o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koronawirus. Szwajcaria ogłasza trójfazowy plan "powrotu do normalności"

20
Podziel się

Szwajcaria ogłosiła trójfazowy plan znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. 27 kwietnia zostaną otwarte m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz kwiaciarnie. Dzieci wrócą do szkół 11 maja.

Mimo pandemii koronawirusa wielu Szwajcarów spaceruje po parkach.
Mimo pandemii koronawirusa wielu Szwajcarów spaceruje po parkach. (PAP, ANTHONY ANEX)
bEEvtsqd

W czwartek rząd Szwajcarii ogłosił trójfazowy plan "powrotu kraju do normalności". Pierwszy etap ma rozpocząć się 27 kwietnia. Zostaną wówczas otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne, gabinety masażu, studia tatuażu, kwiaciarnie, centra ogrodnicze i sklepy dla majsterkowiczów.

Od 27 kwietnia zostaną również zniesione ograniczenia dotyczące praktyki lekarskiej i dentystycznej, a szpitale będą mogły przeprowadzać wszystkie zabiegi. Będą również dozwolone pogrzeby, ale uczestniczyć w nich będzie mogła tylko bliska rodzina.

Zniesione zostaną ograniczenia dotyczące asortymentu produktów, które można sprzedawać w sklepach spożywczych. Sklepy posiadające towary inne niż niezbędne przedmioty codziennego użytku będą mogły wznowić ich sprzedaż - przekazał rząd.

bEEvtsqf

Szkoły obowiązkowe zostaną otwarte 11 maja. Ostatni etap znoszenia obostrzeń ma rozpocząć się 8 czerwca, pod warunkiem, że w kraju nie nastąpi nagły wzrost zakażeń. Wówczas mają zostać otwarte placówki szkolnictwa wyższego, muzea, zoo i biblioteki.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus w Szwajcarii

Jak dotąd w Szwajcarii stwierdzono 26,7 tys. zakażeń koronawirusem. 1269 osób zmarło.

Zobacz także: Ćwiczenia NATO w czasie pandemii

bEEvtsql
bEEvtsqG
KOMENTARZE
(20)
Marcin
rok temu
Jak u nich ponad połowa stwierdzonych zachorowań zdążyła wyzdrowieć to mogą sobie pozwolić u nas tak dobrze nie ma dlatego trzeba ćwiczyć i dbać o zdrowie .
Publicysta
rok temu
Gdyby to zrobił Morawiecki, jakie pomyje by na niego wylano, że ludzie się będą zarażać. Przecież już nawet otwarcie parków i lasów wywołało takie komentarze.
obłuda
rok temu
opozycja zarzuca rządzącym fałszowanie danych, niech wyślą swoich agentów i sprawdzają skoro dziennikarze nie mają dostępu do informacji, mieszkam w Szwajcari i nie mogę kupić maseczki nigdzie mimo ,że kilka razy próbowałem, a testy też nie wykonuje się nikomu , tylko jak ma się poważne objawy .Porównajcie sobie statystyki tych krajów i bijcie bravo dla rządu
bEEvtsqH
leonardozdavo
rok temu
16.04 oficjalne dane 1017 osób zmarło
olka
rok temu
a Polska PIS władza nie ma postępów nie ma leczenie dobrego liczą tylko i straszą naród zakazy nakazy i wymyślają tarcze zamiast solidna robota leczenie i te nazwy wirusa już kilka a co to PANDEMIA TO NIE WIRUS NIE CHOROBA A BĘBNIĄ MEDIA RZĄD LEKARZE?? w TVN jakas profesor niby wykształcona a mówi PANDEMIA NIE USTĘPUJE TO NIE WIRUS gdzie ona szkoły robiła
ROY
rok temu
do normalności juz zachód a Polska WłADZA PIS MAJĄ ZAMIAR 5 LAT WALCZYC Z WIRUSEM
aaaaa
rok temu
Bez jaj- w Polsce też ogłoszono trójfazowy plan w czwartek , co to nie jest europejski kraj? Cudze chwalicie...
viola
rok temu
Do wszystkich co nie wiedzą a komentują. W Szwajcarii też pracują zdalnie, mogą wychodzić na spacery ale część przestrzeni publicznej np. promenady nad jeziorami w miastach jest zamkniętej, zamknięci są fryzjerzy, kosmetyczki, a ludzie mniej wychodzą z własnej woli, aby się nie zarazić.
JAKIŚ MĄDRY
rok temu
(DOUCZ SIĘ) INFORMUJE ŻE WIDZIAŁ W SZWAJCARII KOSZENIE TRAWY NA STOKACH O NACHYLENIU 70%. W ODPOWIEDZI DLA TEGO CZŁOWIEKA INFORMUJĘ GO ŻE TAKIE NACHYLENIE TO JEST ŚCIANA PRAWIE PIONOWA. KOSZENIE JEST MOŻLIWE W TYM WYPADKU Z MOCNYMI UMIEJĘTNOŚCIAMI CYRKOWYMI I MOCNYM OLINOWANIEM.
marek
rok temu
To jest stare zdjecie. Szwajcaria ma tragedie, ludzie sa pozamykani w domach. Duzo chorych i duzo umiera. Ja tam mieszkam i widze. zobacz coronavirus by country
marek
rok temu
dziwie sie ze niektorzy po miesiacu nie maja pieniedzy. Ja po kazdym roku moge zaoszczedzic 30tys zl., mimo tego ze zarabiam 4.5tys netto na miesiac.
ja tam
rok temu
Szwajcaria to kraj poukładany i przyjazny prawu, które się przestrzega. Naród w referendach decyduje o każdej kwestii. Referenda nie tylko ogólnokrajowe ale i wewnątrz kantonów. Ludzie uprzejmi i szanujący jeden drugiego. A zaraza tam przyszła z Włoch. Dużo Włochów tam pracuje, oprócz tego jeden kanton mówi po włosku, weekendy ze względu na bliskość spędzali u rodzin i choroba przyjechała.
azyl
rok temu
szwajcaria powinna przestać istnieć to kraj w którym chowaja sie ci co rozpętali 2 wojnę światową to kraj w którym bogactwo krajów jest w ich posiadaniu nielegalnie okradzione rodziny konta dla przestępców itd
bEEvtsqz
tak
rok temu
wszystko się zgadza że zmarło tylko 3oo osób ale może zmarło tylko 300 osób bo w chinach zaspawywano ludziom drzwi a całe miasta miały kwarantanne, bo wstrzymano ruch lotniczy na świecie a ilość ludzi przemieszczających się zmniejszył, bo do pracy nie jeżdziły pełne trajtki ludzi a w międzyczasie ludzie nauczyli się zakładać maseczki i trzymać odległośc dwa metry i wyprodukowano przyłbice
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić