o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Katowice. Kobieta z podejrzeniem koronawirusa uciekła z przychodni. Zawiadomiono policję

426
Podziel się

Katowice. Pacjentka z podejrzeniami koronawirusa samowolnie opuściła przychodnię. Obawiała się, że kolejne dni będzie musiała spędzić w izolatce. Personel przychodni zawiadomił policję, co w rozmowie z o2 potwierdziła katowicka komenda. Kobieta obecnie odbywa domową kwarantannę.

Katowice. Kobieta z podejrzeniem koronawirusa uciekła z przychodni. Zawiadomiono policję
(Getty Images)
bDzPAFkl

21-latka sama zgłosiła się do przychodni z objawami grypy. Lekarze uznali jednak, że w związku z panującą epidemią, objawy mogą kwalifikować ją do przejścia szpitalnej kwarantanny.

Kobieta nie zamierzała jednak przebywać w izolacji i bez wiedzy lekarzy opuściła przychodnię. Personel nie został poinformowany, gdzie udała się pacjentka, więc zawiadomił policję. Wkrótce jednak kobieta skontaktowała się telefonicznie ze stacją sanitarną w Katowicach, która zaleciła jej domową kwarantannę. Nie potwierdzono u niej występowania wirusa.

Zobacz także: Poradnik: jak chronić siebie i bliskich przed koronawirusem?

bDzPAFkn

W Czechach ustanowiono wysokie kary za przerwanie kwarantanny. Ministerstwo Zdrowia Republiki Czeskiej ogłosiło, że osoby, które wróciły ostatnio z Włoch i nie poddały się kwarantannie, może czekać kara wynoszącą do ok. 500 tys. złotych. Podwyższone ryzyko wynika z faktu, iż większość osób, u których potwierdzono obecność wirusa w Czechach, została zainfekowana podczas pobytu we Włoszech.

W sprawie potencjalnych kar wypowiedział się już także polski Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Oświadczył, że łamanie kwarantanny może podlegać karze w ramach kodeksu karnego. W sobotę potwierdzono szósty przypadek występowania koronawirusa w Polsce.

bDzPAFkt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDzPAFkO
KOMENTARZE
(426)
Czyż nie?
11 miesięcy temu
Czyli nie należy iść do przychodni, ale do laboratorium i wykupić test w kierunku grypy. Bo inaczej zaraz człowieka zgarnie kosmiczna ekipa i wsadzi niepotrzebnie do szpitala. Takie testy w tym wieku powinny być zresztą już tak dostępne, jak ciążowe. Wszyscy powinni mieć coś takiego w domu. Sami zrobić w dowolnym momencie i od razu byłoby mało chorych wszędzie.
NOTSZILD
11 miesięcy temu
NIE MA ŻADNEGO NOWEGO WIRUSA !JEST ZARZĄDZANIE: MEDIAMI , STRACHEM , CENAMI , MIGRACJĄ , KLIMATEM , PŁCIOWOŚCIĄ , LEKAMI , TESTAMI BADAŃ , ZDROWYM ROZSĄDKIEM , PRAWDĄ , CYWILIZACJĄ HUMANISTYCZNĄ.
Marzena
11 miesięcy temu
Przeciez zdjecie kobiety jest zrobione we Wloszech . Sprawdzcie napis na drzwiach auta. Paranoja media szczuja a ludzie lykaja jak pelikany. Zacznijcie myc dobrze rece i przestancie panikowac.
bDzPAFkP
gosc
11 miesięcy temu
21 latka uciekła a po co teraz sędziowie i prokuratorzy wyjeżdżają do Włoch na wypoczynek
Anka
11 miesięcy temu
Dlaczego karzą ludzi za podróżowanie skoro sami nie zamknęli i nie zabronili ruchu turystycznego? Dlaczego ściąga się obywateli ale tysiące turystów z Niemiec i Włoch łazi sobie po kraju?
Najnowsze komentarze (426)
Magdak
11 miesięcy temu
Dopoki rzad nie wprowadzi sankcji karnych liczenie na odpowiedzialność rodaków to jak mrzonki O wygranej w totolotka!
misiek
11 miesięcy temu
Po prostu miała uzasadnione podejrzenia co do stanu naszej służby zdrowia.
ula
11 miesięcy temu
kobieta jest z Sosnowca i nie chciała przebywać w Śląskim szpitalu !!!
wyborcy
11 miesięcy temu
A juz myśleliśmy ,że PObiegła na spotkanie z Kidawą?
gość
11 miesięcy temu
A co z pracującymi w Niemczech,codziennie setki autokarów przewożą tam pracujących,gdyby zamknięto granice setki ludzi zostaną bez pracy,
maro
11 miesięcy temu
korona wirus który nam zagraża został opatentowany W USA w1994roku. Jest to sztuczny wirus ,który niejako wymknął się z pod kontroli Państwo które zezwoliło na badania i opracowanie takiego sztucznego tworu powinno beknąć za wszystko i zwracać wszystkim koszty walki z nim.
maj
11 miesięcy temu
Juz dawno pisałem że ludzie będa bali się chodzic do przychodni, bo z powodu kataru zakwalifikuja ich na kwarantannę do utylizacji jako kozły ofiarne, mające udowodnić, że w Polsce jest koronawirus. Dzis rozmawiałem sam że soba i zakazałem sobie kichania i gorączki oraz kataru z nosa - pod groźbą batów :) Na razie się siebie słucham.
Polka
11 miesięcy temu
ZAMKNÁĆ GRANICE !!!! jak najszybciej Wprowadzić STREFÉ KWARANTANNY przy granicach POLSKI aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa Wprowadzić WYMOGI posiadania WYNIKÓW BADAÑ przy przekraczaniu granicy : ládowej powietrznej i morskiej Wprowadzić OGÓLNOPOLSKI zakaz imprez kulturalnych do odwołania A przede wszystkim być odpowiedzialnym i minimalizować ryzyko zarażenia się
bDzPAFkH
aloja
11 miesięcy temu
Chodzi o gospodarki niektórych krajów i wymarcie emerytów. Nie wierzycie? Popatrzcie na to z boku
Gocha2
11 miesięcy temu
ma tyle lat, że już powinna zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji a jeszcze traktuje siebie jakby jej smoczek był potrzebny
essie
11 miesięcy temu
Mam nadzieję, że ta głupia dziewucha beknie za swój egoizm i lekkomyślność. Nie chciało jej się zostawać w szpitalu! Szkoda, że w tym egoizmie nie pomyślała o innych, w szczególności o bliskich.
ja ciekawy
11 miesięcy temu
Jak kara za złamanie zasad dotyczących kwarantanny? W Oławie wprowadzono kwarantannę dla całej szkoły a smarkacze pałętali się po sklepach, ciekawe kto nadzorował, tę KWARANTANNĘ?
czloax
11 miesięcy temu
Po kiego grzyba jeżdżą do centrum epidemii? Łazi taka po ulicach miast płn Włoch i w TV namawia do wychodzenia z domu i zaraz wróci do Polski by tu zarażać. Rząd boi się zamknąć granice bo by zaraz opozycja rarum podniosła, że wolność ogranicza. Wolność roznoszenia choroby zakaźnej.
Polak
11 miesięcy temu
ZAMKNĄĆ GRANICE
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić