Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Nowe statystyki. Wzrosła liczba osób wyzdrowiałych

2

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejny raport ws. walki z koronawirusem. Co napawa optymizmem, wzrosła liczba osób wyzdrowiałych.

Koronawirus w Polsce. Co mówią najnowsze dane?
Koronawirus w Polsce. Co mówią najnowsze dane? (PAP, Adam Warżawa)

Przedstawiciele resortu zdrowia przekazali, że w Polsce z koronawirusem wygrało już 2 265 osób. Obecnie 2 749 pacjentów jest hospitalizowanych, natomiast 79 656 osób przebywa na kwarantannie. 19 116 Polaków jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Wzrosła też liczba potwierdzonych przypadków. Jak czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia, mamy 122 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (41), śląskiego (21), dolnośląskiego (15), pomorskiego (14), zachodniopomorskiego (10), opolskiego (9), lubelskiego (5), małopolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1).

Zobacz także: Ubezpieczenie od koronawirusa. "Rośnie zainteresowanie polisami"

Są też kolejne dwie ofiary śmiertelne. To 70-letnia kobieta z Poznania i 84-letnia kobieta z Raciborza. Obie miały choroby współistniejące.

Koronawirus w Polsce. Jak prezentują się najnowsze dane?

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 11 395 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 526 ofiar śmiertelnych. Optymizmem napawa na pewno to, że wzrosła liczba osób wyzdrowiałych.

Wciąż należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Koronawirus nadal jest niebezpieczny i może zaatakować w każdej chwili. Dbajmy o higienę i otaczajmy opieką osoby starsze, które mogą potrzebować pomocy np. podczas zrobienia zakupów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić