Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Piąta ofiara śmiertelna. Ponad 200 zakażonych osób

93

Zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, wzrosła też liczba potwierdzonych przypadków zarażenia.

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Kolejna ofiara śmiertelna
Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Kolejna ofiara śmiertelna (PAP, Andrzej Grygiel/PAP)

Kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa to 57-letni mężczyzna. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, miał on choroby współistniejące. Mężczyzna przebywał w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie).

Wzrasta liczba zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o 28 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Każdy z nich został potwierdzony pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Nowi pacjenci są w stanie stabilnym

Nowe przypadki dotyczą sześciu województw. Jest to 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osoby z woj. mazowieckiego, 3 osoby z woj. lubelskiego, 3 osoby z woj. śląskiego, 2 osoby z woj. małopolskiego, 2 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoba z woj. opolskiego, 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego.

Liczba zachorowań rośnie coraz szybciej

W Polsce mamy już 205 przypadków zakażenia koronawirusem. W zdecydowanie trudniejszej sytuacji znajdują się inne europejskie kraje. We Włoszech liczba zakażonych wynosi 28 tysięcy, do tej pory zmarło 2158 osób. W Hiszpanii choruje blisko 10 tys., życie straciło 342. 7200 zakażonych jest już w Niemczech, a 6600 we Francji.

Pandemia koronawirusa cały czas się rozprzestrzenia. "Musimy się przygotować na to, że w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrowy wyniki liczby osób zakażonych" – mówił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W obecnej sytuacji najważniejsza jest odpowiedzialność. Pamiętajmy o tym, by szczególnie mocno dbać o higienę i unikajmy wychodzenia z domu, gdy nie jest to konieczne. Otaczajmy troską osoby starsze, które znajdują się w grupie największego ryzyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić