Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Koronawirus. Niepokojące doniesienia z Austrii. Nawet łagodny przebieg może niszczyć płuca

732

Lekarze z Kliniki Uniwersyteckiej w Innsbrucku (Austria) przebadali sześć osób wyleczonych z COVID-19. Mimo że wszyscy przeszli chorobę łagodnie, to zauważono u nich poważne i nieodwracalne uszkodzenia płuc.

Koronawirus stanowi poważne zagrożenie dla płuc.
Koronawirus stanowi poważne zagrożenie dla płuc. (Forum, Yves Herman)

Lekarze z Kliniki Uniwersyteckiej w Innsbrucku (Austria) przebadali sześciu austriackich nurków. Wszyscy byli zakażeni koronawirusem, ale mieli łagodne objawy i przebywali w domowej kwarantannie. 5-6 tygodni temu uznano ich za wyleczonych.

Badania wykazały jednak, że choroba COVID-19 wywołała u nich trwałe uszkodzenia płuc. Austriacy, którzy wcześniej byli uznawani za zdrowych, nie będą mogli wrócić do nurkowania.

Uszkodzenia płuc są nieodwracalne. To szokujące, nie rozumiemy, co się tutaj dzieje - powiedział w rozmowie z APA lekarz z Kliniki Uniwersyteckiej w Innsbrucku Frank Hartig.

Koronawirus niszczy przede wszystkim płuca. To, jak wpływa na ten organ, pokazali m.in. lekarze z USA, którzy udostępnili film obrazujący uszkodzenia płuc w wyniku COVID-19 u 59-letniego pacjenta. Mężczyzna wcześniej poważnie nie chorował. Nie palił papierosów i prowadził zdrowy tryb życia. Wirus w krótkim czasie zaatakował oba płuca mężczyzny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Co koronawirus robi z płucami. Wstrząsające zdjęcia włoskich lekarzy

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić