Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Koronawirus. W Hiszpanii i Niemczech wzrasta liczba zgonów

87
Podziel się:

W Hiszpanii i Niemczech ponownie wzrosła dzienna liczba ofiar koronawirusa. Przez cztery dni obydwa kraje notowały spadek zgonów, co dawało nadzieję na stopniowe wygasanie epidemii. Nowe dane wskazują, że państwa muszą pozostać w stanie gotowości.

Koronawirus w Hiszpanii. Wzrost liczby ofiar.
Koronawirus w Hiszpanii. Wzrost liczby ofiar. (PAP, Mariscal)

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia przekazało złe wieści. W ciągu doby w Hiszpanii zmarło 743 chorych na COVID-19. To oznacza wzrost dziennej liczby ofiar o ponad 100 osób w stosunku do danych z poniedziałku. Do wtorku zdiagnozowano też 5 478 nowych zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus w Hiszpanii. Wzrost liczby zgonów

Do wtorku Hiszpanie przez cztery dni notowali spadki w dziennej liczbie nowych zgonów. Podobną tendencję zauważono w przyroście liczby chorych. Teraz jednak obydwa wskaźniki podskoczyły, wzrosła także liczba pacjentów chorujących na COVID-19 przyjętych na oddziały intensywnej terapii.

Punkt zwrotny epidemii 2 kwietnia [zmniejszenie dziennej liczby ofiar] był wynikiem wprowadzonych przez nas środków dystansowania społecznego. W takich okolicznościach efekty naszych działań są widoczne po kilku tygodniach - powiedziała dr Maria Jose Sierra z rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków, cytowana przez "El Mundo".

Zobacz też: Koronawirus od tego ginie. Oto, czego używać w domu

Jest jedna pozytywna informacja. Hiszpańskie ministerstwo zdrowia podkreśla, że odnotowuje szybki wzrost liczby pacjentów wyleczonych z COVID-19. W ciągu doby ich grono powiększyło się o 2 771, co oznacza w sumie 43 208 osób.

Koronawirus w Niemczech. Podobne odwrócenie tendencji spadkowej

Nasi zachodni sąsiedzi również zanotowali wzrost zarówno liczby nowych ofiar koronawirusa, jak i zdiagnozowanych chorych. Tak jak w Hiszpanii, w Niemczech od piątku do poniedziałku zauważono zmniejszenie się liczby ofiar. W poniedziałek z powodu koronawirusa zmarło 92 Niemców, natomiast we wtorek zanotowano 173 ofiary.

Zakażenia koronawirusem wzrosły o 3 834 w ciągu ostatnich 24 godzin - potwierdzili przedstawiciele Instytutu Roberta Kocha, cytowani przez agencję Reuters.

Ile ofiar pochłonęła w sumie epidemia w Hiszpanii i Niemczech? W Hiszpanii liczba chorych wynosi obecnie ponad 140 tys., zmarło już ponad 13,7 tys. osób. W Niemczech odnotowano ponad 103 tys. przypadków zakażeń i ponad 1,8 tys. ofiar.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(87)
klj
2 lata temu
Teraz bez protestów ulicznych dokończą rozkładu demokracji.
Mohair
2 lata temu
Jeżeli wszystkie zgony bez względu na przyczynę zapisuje się na konto tego wirusa to nie może być inaczej!
Noi
2 lata temu
Zwróćcie uwagę, że NIKT nie docieka źródła problemu :)
Pikolo
2 lata temu
Coraz ciężej po prostu znaleźć nowego niezarażonego...
???
2 lata temu
Czy w ubiegłym roku w pierwszym kwartale nikt nie umarl ???? Zeby ocenic sytuacje, niech najpierw podadzą ilu ludzi zmarło w ubieglym roku w takim samym okresie czasu (oprocz wypadkow oczywiście) to dopiero da jakiś wiarygodny obraz sytuacji.
szach
2 lata temu
Czy Nimcy moga sie podzielic swiatu dlaczego maja taka niska smiertelnosc w porownaniu z innymi panstwami?
Koloss
2 lata temu
Przesadzają z ilością zakażonych na świecie i to bardzo....
koala
2 lata temu
Dzieńdobry, Pajda to uratowany koń z targów Skaryszewa. Zbiera na 3 miesiące opieki... Proszę o wsparcie. ratujemyzwierzaki(kropka)pl/pajdazeskaryszewa Proszę...
abc
2 lata temu
Sobota i niedziela, siedzenie w domach, więc po tygodniu mniej zachorowań. Tak jest w każdy poniedziałek.
BRAWO PIS
2 lata temu
WEDŁUG PROGNOZ DUDA WYGRA TO PO CO ROBIĆ WYBORY PRZEDŁUŻYĆ KADENCJE I PIENIĄDZE DAĆ NA SZPITALE
Sailor
2 lata temu
co to oznacza "są w stanie gotowości"? A na co dzień to nic nie robią?
Ciekawe..
2 lata temu
Jest rok 2022. Liczba chorych wciąż spada i wynosi 1 miard sto siedemdziesiąt milionow ludzi. Rząd światowy wprowadził ograniczenia w wychodzeniu na powierzchnię ziemi....
Bczds
2 lata temu
Mówiłam, nie trąbić o tendencjach spadkowych, bo się ludność rozhula. Kumam, że kwarantanna daje w kośc. Sama już zaczynam schizować. Ale jak rany, rozsądek powinien grać pierwsze skrzypce
Darol
2 lata temu
Test o pewności od 38 do 50%. Co to za test. Juz lepiej sobie darować i leczyć objawy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić