Natalia Bogucka| 

Koronawirus w Hiszpanii. W ciągu doby zmarły 462 osoby

153

W poniedziałek Hiszpania odnotowała najwyższą dzienną liczbę ofiar śmiertelnych koronawirusa. W ciągu doby zmarły 462 osoby. Tymczasem wojsko, które pomaga w walce z pandemią, znajduje w domach opieki ciała starszych osób.

Pracownicy kostnicy w Madrycie z trumną osoby, która zmarła na koronawirusa.
Pracownicy kostnicy w Madrycie z trumną osoby, która zmarła na koronawirusa. (Forum)

Poniedziałek był najgorszym dniem, jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne koronawirusa w Hiszpanii. W ciągu doby odnotowano kolejne 462 zgony. Łącznie z powodu choroby COVID-19 w Hiszpanii zmarło ponad 2 tys. osób.

Z pandemią koronawirusa walczy hiszpańskie wojsko, które pomaga w dezynfekcji domów spokojnej starości. Ministerstwo obrony przekazało, że żołnierze odnaleźli w nich porzucone starsze osoby. Odkryli też zwłoki.

Podczas wizyt armia odkryła, że niektórzy starsi ludzie zostali całkowicie porzuceni, a czasem nawet znajdowano ich martwych w swoich łóżkach - powiedziała minister obrony Margarita Robles.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie dochodzenie. Robles powiedziała, że personel niektórych domów opieki uciekł z powodu epidemii koronawirusa. Podkreśliła, że rząd "będzie surowy i nieelastyczny, jeśli chodzi o sposób traktowania osób starszych” w domach spokojnej starości.

Hiszpański minister zdrowia Salvador Illa powiedział na konferencji prasowej, że domy opieki są "absolutnym priorytetem dla rządu". "Będziemy najbardziej intensywnie monitorować te placówki” - zaznaczył.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus w Hiszpanii

Hiszpania jest po Włoszech drugim najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem w Europie. W kraju stwierdzono ponad 35 tys. zakażeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić