o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Prezydent Chin wiedział o wirusie wcześniej niż mieszkańcy Wuhan?

84
Podziel się

Według najnowszych ustaleń Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii Chin już wcześniej zdawał sobie sprawę z niebezpieczeństwa spowodowanego koronawirusem. Dziennikarze amerykańskiego dziennika dotarli do raportu, z którego wynika, że na początku stycznia Xi Jinping wydał rozkazy dotyczące epidemii.

Koronawirus. Prezydent Chin wiedział o wirusie wcześniej niż mieszkańcy Wuhan?
(Getty Images, Andrea Verdelli)
bEsmjQPp

Jak podaje "The New York Times", Xi Jinping wiedział o koronawirusie co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Według raportu, który przedstawili dziennikarze, prezydent Chin poruszył ten problem na zebraniu Komitetu Biura Politycznego 7 stycznia 2020 roku.

W trakcie zebrania Xi Jinping wydał urzędnikom instrukcje, jak radzić sobie z epidemią. Miały one dotyczyć okresu od 7 do 13 stycznia.

Według ustaleń "New York Post" pierwsze oficjalne komentarze sekretarza zostały opublikowane dopiero 20 stycznia. 3 lutego w gazecie "Partia Komunistyczna" wydrukowano oficjalne przemówienie Sekretarza Generalnego, w którym zadeklarował pełne zaangażowanie w zwalczaniu epidemii.

bEsmjQPr
Zobacz także: Zobacz też: Szef WHO o koronawirusie. "Epidemia może nadal się rozprzestrzenić"

Jak decyzja Xi Jinpinga wpłynęła na epidemię koronawirusa?

"The New York Times" podaje, że prezydent popełnił błąd. Zatajając przed społeczeństwem informacje na temat koronawirusa, miał przyczynić się od szybszego rozprzestrzeniania się epidemii.

"Fdi Magazine" podaje, że 18 stycznia w Wuhan miał miejsce bankiet dla 40 tysięcy rodzin. Wydarzenie odbywało się za przyzwoleniem i pełną aprobatą rządu. Dodatkowo lokalni urzędnicy mieli bagatelizować kwestię koronawirusa, twierdząc, że nie istnieją żadne dowody, aby choroba rozprzestrzeniała się poprzez kontakt z zarażonymi osobami.

bEsmjQPx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEsmjQPS
KOMENTARZE
(84)
❤️DZIAŁAJ❤️
rok temu
Co powiesz na nowe ero kontakty?? Poznaj dziś napaloną dupeczkę z Twojej okolicy i wyr.chaj ją już jutro! Najbardziej pożądany serwis randkowy w Polsce na www.panie.online
Bartek
rok temu
Bankiet na 40 tys rodzin. Kameralnie...
B52
rok temu
wczoraj i dzisiaj Francja był jeden śmiertelny jest 17 szt chorych Niemcy był jeden jest 12 szt komisja europejska obala mity Z migracją i podróżowaniem, także z Europy, mogą wiązać się zagrożenia dla zdrowia, jednak w ostatnich latach nie doszło do żadnej pandemii choroby wywołanej w związku z migracją
bEsmjQPT
witek22
rok temu
Oczywiście Amerykanie, bo któż by inny? Naczelny gangster świata!
johan
rok temu
Jak to odkryli amerykańscy dziennikarze, to to na pewno musi być prawda
P🖕s
rok temu
Pamiętajcie w Polsce wirusa nie ma i nie będzie. Polacy będą umierać na powikłania pogrypowe.
Typ_lewicowe
rok temu
U nas też Jerzy Urban wygonił ludzi na pochód pierwszomajowy i Wyścig Pokoju po Czarnobylu, kłamiąc, że awarii nie było. Ile potem było raków tarczycy tylko lekarze wiedzą.
Kris
rok temu
Skad te podniety. W samej francji umiera rocznie 75 tysiecy osob z powodu palenia papierosow.
qqq
rok temu
z powodu wirusa P{IS polegnie
Spokojnie
rok temu
Co tak Chiny! To nas zabija PiS. Zbieramy dowody przestępstw i wykroczeń ludzi z PiS. Jest ich tak dużo, że zapełnionych już jest 6 dysków o pojemności 1T. I wciąż przybywa. Dyski są zabezpieczone a kopie na bieżąco tworzone.
Wrrrr
rok temu
Tym koronawirusem go zarazić i dać mu instrukcję zapobigawcze.
l.b.
rok temu
Oczywiście jankesi wykryli kto wiedział o wirusie,sami go rozprzestrzenili w Chinach
xxxz
rok temu
wiedzial jakis laborant sie wygadal
bEsmjQPL
qwer
rok temu
panika jest bardziej zaraźliwa niż grypa
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić