o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koronawirus w Polsce. Sejm przyjął zmiany w regulaminie

1
Podziel się

W czwartek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Posłowie przyjęli zmiany w Regulaminie Sejmu, dzięki którym będą mogli pracować zdalnie.

Koronawirus w Polsce. Sejm przyjął zmiany w regulaminie
(PAP)
bDIjPxyt

W czwartek rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie zwołane przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Posłowie obradowali nad zmianami w Regulaminie Sejmu dotyczącymi pracy zdalnej.

Sejm przyjął zmiany w swoim regulaminie. Głosowało 368 posłów. Za projektem zmian było 250 parlamentarzystów przeciw 104. 14 posłów wstrzymało się od głosu.

bDIjPxyv

Zaakceptowano poprawki, które zakładają, że zdalne głosowanie będzie możliwe tylko w stanie epidemii i w stanach nadzwyczajnych. Zmiany regulaminu umożliwiające zdalne posiedzenia Sejmu, komisji i podkomisji mają obowiązywać tylko do 30 czerwca.

Posiedzeń zdalnych domagały się kluby PiS, PSL oraz Lewica. Przeciwne były kluby PO i Konfederacji. Ich przedstawiciele wskazywali, że to sprzeczne z regulaminem i Konstytucją.

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa. Kolański: "Potrzeba jasnych, prostych informacji dla biznesu"

bDIjPxyB

Zmiany w regulaminie wchodzą w życie z dniem podjęcia. Piątkowe posiedzenie w sprawie rządowego projektu tzw. tarczy antykryzysowej odbędzie się zdalnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDIjPxyW
KOMENTARZE
(1)
Uth
11 miesięcy temu
Kiedy statek tonie, szczury pierwsze opuszczają pokład.
Najnowsze komentarze (1)
Uth
11 miesięcy temu
Kiedy statek tonie, szczury pierwsze opuszczają pokład.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić