Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Koronawirus. Szczepionka jest opracowywana. Bill Gates pomoże

76
Podziel się:

Bill Gates podejmuje kolejne działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Miliarder poinformował, że jego Gates Foundation sfinansuje budowę fabryk dla obiecujących projektów szczepionek na koronawirusa. Przeznaczy na to kilka miliardów dolarów.

Bill Gates przeznaczy miliardy dolarów na nowe fabryki 7 potencjalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi.
Bill Gates przeznaczy miliardy dolarów na nowe fabryki 7 potencjalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi. (Getty Images, Hou Yu/China News Service/VCG)

Bill Gates poinformował o swoich nowych planach w programie "The Daily Show". Widzowie mogli usłyszeć, że fundacja Bill & Melinda Gates Foundation przeznaczy miliardy dolarów na budowę fabryk dla siedmiu obiecujących szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Według Gates'a jego fundacja może zadziałać szybciej niż rządy. Posiada doświadczonych ekspertów z dziedziny chorób zakaźnych. Potrafi także szybko zmobilizować swoje zasoby i poświęcić pieniądze na budowę kilku fabryk, nawet jeśli ostatecznie tylko dwie spośród nich zostaną wybrane.

Zobacz także: Pracownicy ASP tworzą maski dla medyków. Jakub Omalecki opowiada o akcji

Chociaż zakończy się to wyborem najwyżej dwóch z nich, sfinansujemy fabryki dla wszystkich siedmiu, aby nie marnować czasu na rozważanie po kolei, która z nich działa i dopiero potem rozpoczęcie budowy - mówił Gates w programie na żywo.

Działanie na taką skalę ma na celu zaoszczędzenie czasu. Gates powiedział, że jednoczesne testowanie i budowanie zdolności produkcyjnych jest niezbędne do szybkiego opracowania właściwej szczepionki, co jego zdaniem może zająć około 18 miesięcy. Według Gates'a warto przeznaczyć nawet kilka miliardów dolarów na fabryki, które być może nie zostaną sfinansowane.

Co znaczy kilka miliardów w sytuacji, w której jesteśmy, kiedy miliardy dolarów są tracone przez gospodarkę. Warto to zrobić - oświadczył Gates.

Bill Gates już kilka lat temu ostrzegał przed możliwą pandemią. Podczas swojego przemówienia na konferencji TED w 2015 roku oświadczył, że obecnie największe ryzyko globalnej katastrofy to wysoce zakaźny wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(76)
Bard
6 dni temu
Tego dziada powinno się komisyjnie zaszczepić w pierwszej kolejności. Najskuteczniejszą z produkowanych szczepionek.
Anioł
12 miesięcy temu
Sprytne, najpierw pozbawił prywatne przedsiębiorstwa pracy, a teraz zatrudni ich w charakterze pracowników wytwarzających szczepionki, aby mieli oni tez nieczyste sumienia.
8787
rok temu
CZAPA ZA LUDOBÓJSTWO
Ona
2 lata temu
Chce uratować świat. O masz ci los.
QOFC
2 lata temu
Poczytajcie jak Bill nazwał na początku swoje THE FOUNDATION... Bill & Melinda foundation of population control. Nie daje źródeł... zachecam do własnego śledztwa. Po to mamy mózg chyba żeby myśleć RIIIGHHHHHHHHT?
Alex
2 lata temu
Rozumiem ze ten „filantrop” również się zaszczepi i cała swoją rodzine?
Tomas
2 lata temu
Nie potrafił systemu Windows zabezpieczyć przed wirusami komputerowymi a chce ludzi "leczyć" :D
Maniek
2 lata temu
Bill Gates już w 2010 roku twierdził że trzeba zaszczepić wszystkich ludzi tylko nie po to żeby ich leczyć ale żeby kontrolować populację.
Bjhfdhj
2 lata temu
Nie wierzę mu, podejrzany typ
Hm
2 lata temu
DAM SIĘ ZASZCZEPIĆ JAK ON SAM, JEGO RODZINA I DUDY CORKA SIĘ ZASZCZEPI, ALE JAK SIĘ O TYM DOWIEMY, ŻE SIĘ NIE ZADZCZEPILI???
Kasia
2 lata temu
Zaglądam tu w ciągu dwóch godzin trzeci raz i jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności pod niektórymi wypowiedziami było po kilkanaście łapek w górę,a jest raptem po jednej. Wstyd dla tych co to robią!
Jol
2 lata temu
TakONZ pod przykrywką działa to fałszywa organizacja do zabicia ludzi
Jola
2 lata temu
Ten pan w Indiach szczepił ludzi to zamiast mniej chorych to było więcej aż przegnali go niech sam zaszczepi się
Ghjiu
2 lata temu
Mam nadzieję że zacznie szczepienia od własnych sieci?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić