o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady korzystania z aptek

89
Podziel się

W trakcie czwartkowej konferencji, ministerstwo zdrowia poinformowało o nowych zaleceniach dla aptek. W porozumieniu z Naczelną Izbą Aptekarską postanowiono wprowadzić szereg środków, które mają ograniczyć ryzyko szerzenia się koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady korzystania z aptek
(Wikimedia Commons CC0)
bDYXoavF

Według nowych zaleceń, apteki powinny obsługiwać klientów wyłącznie przez okienka, przeznaczone do działania nocnego. Poinformował o tym na konferencji prasowej wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.

Na czwartkowej konferencji prasowej wiceminister zdrowia podsumował swoją rozmowę z samorządem aptekarskim. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, farmaceuci chcą, aby apteki nie wpuszczały klientów do środka. Niektórzy aptekarze nie zgodzili się z większością kolegów.

Większość aptekarzy zgodziła się na to, aczkolwiek niektórzy uważają, że to jest ich misja i chcą dalej obsługiwać klientów w środku, w aptece - mówi Kraska.

bDYXoavH

Zobacz także: Arcybiskup chce większej ilości mszy. Minister zdrowia reaguje

Apteki a koronawirus

W przypadku, gdy klienci będą nadal mogli wchodzić do środka, mają być dla nich wyznaczone specjalne strefy. Szczegóły organizacji pracy w tych aptekach są nadal ustalane. W przypadku niektórych aptek, które czynne są np. tylko do późnego popołudnia, przyczyny są bardzo proste. Zwyczajnie nie mają one przeznaczonych na tryb nocny okienek.

Inne zalecenia dotyczą m.in. jak najczęstszą dezynfekcję powierzchni narażonych na kontakt z wirusem m.in. blatów, szyb, klamek czy terminali płatniczych.

bDYXoavN

W trakcie spotkania poinformowano również, że organizowana jest sieć szpitali, które mają zajmować się wyłącznie opieką nad osobami zakażonymi koronawirusem. Przynajmniej jedna taka placówka ma znajdować się w każdym województwie.

Do minimum powinny być ograniczone wizyty firm farmaceutycznych Pomieszczenia powinny być wietrzone przynajmniej raz na godzinę. Naczelna Izba Aptekarska przypomina też, że fartuchy powinny być codziennie prane, a w aptekach obowiązuje ścisły zakaz picia i jedzenia. Klientom sugeruje się z kolei, aby zamiast gotówki, używali kart płatniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYXoawi
KOMENTARZE
(89)
Ktoś
rok temu
Nie róbcie paniki, każdy ma wyznaczoną swoją godzinę odejścia z tego swiata. Przestańcie przywiązywać się do dóbr materialnych, bo wszystko zostawicie na tej ziemi. Zajmijcie się lepiej robieniem dobrych uczynków, ponieważ z tego zdacie relację w chwili śmierci
witek22
rok temu
Na razie klientom sugeruje się używanie kart płatniczych?! Kościńskie - to takie coś na stolcu ministra finansów - może być niezadowolone?!
Polka
rok temu
Właściciele aptek patrzą na swój biznes a nie na pracujących w ich aptekach pracowników też farmaceutów,Narażają tym samym całe ich rodziny.
bDYXoawj
niezależny
rok temu
Kupię robota który stanie za mnie w kolejce do apteki
aguga
rok temu
byłam ostatnio w rossmanie,w kolejce stały chyba ze 4 osoby, a kasa samoobsługowa pusta, co prawda płatność tylko kartą ale to zawsze lepiej niż stać w kolejce gdzie ktoś ci w kark dmucha...no więc ja się obsłużyłam sama :)
aguga
rok temu
byłam ostatnio w rossmanie,w kolejce stały chyba ze 4 osoby, a kasa samoobsługowa pusta, co prawda płatność tylko kartą ale to zawsze lepiej niż stać w kolejce gdzie ktoś ci w kark dmucha...no więc ja się obsłużyłam sama :)
jancio
rok temu
Tak dobra decyzja awlaszcza jak jest jedna apteka w obrebie 10 km.Trzeba stac na sniegu deszczu bo wpuszczają po jednym kliencie .Nawet jak jest 5 okienek stanowisk,Aokienko w drzwiach jedno.
JGr
rok temu
A gosia nic nie mówiła o farmaceutach ,chyba jej nie powiedzieli ,że farmaceuci też stykają się z chorymi dużo więcej niż lekarze,na pewno jej powiedzą bo sama na taką myśl nie wpadnie???czy w PEŁO jest choć jedna osoba z mózgiem większym niż wróbel????
rekin
rok temu
czarni podliczą swoje straty i wystawią rządowi rachunek za straty na tacy a PIS w zębach im forsę przyniesie
oli
rok temu
Zico Marszakowska w centrum Warszawy się nie stosuje i wpuszcza do aptek chorych
babcia
rok temu
W naszej aptece nie ma okienka nocnego ale, zadbano aby w pomieszczeniu apteki przebywały tylko osoby,przy kasach.Reszta ludzi stoi w kolejce w bezpiecznej odległości. Zalecono też ( napisane to jest wielkimi literami w widocznym miejscu) aby zachowano odległość między "kolejkowiczami"ok.1 m. Niestety większość tego nie przestrzega. Kiedy poprosiłam młodego człowieka aby stanął dalej ode mnie, buńczucznie zapytał czy mam z tym jakiś problem i odsunął się o pół kroku. Nie mam słów na takie zachowanie.
Bogdan
rok temu
chronic nalezy wszystkich ,wszyscy chcemy zyc i cieszyc sie kolejnym dniem tyle fachowcow pracuje jak nie dopuscic do coraz wiekszej liczby zakazen.Wirus podobno potrafi sie przenosic przez dotyk!!! Moj kochany Rzadzie 1 sprawa dlaczego w marketach kosze nie sa dezynfekowane?to 1 co powinniscie zrobic kosz uzyty tylko 1 raz i do dezynfekcji.Zamknac markety zakupy tylko w torbach jednorazowych podawanych przez sluze zadnego dotykania macania itd itp.niech sobie krzycza ci co nie chca zyc niech sobie krzycza ci co nie zalezy im na zdrowiu swoich rodzicow dziadkoe itp.
bezpaniki
rok temu
Czy wy wszyscy pogłupieliście ??? Czy znajdę na O2 chociaż jeden artykuł bez słowa "koronawirus" w tytule ?????
bDYXoawb
Marko
rok temu
ta zbliżeniowo to do 50zł, a potem to już cyferki na terminalu na których na pewno nie ma bakterii, ani wirusów. Jedynie całkowita izolacja mogła by coś pomóc, a tak to podejrzewam tak jak Makrela mówiła że 60-70% społeczeństwa tą chorobę przejdzie...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić