Koronawirus. Szczepionka jest opracowywana. Bill Gates pomoże

94

Bill Gates podejmuje kolejne działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Miliarder poinformował, że jego Gates Foundation sfinansuje budowę fabryk dla obiecujących projektów szczepionek na koronawirusa. Przeznaczy na to kilka miliardów dolarów.

Bill Gates przeznaczy miliardy dolarów na nowe fabryki 7 potencjalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi.
Bill Gates przeznaczy miliardy dolarów na nowe fabryki 7 potencjalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi. (Getty Images, Hou Yu/China News Service/VCG)

Bill Gates poinformował o swoich nowych planach w programie "The Daily Show". Widzowie mogli usłyszeć, że fundacja Bill & Melinda Gates Foundation przeznaczy miliardy dolarów na budowę fabryk dla siedmiu obiecujących szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Według Gates'a jego fundacja może zadziałać szybciej niż rządy. Posiada doświadczonych ekspertów z dziedziny chorób zakaźnych. Potrafi także szybko zmobilizować swoje zasoby i poświęcić pieniądze na budowę kilku fabryk, nawet jeśli ostatecznie tylko dwie spośród nich zostaną wybrane.

Zobacz także: Pracownicy ASP tworzą maski dla medyków. Jakub Omalecki opowiada o akcji

Chociaż zakończy się to wyborem najwyżej dwóch z nich, sfinansujemy fabryki dla wszystkich siedmiu, aby nie marnować czasu na rozważanie po kolei, która z nich działa i dopiero potem rozpoczęcie budowy - mówił Gates w programie na żywo.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Działanie na taką skalę ma na celu zaoszczędzenie czasu. Gates powiedział, że jednoczesne testowanie i budowanie zdolności produkcyjnych jest niezbędne do szybkiego opracowania właściwej szczepionki, co jego zdaniem może zająć około 18 miesięcy. Według Gates'a warto przeznaczyć nawet kilka miliardów dolarów na fabryki, które być może nie zostaną sfinansowane.

Co znaczy kilka miliardów w sytuacji, w której jesteśmy, kiedy miliardy dolarów są tracone przez gospodarkę. Warto to zrobić - oświadczył Gates.

Bill Gates już kilka lat temu ostrzegał przed możliwą pandemią. Podczas swojego przemówienia na konferencji TED w 2015 roku oświadczył, że obecnie największe ryzyko globalnej katastrofy to wysoce zakaźny wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić