Dagmara Smykla| 

Koronawirus. W Hiszpanii i Niemczech wzrasta liczba zgonów

173

W Hiszpanii i Niemczech ponownie wzrosła dzienna liczba ofiar koronawirusa. Przez cztery dni obydwa kraje notowały spadek zgonów, co dawało nadzieję na stopniowe wygasanie epidemii. Nowe dane wskazują, że państwa muszą pozostać w stanie gotowości.

Koronawirus w Hiszpanii. Wzrost liczby ofiar.
Koronawirus w Hiszpanii. Wzrost liczby ofiar. (PAP, Mariscal)

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia przekazało złe wieści. W ciągu doby w Hiszpanii zmarło 743 chorych na COVID-19. To oznacza wzrost dziennej liczby ofiar o ponad 100 osób w stosunku do danych z poniedziałku. Do wtorku zdiagnozowano też 5 478 nowych zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus w Hiszpanii. Wzrost liczby zgonów

Do wtorku Hiszpanie przez cztery dni notowali spadki w dziennej liczbie nowych zgonów. Podobną tendencję zauważono w przyroście liczby chorych. Teraz jednak obydwa wskaźniki podskoczyły, wzrosła także liczba pacjentów chorujących na COVID-19 przyjętych na oddziały intensywnej terapii.

Punkt zwrotny epidemii 2 kwietnia [zmniejszenie dziennej liczby ofiar] był wynikiem wprowadzonych przez nas środków dystansowania społecznego. W takich okolicznościach efekty naszych działań są widoczne po kilku tygodniach - powiedziała dr Maria Jose Sierra z rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków, cytowana przez "El Mundo".

Zobacz też: Koronawirus od tego ginie. Oto, czego używać w domu

Jest jedna pozytywna informacja. Hiszpańskie ministerstwo zdrowia podkreśla, że odnotowuje szybki wzrost liczby pacjentów wyleczonych z COVID-19. W ciągu doby ich grono powiększyło się o 2 771, co oznacza w sumie 43 208 osób.

Koronawirus w Niemczech. Podobne odwrócenie tendencji spadkowej

Nasi zachodni sąsiedzi również zanotowali wzrost zarówno liczby nowych ofiar koronawirusa, jak i zdiagnozowanych chorych. Tak jak w Hiszpanii, w Niemczech od piątku do poniedziałku zauważono zmniejszenie się liczby ofiar. W poniedziałek z powodu koronawirusa zmarło 92 Niemców, natomiast we wtorek zanotowano 173 ofiary.

Zakażenia koronawirusem wzrosły o 3 834 w ciągu ostatnich 24 godzin - potwierdzili przedstawiciele Instytutu Roberta Kocha, cytowani przez agencję Reuters.

Ile ofiar pochłonęła w sumie epidemia w Hiszpanii i Niemczech? W Hiszpanii liczba chorych wynosi obecnie ponad 140 tys., zmarło już ponad 13,7 tys. osób. W Niemczech odnotowano ponad 103 tys. przypadków zakażeń i ponad 1,8 tys. ofiar.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić