Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koronawirus w Polsce. Sejm przyjął zmiany w regulaminie

1
Podziel się

W czwartek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Posłowie przyjęli zmiany w Regulaminie Sejmu, dzięki którym będą mogli pracować zdalnie.

Koronawirus w Polsce. Sejm przyjął zmiany w regulaminie
(PAP)
bCGrwDAR

W czwartek rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie zwołane przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Posłowie obradowali nad zmianami w Regulaminie Sejmu dotyczącymi pracy zdalnej.

Sejm przyjął zmiany w swoim regulaminie. Głosowało 368 posłów. Za projektem zmian było 250 parlamentarzystów przeciw 104. 14 posłów wstrzymało się od głosu.

bCGrwDAT

Zaakceptowano poprawki, które zakładają, że zdalne głosowanie będzie możliwe tylko w stanie epidemii i w stanach nadzwyczajnych. Zmiany regulaminu umożliwiające zdalne posiedzenia Sejmu, komisji i podkomisji mają obowiązywać tylko do 30 czerwca.

Posiedzeń zdalnych domagały się kluby PiS, PSL oraz Lewica. Przeciwne były kluby PO i Konfederacji. Ich przedstawiciele wskazywali, że to sprzeczne z regulaminem i Konstytucją.

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa. Kolański: "Potrzeba jasnych, prostych informacji dla biznesu"

bCGrwDAZ

Zmiany w regulaminie wchodzą w życie z dniem podjęcia. Piątkowe posiedzenie w sprawie rządowego projektu tzw. tarczy antykryzysowej odbędzie się zdalnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGrwDBu
KOMENTARZE
(1)
Uth
3 miesiące temu
Kiedy statek tonie, szczury pierwsze opuszczają pokład.
Najnowsze komentarze (1)
Uth
3 miesiące temu
Kiedy statek tonie, szczury pierwsze opuszczają pokład.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić