Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję. Wojsko pomoże policji

37
Podziel się:

Wojsko będzie wspierać policję w walce z koronawirusem. Taką decyzję podjął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Jego postanowienie obowiązuje od północy 19 marca.

Wojsko włącza się w walkę z koronawirusem
Wojsko włącza się w walkę z koronawirusem (PAP, Marcin Bielecki)

Policję wspierać będą oddziały i pododdziały Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało się na taki ruch w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Skład wydzielonych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, ich zadania, liczebność, obszar, na jakim wydzielone Siły Zbrojne będą wykonywały zadania, oraz czas ich wykonywania, a także ograniczenia dotyczące użycia posiadanych środków określi Minister Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji" - przekazano na stronach internetowych Dziennika Urzędowego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wojsko już wcześniej włączało się w walkę z koronawirusem. Jak informowało Ministerstwo Obrony Narodowej za pośrednictwem Twittera, żołnierze wspierają MSWiA w ochronie granic, pomagają osobom w kwarantannie oraz w transporcie medykamentów do szpitali.

Zobacz także: Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski komentuje współpracę z rządem

Już ponad 300 zakażonych koronawirusem

Liczba potwierdzonych przypadków zainfekowania wirusem z Chin w naszym kraju wciąż rośnie. Według najnowszych danych, 305 testów na obecność koronawirusa dało pozytywny wynik. Nie zmienia się liczba ofiar śmiertelnych - do tej pory w okresie pandemii zmarło pięć osób.

Służby zdrowia nieustannie apelują o odpowiedzialność. W obliczu trudnej sytuacji należy dbać o higienę, a także unikać wyjść z domu, gdy nie jest to konieczne.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić