Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koronawirus w Polsce. Jerzy Owsiak współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej

5
Podziel się:

Jerzy Owsiak włączył się walki z pandemią koronawirusa. Szef WOŚP poinformował o wspólnej akcji z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Jerzy Owsiak przekazał, że współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej w celu zorganizowania transportu sprzętu medycznego z Chin do Polski. Poinformował również, że zamówił 3 tys. testów na koronawirusa dla laboratorium w Łodzi.

Wszystkie ręce na pokład. Od wtorku próbujemy razem z Ministerstwem Obrony Narodowej skonfigurować transport z Chin zamówionych przez nas osobistych pakietów ochronnych i kardiomonitorów. Super, że po liście natychmiast odezwał się do nas MON. Bardzo konkretna rozmowa i trzymajmy kciuki, aby transport się powiódł, a co najważniejsze - by odbył się bezpośrednio na trasie Chiny - Polska. Zamówiliśmy także 3000 testów na koronawirusa dla laboratorium w Łodzi, które nosi imię WOŚP - napisał na Facebooku szef WOŚP.

Owsiak odniósł się także do stworzonego przez WOŚP funduszu interwencyjnego walki z koronawirusem. Poinformował, że nie należy go traktować jako sposobu na zamówienia wsparcia dla poszczególnych szpitali. Pomoc będzie skierowana do najbardziej potrzebujących placówek wytypowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

W sumie to ponad 50 placówek, więc kupowany sprzęt generalnie trafi do wszystkich tych najważniejszych miejsc. Ale nie według "koncertu życzeń", ale według potrzeb i możliwości wynikających z naszych zakupów - zaznaczył Jurek Owsiak.

Szef WOŚP wyraził również swoje zadowolenie z systemu, dzięki któremu można zgłosić, że potrzebuje się pomocy m.in. w zrobieniu zakupów. Podkreślił, że pomoc oferują nie tylko sztaby w Polsce, ale także w innych krajach np. w Niemczech, Anglii i Hiszpanii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Łukasz Szumowski o jedynym sposobie na walkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Abc
2 lata temu
Po tym co powiedziałeś o Panu Łukaszu Szumowskim dla mnie nie istniejesz
Coś czuję
2 lata temu
Hieny się zaczną kręcić przy samotnych?
Natka
2 lata temu
To fajnie że owsiak włączył się do walki z pandemią ale jeżeli chodzi o sprzęt medyczny przywieziony z chin mam złe przeczucia jeśli chodzi o transport oby nie był zakażony nie daj boże i tak jestem na tym punkcie uczulona na to jeśli chodzi o transport tego sprzętu z chin Polski
Brawo
2 lata temu
Tyle co Pan Owsiak zrobił przez całe swoje życie dla szpitali i pacjentów żaden polityk nie zrobił przez rok.
asd
2 lata temu
zomo wonnnnnnnnn zomo woooooooooooooon zomo wooooooooooooooon
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić