o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Od 25 marca obowiązek realizowania podstawy progranowej

40
Podziel się

25 marca wejdzie w życie rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej regulujące kwestię nauczania zdalnego. Nauczyciele będą zobowiązani do realizowania podstawy programowej.

Od 25 marca wszystkie szkoły będą prowadzić e-learning
Od 25 marca wszystkie szkoły będą prowadzić e-learning (Getty Images, Gareth Copley)
bDZSKIut

Do tej pory jedni się uczyli, a inni mieli wolne. Placówki oświatowe przyjęły różne postawy w obliczu pandemii koronawirusa. Sporo szkół zareagowało błyskawicznie i wprowadziło nauczanie przez internet, ale były też takie, które pozwoliły uczniom na wolne od edukacji. Teraz już nie będzie wyboru.

Wprowadzimy obowiązek realizowania podstaw programowych już od 25 marca, tak, aby nauczyciele mogli już w systematyczny sposób przekazywać wiedzę, kontaktować się z uczniami i - jeżeli będzie taka potrzeba, wystawiać im oceny - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, cytowany przez samorzad.infor.pl.

Szef resortu zaapelował też do nauczycieli. - Trzeba brać pod uwagę, że nie każdy uczeń ma dostęp do szybkiego internetu, czy nie zawsze ma najnowszy komputer. Stąd trzeba dostosować metody pracy, ilość materiałów przesyłanych do uczniów do ich możliwości psychofizycznych i uwzględnić to, że z tego samego sprzętu mogą korzystać ich siostry, czy bracia, bądź rodzic, który akurat pracuje zdalnie - zaznaczył.

bDZSKIuv

Zobacz także: Galerie handlowe zamknięte. Prawnicy już działają. "Wielomiliardowe roszczenia"

Koronawirus. Szkoły zamknięte przynajmniej do Wielkanocy

Wiemy już, że do świąt wielkanocnych na pewno nie będzie zajęć w szkołach. Trudno określić, co wydarzy się później. Wszystko będzie zależeć od tego, w jakim kierunku zmierzy pandemia koronawirusa. Na razie liczba zachorowań wzrasta, ale sytuacja jest dynamiczna.

Pandemia koronawirusa mocno sparaliżowała życie codzienne Polaków. Zmiany odczuli praktycznie wszyscy. Zamknięto placówki oświatowe, nie ma wydarzeń sportowych, a ponadto obowiązują liczne obostrzenia w handlu. To tylko niektóre z ograniczeń.

bDZSKIuB

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDZSKIuW
KOMENTARZE
(40)
Tkt
rok temu
PiS rozleniwił ludzi i wielu nabrało przekonania że im się wszystko za darmo należy. I że to PiS daje wszystko. Teraz hello ale pobudka. Życie to WALKA a nie zabawa i jak osiądziesz na laurach to szybko możesz dostać w łeb od życia. Teraz to właśnie się dzieje i rząd ma problem bo kasy niet...
Chmmm
rok temu
A co to jest podstawa PROGRANOWA?
Ktos
rok temu
Czyli teraz oprocz ksiazek wymagany jest komputer. Brawo.
bDZSKIuX
magda
rok temu
Raptem dzieci nie mają komputerów ,co za rodzice wymuszający darmoche do tej pory nie znam ani jednego dziecka który by nie mial komury i internetu laptopa przestańce klamać roszczeniowcy nawet w takiej chwili !
Ola
rok temu
Jeszcze wśród nas są ludzie, którym się wydaje, że wszystko im się należ.Ze ktoś wychowa za nich dzieci, da laptopa. Zero zaangażowania. przecież dzieciak nie siedzi przy kompie 8 godz. Każde po trochę. A nawet jak będą lekcje dla średniego to młodsze posłuch, starsze przypomni sobie materiał.
Magda
rok temu
Mamy tylu madrych ludzi w Polsce, niech ktoś stworzy program do nauki 30 dzieci naraz online.My rodzice nie wszyscy jestesmy na tyle zdolni, aby dzieciom wytłumaczyć lekcje z każdego przedmiotu.
Asia
rok temu
Lekcje lekcjami, ale ja nie jestem w stanie wytlumaczyć cŏrce calego dzialu z matematyki zanim sama sie go nie naucze.Jest w 5 klasie a matematyka w tej klasie jest coraz trudniejsza.Jeźeli ma to być nauczanie online to moze byc przez skypa, żeby nauczyciel tłumaczył dzieciom.Ja nie jestem wszechstronnie uzdolniona.
gosc
rok temu
Ale biadolenie co niektórzy. Tydzień z dziećmi siedzicie i już ich macie dość, że tak po nauczycielach jedziecie. Przynajmniej widać teraz czarno na białym, że nie ma jak wysłać dziecko do szkoły i mieć spokój na pół dnia niech się belfrzy użerają z pociechami. Jak tak nie trawicie szkoły co niektórzy i nienawidzicie nauczycieli to nie posyłajcie swoich grzecznych, poukładanych dzieci do szkoły tylko sami uczcie. Wiecie jaki my Polacy mamy problem, właśnie tacy ludzie co tylko krytykować potrafią dobili polską oświatę i skutecznie zniechęcili nawet młodych ludzi aby chcieli być nauczycielami, nastąpił całkowity upadek szacunku dla was rodziców a co za tym idzie także do nauczycieli ze strony dzieci. Daliście sobie sami wejść swoim dzieciom na głowy. Wasze dzieci wami manipulują, uczniowie w 4 klasie operują biegle telefonem, komputerem, śmigają po różnych stronach, aplikacjach i co wy myślicie, ze nie potrafią sobie zadań pobrać, filmiku wyszukać, znaleźć czegoś w podręczniku sami, karty pracy wypełnić. Potrafią tylko wygodniej jest powiedzieć, ze to jest za trudne, co za zła pani dała zadania i już rodzic odpuszcza i już krytykuje co to za zły nauczyciel bo moje dzieciątko nie może czegoś zrobić samo. Uczcie dzieci samodzielności, a nie wiecznego wyręczania i usprawiedliwiania. Jak autorytet nauczyciela już kompletnie upadnie to raczej nikt normalny nie pójdzie do tej roboty, a co za tym idzie nie będzie komu kształcić przyszłych lekarzy, prawników, szefów firm i wszelkich innych zawodów. Nasze państwo stoczy się prosto do rynsztoka i dostaniemy zielone światło i autostradę do zawitania w szeregach państw trzeciego świata, może nauczyciele z Somali albo Burkina Faso przyjadą poratować Polaków swoją wiedzą.
Ehhhh
rok temu
Co maja zrobic rodzice, ktorzy maja wiecej niz jedno dziecko w wieku szkolnym i nie posiadaja wiecej niz jeden komputer? Jak ma w takiej sytuacji odbyc sie nauczanie? Po drugie, nie zazdroszcze nauczycielom. Naprawde maja teraz dużo pracy i glowkowania, jak to wszystko ogarnąć. Dla mnie jako rodzica, tez przybylo w zwiazku z tym duzo wiecej pracy.
Fater
rok temu
Ośmiolatek słabo czytający i z neta korzystający tylko żeby popykać w gry które nie wymagają myślenia i umiejętności czytania potrzebuje rodzica który razem z nim będzie rozwiązywał zadania, a ten rodzic wraca z roboty o 18/ 19 i jak tu ogarnąć temat pytam?
Informatyk
rok temu
Dzieci mają mieć lekcje online. Tymczasem wiele osób przymusowo siedzi w domu i przegląda sieć zatykając transfer. Proszę Państwa o ograniczenie przesyłu danych w godzinach pracy.
coś
rok temu
wysłać zadania dziecku to każdy głupi może , ale ktoś to musi mu wytłumaczyć Nauczyciel na uczyć a nie wysyłać zadania brać kasę a rodzice mają uczyć To mogą robić osoby bezrobotne bo mają na to czas ale jak rodzice pracują to kiedy mają to robić PO PROSTU BŁAZENADA
coś
rok temu
a kto zapłaci rodzicom za naukę dziecka nauczyciel podzieli się wypłatą
bDZSKIuP
Bicz Boży
rok temu
Przecież ty jesteś taki sam jak ci których opisałeś! Zacytuję: "Ja też bym chciał być np. dyrektorem banku, bo taki to tylko siedzi na dupie i co miesiąc kasuje 50 tysięcy, jak to się ma do nauczyciela". Kumasz w ogóle, co piszesz? Inni narzekają, piszą o tym w internecie, a ty o tym myślisz. To jeden ..uj. Tylko w innym opakowaniu :-)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić