Wróć na
A.M.
|
aktualizacja

Katowice. Kobieta z podejrzeniem koronawirusa uciekła z przychodni. Zawiadomiono policję

426
Podziel się

Katowice. Pacjentka z podejrzeniami koronawirusa samowolnie opuściła przychodnię. Obawiała się, że kolejne dni będzie musiała spędzić w izolatce. Personel przychodni zawiadomił policję, co w rozmowie z o2 potwierdziła katowicka komenda. Kobieta obecnie odbywa domową kwarantannę.

Katowice. Kobieta z podejrzeniem koronawirusa uciekła z przychodni. Zawiadomiono policję
(Getty Images)
bCXLAVQR

21-latka sama zgłosiła się do przychodni z objawami grypy. Lekarze uznali jednak, że w związku z panującą epidemią, objawy mogą kwalifikować ją do przejścia szpitalnej kwarantanny.

Kobieta nie zamierzała jednak przebywać w izolacji i bez wiedzy lekarzy opuściła przychodnię. Personel nie został poinformowany, gdzie udała się pacjentka, więc zawiadomił policję. Wkrótce jednak kobieta skontaktowała się telefonicznie ze stacją sanitarną w Katowicach, która zaleciła jej domową kwarantannę. Nie potwierdzono u niej występowania wirusa.

Zobacz także: Poradnik: jak chronić siebie i bliskich przed koronawirusem?

bCXLAVQT

W Czechach ustanowiono wysokie kary za przerwanie kwarantanny. Ministerstwo Zdrowia Republiki Czeskiej ogłosiło, że osoby, które wróciły ostatnio z Włoch i nie poddały się kwarantannie, może czekać kara wynoszącą do ok. 500 tys. złotych. Podwyższone ryzyko wynika z faktu, iż większość osób, u których potwierdzono obecność wirusa w Czechach, została zainfekowana podczas pobytu we Włoszech.

W sprawie potencjalnych kar wypowiedział się już także polski Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Oświadczył, że łamanie kwarantanny może podlegać karze w ramach kodeksu karnego. W sobotę potwierdzono szósty przypadek występowania koronawirusa w Polsce.

bCXLAVQZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCXLAVRu
KOMENTARZE
(426)
Czyż nie?
7 miesięcy temu
Czyli nie należy iść do przychodni, ale do laboratorium i wykupić test w kierunku grypy. Bo inaczej zaraz człowieka zgarnie kosmiczna ekipa i wsadzi niepotrzebnie do szpitala. Takie testy w tym wieku powinny być zresztą już tak dostępne, jak ciążowe. Wszyscy powinni mieć coś takiego w domu. Sami zrobić w dowolnym momencie i od razu byłoby mało chorych wszędzie.
NOTSZILD
7 miesięcy temu
NIE MA ŻADNEGO NOWEGO WIRUSA !JEST ZARZĄDZANIE: MEDIAMI , STRACHEM , CENAMI , MIGRACJĄ , KLIMATEM , PŁCIOWOŚCIĄ , LEKAMI , TESTAMI BADAŃ , ZDROWYM ROZSĄDKIEM , PRAWDĄ , CYWILIZACJĄ HUMANISTYCZNĄ.
Marzena
7 miesięcy temu
Przeciez zdjecie kobiety jest zrobione we Wloszech . Sprawdzcie napis na drzwiach auta. Paranoja media szczuja a ludzie lykaja jak pelikany. Zacznijcie myc dobrze rece i przestancie panikowac.
bCXLAVRv
gosc
7 miesięcy temu
21 latka uciekła a po co teraz sędziowie i prokuratorzy wyjeżdżają do Włoch na wypoczynek
Anka
7 miesięcy temu
Dlaczego karzą ludzi za podróżowanie skoro sami nie zamknęli i nie zabronili ruchu turystycznego? Dlaczego ściąga się obywateli ale tysiące turystów z Niemiec i Włoch łazi sobie po kraju?
Najnowsze komentarze (426)
Magdak
6 miesięcy temu
Dopoki rzad nie wprowadzi sankcji karnych liczenie na odpowiedzialność rodaków to jak mrzonki O wygranej w totolotka!
misiek
6 miesięcy temu
Po prostu miała uzasadnione podejrzenia co do stanu naszej służby zdrowia.
ula
6 miesięcy temu
kobieta jest z Sosnowca i nie chciała przebywać w Śląskim szpitalu !!!
wyborcy
6 miesięcy temu
A juz myśleliśmy ,że PObiegła na spotkanie z Kidawą?
gość
6 miesięcy temu
A co z pracującymi w Niemczech,codziennie setki autokarów przewożą tam pracujących,gdyby zamknięto granice setki ludzi zostaną bez pracy,
maro
6 miesięcy temu
korona wirus który nam zagraża został opatentowany W USA w1994roku. Jest to sztuczny wirus ,który niejako wymknął się z pod kontroli Państwo które zezwoliło na badania i opracowanie takiego sztucznego tworu powinno beknąć za wszystko i zwracać wszystkim koszty walki z nim.
maj
6 miesięcy temu
Juz dawno pisałem że ludzie będa bali się chodzic do przychodni, bo z powodu kataru zakwalifikuja ich na kwarantannę do utylizacji jako kozły ofiarne, mające udowodnić, że w Polsce jest koronawirus. Dzis rozmawiałem sam że soba i zakazałem sobie kichania i gorączki oraz kataru z nosa - pod groźbą batów :) Na razie się siebie słucham.
Polka
6 miesięcy temu
ZAMKNÁĆ GRANICE !!!! jak najszybciej Wprowadzić STREFÉ KWARANTANNY przy granicach POLSKI aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa Wprowadzić WYMOGI posiadania WYNIKÓW BADAÑ przy przekraczaniu granicy : ládowej powietrznej i morskiej Wprowadzić OGÓLNOPOLSKI zakaz imprez kulturalnych do odwołania A przede wszystkim być odpowiedzialnym i minimalizować ryzyko zarażenia się
bCXLAVRn
aloja
6 miesięcy temu
Chodzi o gospodarki niektórych krajów i wymarcie emerytów. Nie wierzycie? Popatrzcie na to z boku
Gocha2
6 miesięcy temu
ma tyle lat, że już powinna zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji a jeszcze traktuje siebie jakby jej smoczek był potrzebny
essie
6 miesięcy temu
Mam nadzieję, że ta głupia dziewucha beknie za swój egoizm i lekkomyślność. Nie chciało jej się zostawać w szpitalu! Szkoda, że w tym egoizmie nie pomyślała o innych, w szczególności o bliskich.
ja ciekawy
6 miesięcy temu
Jak kara za złamanie zasad dotyczących kwarantanny? W Oławie wprowadzono kwarantannę dla całej szkoły a smarkacze pałętali się po sklepach, ciekawe kto nadzorował, tę KWARANTANNĘ?
czloax
7 miesięcy temu
Po kiego grzyba jeżdżą do centrum epidemii? Łazi taka po ulicach miast płn Włoch i w TV namawia do wychodzenia z domu i zaraz wróci do Polski by tu zarażać. Rząd boi się zamknąć granice bo by zaraz opozycja rarum podniosła, że wolność ogranicza. Wolność roznoszenia choroby zakaźnej.
Polak
7 miesięcy temu
ZAMKNĄĆ GRANICE
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić