Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus: prezydent Meksyku apeluje do gangów w związku z pandemią COVID-19

6
Podziel się:

Andrés Manuel López Obrador zabrał głos na temat ostatniej działalności gangów. Prezydent Meksyku odniósł się do tego, że przestępcy zaczęli dostarczać ludności pakiety pomocowe w związku z pandemią koronawirusa. Obrador nie jest z tego zadowolony.

Koronawirus: prezydent Meksyku apeluje do gangów w związku z pandemią COVID-19
(Getty Images, Pedro Martin Gonzalez Castillo)

Prezydent Meksyku poruszył temat gangów na konferencji prasowej. Odbyła się ona w Pałacu Narodowym w stolicy kraju.

Andrés Manuel López Obrador wezwał gangi, by przestały rozdawać pakiety pomocowe. Jak podaje "Fox News", prezydent uważa, że jeśli naprawdę zależy im na dobru społeczności, powinni zakończyć swoją nielegalną działalność. Wyraził opinię, że do karteli narkotykowych należą również osoby, które planują przyszłość i nie zamierzają spędzić całego życia jako przestępcy.

Prezydent Meksyku zaapelował, aby gangsterzy pomyśleli o swoich rodzinach. Zaproponował, aby zamiast rozdawać pakiety pomocowe, zrezygnowali z przestępczej działalności i pomyśleli o dobru bliskich.

Nie chcę słyszeć, jak mówią: "Rozdajemy pakiety pomocowe". Nie, lepiej żeby zrezygnowali, pomyśleli o swoich rodzinach i o sobie, tych, którzy są zaangażowani w tą działalność i których słuchają mnie teraz lub obserwują – cytuje prezydenta Meksyku "Fox News".

Andrés Manuel López Obrador unika otwartej konfrontacji z kartelami narkotykowymi. Zamiast tego prezydent Meksyku stara się zapobiegać dołączaniu przez młodych ludzi do gangów poprzez tworzenie miejsc pracy, oferowanie stypendiów oraz szkoleń.

Nie wykluczam, że w gangach są ludzie, którzy nabierają świadomości. Nie sądzę, że można spędzić życie, zawsze odwracając się za siebie, obawiając innych gangów i przenosząc z miejsca na miejsce, ponieważ można zostać wyeliminowanym. To wcale nie jest życie – apelował do przestępców Andrés Manuel López Obrador.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Piootr
rok temu
Można i tak nie zwalczać Mafii tylko z nią się układać .
Robi co może
2 lata temu
tam jest jedna korupcja, jak wyda otwartą wojnę to wie że go usuną. Jeśli podejmuje wszystkie inne działania żeby odciągnąć młodych ludzi od gangów to wierzę że mu się uda
Lekaż
2 lata temu
Tam też się dali nabrać na wirusa?
mafja
2 lata temu
Meksyk ma u siebie meksyk. Nic głupszego nie mógł zrobić ten prezydeniunio.
123
2 lata temu
Taki jest poziom rządów europejskich jak tej informacji
No tak
2 lata temu
Ogólnie niesienie pomocy jezeli robi to ktos inny jest bardzo źle postrzegane przez nieudolne rządy (darmozjady i złodzieje przyp. red.) a jeśli robią to gangi (pesos od zaje....)to jest to niemal swietokradztwo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić