz swoje dzieci? Odpuść "lekcje rysunku", zostaw swoje hobby, PRZYJDŹ NA NABOŻEŃSTWO 1 SOBOTY MIESIĄCA, ZABIERZ SWOJE DZIECKO! NIE MA WIĘKSZEGO DOBRA, KTÓRE MOŻESZ PODAROWAĆ SWOJEMU DZIECKU! CZAS UCIEKA DZISIAJ. TO SIĘ DZIEIE TERAZ. RATUJMY ŚWIAT Z BOŻĄ POMOCĄ! Świadectwo o tym, kim jest człowiek i jak bardzo Pan Bóg kocha Ciebie i mnie na: pojednanie. eu . Wykaz kościołów, w których odprawiane są nabożeństwa pierwszych sobót znajduje się na stronie PierwszeSoboty w zakładce Zgłoszenie-Lista
stefan
rok temu
hahaha , nawet japonce daja sie nabrac ???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić