Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Prezydent Chin wiedział o wirusie wcześniej niż mieszkańcy Wuhan?

84
Podziel się

Według najnowszych ustaleń Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii Chin już wcześniej zdawał sobie sprawę z niebezpieczeństwa spowodowanego koronawirusem. Dziennikarze amerykańskiego dziennika dotarli do raportu, z którego wynika, że na początku stycznia Xi Jinping wydał rozkazy dotyczące epidemii.

Koronawirus. Prezydent Chin wiedział o wirusie wcześniej niż mieszkańcy Wuhan?
(Getty Images, Andrea Verdelli)
bCGGszMB

Jak podaje "The New York Times", Xi Jinping wiedział o koronawirusie co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Według raportu, który przedstawili dziennikarze, prezydent Chin poruszył ten problem na zebraniu Komitetu Biura Politycznego 7 stycznia 2020 roku.

W trakcie zebrania Xi Jinping wydał urzędnikom instrukcje, jak radzić sobie z epidemią. Miały one dotyczyć okresu od 7 do 13 stycznia.

Według ustaleń "New York Post" pierwsze oficjalne komentarze sekretarza zostały opublikowane dopiero 20 stycznia. 3 lutego w gazecie "Partia Komunistyczna" wydrukowano oficjalne przemówienie Sekretarza Generalnego, w którym zadeklarował pełne zaangażowanie w zwalczaniu epidemii.

bCGGszMD

Zobacz też: Szef WHO o koronawirusie. "Epidemia może nadal się rozprzestrzenić"

Jak decyzja Xi Jinpinga wpłynęła na epidemię koronawirusa?

"The New York Times" podaje, że prezydent popełnił błąd. Zatajając przed społeczeństwem informacje na temat koronawirusa, miał przyczynić się od szybszego rozprzestrzeniania się epidemii.

"Fdi Magazine" podaje, że 18 stycznia w Wuhan miał miejsce bankiet dla 40 tysięcy rodzin. Wydarzenie odbywało się za przyzwoleniem i pełną aprobatą rządu. Dodatkowo lokalni urzędnicy mieli bagatelizować kwestię koronawirusa, twierdząc, że nie istnieją żadne dowody, aby choroba rozprzestrzeniała się poprzez kontakt z zarażonymi osobami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGGszNe
KOMENTARZE
(84)
Sat
5 miesięcy temu
W Europie już jest. W Polsce przy codziennych beztroskich przylotach AirChina pewnie też.Wykonałem kilka telefonów aby dowiedzieć się jak moje miasto jest przygotowane do zwalczania COVID19. Podsumowując najlepiej zorganizowane są domy pogrzebowe bo na zaplecze medyczne nie liczcie. W mieście na 200 tysięcy mieszkańców mamy aż 2 łóżka dostosowane do takich przypadków.
nick
5 miesięcy temu
Co ma być to będzie. Na razie, póki ofiary idą "tylko" w tysiące i przede wszystkim w Azji, świat nie przejmuje się tym. Jak liczba ofiar pójdzie w setki tysięcy, czy miliony, zacznie się panika.
MATKA POLKA
5 miesięcy temu
A NASI RZĄDZĄCY NIC A NIC W TYM KIERUNKU NIE ROBIĄ!!!!!!! BO JESZCZE NIE ZABRONILI CHIŃCZYKOM PRZYLOTÓW DO NAS . WIĘCEJ NAWET NIE ODWOŁALI PRZYJAZDÓW CHIŃCZYKÓW NA TARGI W POZNANIU!!!!!!!
bCGGszNf
piotr
5 miesięcy temu
Rydzyk już sprzedaje święconą wodę co leczy koronawirusa , małpka kosztuje 300 zł , jak nie wyleczy zawsze resztę można wypić , zamawiajcie , radio maryja Toruń
Ddd
5 miesięcy temu
Acha czyli już wcześniej wiedział zaskakujące
Najnowsze komentarze (84)
❤️DZIAŁAJ❤️
5 miesięcy temu
Co powiesz na nowe ero kontakty?? Poznaj dziś napaloną dupeczkę z Twojej okolicy i wyr.chaj ją już jutro! Najbardziej pożądany serwis randkowy w Polsce na www.panie.online
Bartek
5 miesięcy temu
Bankiet na 40 tys rodzin. Kameralnie...
B52
5 miesięcy temu
wczoraj i dzisiaj Francja był jeden śmiertelny jest 17 szt chorych Niemcy był jeden jest 12 szt komisja europejska obala mity Z migracją i podróżowaniem, także z Europy, mogą wiązać się zagrożenia dla zdrowia, jednak w ostatnich latach nie doszło do żadnej pandemii choroby wywołanej w związku z migracją
witek22
5 miesięcy temu
Oczywiście Amerykanie, bo któż by inny? Naczelny gangster świata!
johan
5 miesięcy temu
Jak to odkryli amerykańscy dziennikarze, to to na pewno musi być prawda
P🖕s
5 miesięcy temu
Pamiętajcie w Polsce wirusa nie ma i nie będzie. Polacy będą umierać na powikłania pogrypowe.
Typ_lewicowe
5 miesięcy temu
U nas też Jerzy Urban wygonił ludzi na pochód pierwszomajowy i Wyścig Pokoju po Czarnobylu, kłamiąc, że awarii nie było. Ile potem było raków tarczycy tylko lekarze wiedzą.
Kris
5 miesięcy temu
Skad te podniety. W samej francji umiera rocznie 75 tysiecy osob z powodu palenia papierosow.
bCGGszMX
qqq
5 miesięcy temu
z powodu wirusa P{IS polegnie
Spokojnie
5 miesięcy temu
Co tak Chiny! To nas zabija PiS. Zbieramy dowody przestępstw i wykroczeń ludzi z PiS. Jest ich tak dużo, że zapełnionych już jest 6 dysków o pojemności 1T. I wciąż przybywa. Dyski są zabezpieczone a kopie na bieżąco tworzone.
Wrrrr
5 miesięcy temu
Tym koronawirusem go zarazić i dać mu instrukcję zapobigawcze.
l.b.
5 miesięcy temu
Oczywiście jankesi wykryli kto wiedział o wirusie,sami go rozprzestrzenili w Chinach
xxxz
5 miesięcy temu
wiedzial jakis laborant sie wygadal
qwer
5 miesięcy temu
panika jest bardziej zaraźliwa niż grypa
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić